Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl boyarsınız – boyama

Garip gelebilir, ancak perdelerdeki düz eski lateks boya çok fazla (iyi türden) dram katabilir.

1. Pencerenize uyması için perde panelinizi yıkayın ve koordine edin (bir düzine dolar karşılığında Ikea’dan ucuz Ritva perdeleri kullandık).

Fotoğraf: Gençlik Evi Aşkı

2. Ceketinizi sallanan bir kumaş parçasının üzerine düz bir şekilde koyun ve ressam bandından yatay çizgiler boyunca tüm perdeyi eşit artışlarla (yaklaşık 12 inç kalınlığında altı çizgi yaptık) geçirin.

3. Boyanızı orta doku ile inceltin. Zanaat dükkanından orta halk sanatı dokusuyla seyreltilmiş lateks boya kullandık. (Şişedeki talimatları uygulamanız yeterlidir.)

4. Küçük bir köpük rulo kullanarak, her bir çizginize iki ince kat boya uygulayın. Benjamin Moore’dan Caliente ve Berry Fizz’i koyu kırmızı ve mor çizgiler oluşturacak şekilde değiştirdik.

5. Son kat boyayı bitirdikten sonra, en temiz çizgileri elde etmek için bandı dikkatlice çıkarın ve işlemi istediğiniz kadar perde panelinde tekrarlayın. Her şey kuruduğunda, bu çocuklara takılın.

Fotoğraf: Gençlik Evi Aşkı

Bu DIY bize doğrudan çok sevilen blog Young House Love’ın arkasındaki göz alıcı karı koca ikilisi Sherry ve John Petersick’ten geliyor. Bütçeler, sadeliğe adanmışlık ve alanınızı modernize etmek için sonsuz bir fikir akışı düşünüldüğünde, bu ekibin ev geliştirme dünyasında kendilerine ciddi bir isim vermesine şaşmamalı. Blogları başarılı olduktan ve tamamen dönüştürüldükten sonra, Petersiks New York Timesbestseller, Young House Love: 243 Ways to Draw, Craft, Update, Evinize biraz sevgi gösterin ve dürüst olmak gerekirse, onu sevdik. Bundan sonra ne alacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz!