Hangisi yazın veya kışın doğum daha iyi

Hangisi yazın veya kışın doğum yapmak daha iyidir? Bu soru, özellikle hamilelik tarihini belirlemenin zorluğu nedeniyle bazıları için mantıksız olabilir, ancak aslında yaz aylarında doğum için bir hamilelik tarihi planlayan birçok kadın var.

Amerika Birleşik Devletleri’ne kadınların yaklaşık% 8’inin zaten kışın gebe kalmayı ve yazın, özellikle 35 yaşın üzerindeki grupta doğum yapmayı planladığını ve elbette yaz aylarında doğum yapmanın bu kadınları böyle düşünmesine ve doğum yapma kararlılığına neden olan birçok avantajı olduğunu doğrulamak için bazı istatistikler geldi. Yazın, kışın değil.

Hangisi yazın veya kışın doğum daha iyi

Bu konu içerir …

Hangisi yazın veya kışın doğum daha iyi

 • Bu konuda bazı araştırma çalışmaları yapılsa da, sonunda bunlar sadece yaz ve kış doğum günleri arasındaki farkları açıklığa kavuşturan notlardır.
 • Araştırmacılar, bu farklılıklar arasında, annenin büyük oranda güneşten elde edilen D vitaminine maruz kalması sayesinde, yaz mevsiminde doğan çocukların, kışın doğan çocuklardan nispeten daha uzun olduklarını belirttiler.
 • Ayrıca kış mevsiminde doğan çocukların göğüs alerjisi ve belirli yiyeceklere karşı alerji sıklığının arttığı ve bunun da kış mevsiminde doğan çocukların soğuk hava veya toz ve rüzgar gibi alerjenlere maruz kalmalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir.
 • Yaz veya kış aylarında doğumun anne üzerindeki sağlık etkileri konusunda ise yazın veya kışın doğumda sağlık farklılıklarının varlığını doğrulayan herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.
 • Ancak anneler sağlık nedenlerinden çok, hava ve çevre açısından elverişli olduğu için yaz aylarında doğum yapmayı tercih etmektedir.

Neden yazın doğum yapmak, kışın doğum yapmaktan daha iyidir

Elbette ilk kez hamilelik ve doğum yaşayan her yeni anne kendine sorar, hangisi yazın veya kışın doğum yapmak daha iyidir? Ve uzmanların ve birçok annenin görüşlerine göre, yaz aylarında doğum yapmak birkaç nedenden dolayı daha iyidir:

 • Giysiler anne ve çocuğun rahatının önündeki en önemli engellerden biridir, kış mevsiminde soğuk hava ile anne, özellikle sezaryenle doğumda rahatını ve hareketini engelleyen pek çok giysi giyer, ayrıca çocuk soğuk algınlığına maruz kalabilir ve onu sıcak tutmak için sürekli bakım yapılabilir.
 • Doğumun ilk günlerinde annenin her gün duş alması ve bebeğin de kışın soğuk havalarda yapması zor olan temizliğe ihtiyacı vardır.
 • Kadınları kışın doğumdan nefret ettiren faktörler arasında emzirme, annenin göğsünü açığa çıkarmasına ve dolayısıyla üşüme hissinin artmasına neden olacaktır.
 • Emzirme ayrıca büyük miktarlarda sıvı, özellikle su gerektirir ve bunu yazın yapmak kışın olduğundan daha kolaydır.
 • Yaz aylarında anne rahatlıkla ve kolaylıkla normal hayatını sürdürebilir ve yeni doğmuş bebeği doğal yollarla terk edebilir, kışın anne yeni doğan bebeğinden korkar ve soğuktan korkarak evde kalır.
 • Anne, yaz mevsiminde emzirme döneminde sağlıklı beslenmeyi kışa göre rahatlıkla uygulayabilir.
 • Aynı şekilde anne işçi ise yaz aylarında doğum yapmak, özellikle öğretmenlik ve diğerleri gibi bazı mesleklerde çalışıyorsa daha kolay izin alma hakkı verir.

Hangisi yazın veya kışın doğum daha iyi

Yaz doğum hazırlıkları

Yaz mevsiminde doğum yapmak, kış mevsiminden farklı pek çok hazırlık ve ritüele sahiptir ve bu nedenle ince dergi, annelerin yazın huzurlu doğum deneyimlerinden en önemli hazırlıkları topladı, en önemlisi:

1- Sıcak havalarda vücudun susuz kalmaması için bol miktarda su içmek, çünkü dehidratasyon anne ve fetüs için birçok sağlık riskine sahiptir.

2- Son aylarda hareket etmek, özellikle doğal doğum yapacaksanız, doğumu kolaylaştırmak için çok önemlidir.

3- Güneşe uzun süre maruz kalmamak, sıcak çarpmasına maruz kalmamak veya çok fazla sıvı kaybetmemek.

4- Sıcak havalarda, özellikle aracı sıcak bir yere park ederken aşırı ısınmaması ve sizi rahatsız etmemesi için oto güvenlik koltuklarını beyazla kaplayınız.

Yaz aylarında doğum çantasının en önemli içeriği

Doğum çantasının içeriği ister yazın ister kışın, vazgeçilmez olan pek çok temel unsur olduğundan çok farklı değildir, ancak yazın doğum yapmak bazı şeylere odaklanmayı gerektirir, en önemlisi:

 1. Bebek giysileriFanilalar, bodysuit, şal, çocuk bezi, şampuan, küçük bir havlu ve bir şişe.
 2. Önemli kağıtlarınızı içeren plastik bir klasör.
 3. Bebeğinizle ilk anlarınızı kaydetmek için bir telefon şarj cihazı ve kamera.
 4. Kaymaz banyo terlikleri.
 5. Şampuan, küçük şişe, havlu, deodorant, diş fırçası ve sabundan kişisel hijyen eşyalarınız.
 6. İç çamaşırları ve diğerleri ziyaretçi almaya uygun ve emzirme sürecini kolaylaştırmak için göğüsten rahat ve açık.
 7. Doğum pedi.

Son olarak, sevgili anne, acil bir durumda doğum çantanızı son ödeme tarihinden çok önce hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Sonunda yazın veya kışın doğum yapmak hangisi daha iyidir? Bu soruyu hiç endişelendirmeyin, çünkü sizin için en uygun olan başkalarına uymayabilir veya tam tersi.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin