Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Hedef türleri

Olarak bilinir amaç a Bir kişi veya grubun belirli bir zamanda bir dizi faaliyetle başarmaya çalıştığı şey. Bu nedenle, eylemleri teşvik etmeye izin verdiği için bir hedef genellikle büyük önem taşır. Aksi takdirde, bir kişi veya grubun başarmak için net bir hedefi yoksa, eylemler rastgele ve herhangi bir amaç ve teşvik olmadan yapılır. Başka bir […]

17 Aralık 2020 - 0:46 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Hedef türleriOlarak bilinir amaç a Bir kişi veya grubun belirli bir zamanda bir dizi faaliyetle başarmaya çalıştığı şey. Bu nedenle, eylemleri teşvik etmeye izin verdiği için bir hedef genellikle büyük önem taşır. Aksi takdirde, bir kişi veya grubun başarmak için net bir hedefi yoksa, eylemler rastgele ve herhangi bir amaç ve teşvik olmadan yapılır.

Başka bir perspektiften, hedef fikri başka nüanslar kazanır. Örneğin, bir silah kullanımında, silah ateşlendiğinde ulaşmak istediğiniz şey hedeftir. Ya da örneğin hedef atışında açık bir hedef vardır, dartların vuracağı tekerlek. Bir mikroskopta, örneğin, lens belirli bir hedefe doğrultulur. Kelime, alanına göre birçok kullanım alanı kazanır.

Hedef türleri

Kişisel hedefler

Bu tür hedefler kişisel bir ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. Yani, ulaşıldıktan sonra insanlara olumlu bir şekilde doğrudan fayda sağlamayı amaçlayan bir dizi hedef kuruluşudur. Duygusal, finansal, patrimonyal, mesleki, kültürel, eğitimsel yönleri kapsar; diğerleri arasında. Bu, kişinin yavaş yavaş iyileşmesini sağlar.Zaman ilişkisine göre hedefler

Kısa vadeli hedefler

Bu tür bir hedef, bu özel durumda yıllık bir dönem içindeki döneme karşılık gelen zaman faktörü tarafından belirlenir. Yani, kısa vadeli bir hedef, bir yıl veya daha kısa bir sürede ulaşılması amaçlanan bir şey olarak kabul edilir. Daha uzunsa, orta ve / veya uzun vadeli gibi diğer tür zaman hedefleri olacaktır.

Orta vadeli hedefler

Bu durumda, zaman açısından hedefler, bir yıldan beş yıla kadar uzanan bir sürede ulaşılmak istenen hedeflerdir. Dönem açıkça belirlenmiştir, eğer bu hedef ona uyuyorsa, orta vadeli olarak adlandırılabilir. Burada her şey açıktır, bu kurala uyulursa, böyle adlandırılır, değilse, ilgili zaman kuralına göre olur.

Elektronik araba anahtarı

Uzun vadeli hedefler

Bu durumda kural, beş yıldan daha uzun bir süreyi kapsayan bir zaman dilimi içinde ulaşılmak istenen bir hedef olduğunu belirler. Diğer bir deyişle, uzun vadeli hedefler bu dönemde belirlenir ve ulaşılırsa bu hedefleri belirleyen kişi veya kuruluş üzerinde güçlü bir etkiye sahip olacaktır. Geliştirilmesi en karmaşık amaç yöntemlerinden biridir.

Modern iki katlı konut

İş odağına yönelik hedefler

Niteliksel Hedefler

Somut bir bakış açısıyla ölçülemeyen değerler buraya girilir. Bir kalıba göre ölçülen ve kuruluşun ölçülen maddelerle ilgili mevcut durumunu bilmesini sağlayan sonuçlar elde eden yönler olsa da. Örneğin, müşteri memnuniyeti konusuyla ilgili değişkenler.

Grup proje hazırlığı

Nicel Hedefler

Bu tür bir hedef için kriter, bir şeye göre nicelikteki değerdir. Yani, bir kişi veya grup tarafından gerçekleştirilmesi gereken eylemleri, genellikle parasal bir değere karşılık gelen belirli bir miktara ulaşmak için yönlendirir. Genellikle kısa vadede ulaşılması istenen ihtiyaçlardır.

Trendleri inceleyen kişi

Belirli hedefler

Bu durumda, hedefler genel bir hedefi takip eder; bu hedeflerde, ulaşıldıklarında genel hedefe daha yakın olacak daha spesifik yönler önerilmektedir. Her iki hedef türü de aynı nedenle yakından ilişkilidir. Biri diğerine karşılık gelir. Yani, ayrıntılar genel hedefin belirli yönleriyle ilgilidir.

Tahtaya bir diyagram çizen öğrenci

Stratejik hedefler

Bu durumda, hedefler uzun vadeli bir yaklaşımla oluşturulmuş olma özelliğine sahiptir. Ayrıca şirketlerin misyon ve vizyonunun ne olduğuna bir organizasyon içinde destek verirler. Taktikler yoluyla, hem özel hem de genel hedeflerde belirlenen sonuçlara ulaşmaya çalışırlar. Uygulanacak somut eylemlerdir.

Ahşap satranç seti

Genel nesneler

Bu durumda, hedefler genellikle faaliyetlerinin yönergelerini ve yönünü belirlemek için bir organizasyon içinde belirlenir. Bu hedefler, zamanında ve net bir şekilde de olsa küresel bakış açısıyla belirlenir. Bu tür hedeflerden, özel olarak bilinen, daha ayrıntılı olan ve genel hedefle ilgili olanlar oluşturulabilir.

Bilgisayarda postasını kontrol eden kişi

Operasyonel Hedefler

Genel, özel ve stratejik hedeflere bağlı olarak, faaliyetlerin planlanması içindeki özel ihtiyaçlara cevap veren hedef türleridir. Kısa vadede gerçekleştirilen ve onları önerilen hedefe yaklaştıran eylemlerdir. Bunlar, özellikle stratejik hedeflere ulaşılmasına göre değerlendirilir.

Sarı kasklı işçiler

Öncelikli hedefler

Bunlar, uygulama kriterlerinde hemen ulaşılması gereken hedeflerdir. Bu başarıların kapsamı, kişi veya kuruluşun temel hedeflere ulaşmasına olanak tanıyacak ve sonuç olarak, başlangıçtan itibaren önerilenlere ulaşmış olacaktır. Açıkça sözde ikincil hedeflerde önceliğe sahipler.

Ahşap karelerdeki harfler

Kullanılan lens türüne göre lensler

Normal Hedefler

Bu tür bir lens objektif, açısının 40 ila 65 derece arasında konumlandırılmış olma özelliğine sahiptir. Gösterdikleri temel özelliklerden biri de insana sağladığı vizyonun çok net ve hatta en iyi koşullarda insan gözüne benzemesidir. Yansıttığınız görüntüler genellikle herhangi bir bozulma göstermez.

Kamera merceği

Balıkgözü lens

Bu çok özel bir hedef türüdür. Bu cihazda, büyük bir alanda yansıma perspektifi vererek büyük açıları ele almak mümkündür. Bu nedenle, biraz çarpıtılmış biçiminde görünmektedir. Bu tür bir görüntü yönetimi, dikkatli bir çalışma için genişletilmiş belirli ayrıntılara odaklanmanıza olanak tanır.

Çember manzara fotoğrafçılığı

Düzenli Hedefler

Altmış dereceden daha büyük açılara sahip olma özelliğine sahip olan hedeflerdir, tam olarak lensin eğriliği nedeniyle, insan için çarpık görüntüler yansıtma eğilimindedir. Bu genellikle gerçekleşmesine rağmen, bu alandaki çalışmalar için belirli optik alanlarında kullanılan lenslerdir.

Fotoğraf kamerası için çeşitli lensler

Denizaltı Hedefleri

Bu durumda lensler, herhangi bir hasara uğramadan su içinde ve dışında kullanılabilecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Suda kullanıldıklarında bile bu lensin tasarımı denizin dibini net bir şekilde görmenizi sağlar. Açıkçası denizaltılar onları çok sık kullanıyor.

Aşağıdan görülen dalgıç

Telefoto lens

Bu durumda, 40 dereceden daha az konum buluyoruz, bunlar özellikle bir şeyi gözlemlemek istediğinizde kullanılır, önemli bir mesafeden görüş gelişimini genişletir. Bu nedenle, görüntülenen görüntüler normalden daha büyük görünecektir. Bu tür bir lensin amacı budur.

Telefoto lensli kamera

Ultraviyole lens

Kullanıcının ultraviyole ışıkta görüntüleri gözlemlemesini sağlayan lens türleridir. Bazı durumlarda geceleri karanlığa rağmen bu tip bir lens ile gözlemlenen bir dizi cihaz aracılığıyla net bir şekilde görebilmek mümkündür. Herhangi bir görme bozukluğuna yakalanmamayı ümit eden insanlar tarafından orta derecede kullanılmalıdır.

Belirli ışık spektrumlarını filtreleyen koruyucu lens

Yakınlaştırma hedefi

Açılar ve hedefler gibi anahtar yönleri tek bir nesneye etkin bir şekilde entegre etme amacına sahip bazı lenslerde uygulanan özel bir işlemdir. Yukarıdakiler, kullanıcının gözlemlenen görüntüden mesafeleri, gözlem ihtiyacına göre büyütme veya küçültme yoluyla yönetmesine izin verir. Söz konusu görüntünün bazı ayrıntılarını incelemek için kullanılır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. Hedef türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-objetivos/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/