Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Her annenin bilmesi gereken 5 ebeveynlik kuralı

Çocuk yetiştirmenin annenin uyması için gerçekten bağlayıcı kurallara ihtiyacı var mı? Çocuk yetiştirmeye uygun olan tüm çocuklar için uygun mudur? Çocuklarımızı teorik kurallara göre mi yoksa her çocuğun doğasına, çevresine ve zihinsel, fiziksel ve psikolojik yeteneklerine göre mi yetiştiriyoruz? Çocuk yetiştirmek, özellikle okullar, camiler, kulüpler ve çocuk bakım kurumları gibi eğitim kurumlarının geri kalanının rollerinin […]

11 Ocak 2021 - 10:21 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi. A+A-

Her annenin bilmesi gereken 5 ebeveynlik kuralı

Çocuk yetiştirmenin annenin uyması için gerçekten bağlayıcı kurallara ihtiyacı var mı? Çocuk yetiştirmeye uygun olan tüm çocuklar için uygun mudur? Çocuklarımızı teorik kurallara göre mi yoksa her çocuğun doğasına, çevresine ve zihinsel, fiziksel ve psikolojik yeteneklerine göre mi yetiştiriyoruz?

Çocuk yetiştirmek, özellikle okullar, camiler, kulüpler ve çocuk bakım kurumları gibi eğitim kurumlarının geri kalanının rollerinin azaldığı bu karmaşık, karmaşık çağda kılavuz gerektiren ve bağlayıcı olmayan zorlu bir deneyimdir.

Bu nedenle, eğitici kanıtların, modellerin ve deneyimlerin varlığı, ebeveynlerin ebeveynlik sürecini ve başlangıç ​​noktalarını daha iyi anlamalarına yardımcı olur ve eğitimcilerin ellerine, çocukların her konuda eşit olduklarını ve hepsinin aynı olduğunu ima etmeden bir ömür boyu yolculuğunda bazı parlak noktalar ve yol gösterici işaretler bulabilecekleri bir harita koyar.

Bu konu içerir …

Her annenin bilmesi gereken 5 ebeveynlik kuralı

İnce bir dergide, ebeveynlik konusunda özellikle ebeveynlere ve annelere hitap eden en önemli 5 kuralı toplamaya istekliydik; Çünkü başarılı yetiştirmenin başarılı bir yetiştirici gerektirdiğine inanıyoruz.

Aynı aile içinde bile çocukların farklılaştığını ve her çocuğun diğerinden farklı olduğunu kabul edersek, eğitim ihtiyaçlarının aynı olduğunu ve ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu kavramların neredeyse aynı olduğunu kabul ederiz.

  1. Tutku tek başına yeterli değil

Eğitim tavsiyesi sağlayıcıları, genellikle ebeveynleri çocukları için sevgi dozlarını yoğunlaştırmaya ve tutkuları ebeveynlik sürecine, kırılmaması gereken tek kural olarak dayandırmaya davet ederek başlar.

Ve onlarla bu konuda hemfikirsek, buna tek başına sevginin yeterli olmadığını ve tek başına tutkunun hayatta başarı için gerekli niteliklere sahip bir çocuk yetiştirmediğini ekleriz.

Çocuğu duygu ile doldurmak ve istediğini kontroller, kurallar, disiplinler ve düzeltmeler olmaksızın istediği zaman yapmasına izin vermek, sorumluluk alamayan, sosyal ve mesleki hayatta başarıya ulaşma niteliklerine sahip olmayan kaotik bir çocuk yaratır.

Tek başına duyguyu benimsemek eğitim için temel bir kuraldır, bal şurubunda sunulan zehire benzer şekilde, çocuk kendine güvenmek zorunda kalana kadar tehlikesini hissetmez; Kendini başkalarıyla iletişim kuramıyor, sağlıklı sosyal ilişkiler kuramıyor, pratik bir hedef belirleyemiyor veya çok çalışmaya devam edemiyor.

Çocuğunuza sevgi ve şefkat yağdırırken, disipline etme, öğrenme, davranışsal ve yasal bağlılık, başkalarına saygı, çalışmanın ve çabalamanın değeri, gelişme yeteneği, kendine güven gibi çocuğun ruhuna aşılanması gereken başka şeyler olduğunu unutmayın.

Çocuk yetiştirme

  1. karşılıklı saygı

Çocuğunuzun başkalarına kaba davrandığından mı şüpheleniyorsunuz? Size veya babası ve kardeşlerine karşı kötü davranışlarından şikayet ediyor musunuz? O halde onunla başa çıkarken davranışınızı gözden geçirmelisiniz!

Kendisinden taleplerinize “lütfen” kelimesini ekliyor musunuz, size bir hizmet sunarken veya siparişlerinize cevap verirken ona teşekkür ediyor musunuz?

Senin için biraz daha kolaylaştırayım; İş arkadaşlarınızla, komşularla veya yabancılarla uğraşırken, görevi yerine getirdikten sonra istek, emir veya teşekkür yönteminde ortaya çıkan samimi saygıyla çocuğunuzla ilgilenirseniz, o zaman başarılı bir anne olursunuz.

Ancak, çocukların kişiliklerine bakılmaksızın kaba, doğrudan emirlerle yönetilmesi gerektiğini düşünenlerden biriyseniz, çocuğunuza haksız ve insanlara saygısız olmasına yol açan yanlış bir davranış aşılamış olursunuz.

Eğer birisi tüm bu dünyada saygıyı hak ediyorsa, o sizin çocuklarınızdır, çünkü bugün onlara aşıladığınız şey yarın size ve yaşadıkları çevreye yansıyacaktır.

Çocuklarınıza hitap etme şeklinizi daha saygılı ve nazik olacak şekilde değiştirmeye çalışın; farkı yalnızca size hitap etme biçimlerinde değil, komutlarınıza yanıt verme hızlarında da fark edeceksiniz.

Bu, ebeveynler ve çocuklar arasındaki saygıyı, aile kurallarının belirlenmesine katılımlarını, kendileriyle ilgili görüşlerini kabul etmelerini ve anlaşmalara uymada bir rol model oluşturmalarını artırır.

Capsules in Raising Boys and Girls kitabından

Ondan bir şey sormak istediğinizde, ona şu soruyu sorun: Masayı hazırlamama yardım eder misiniz? Ona sağlıklı bir kuyrukta davranmasını bir kelime ile söylediğinizde lütfen: Yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın.

Bu diyalog yöntemi çocuklarınız üzerindeki otoritenizi zayıflatmayacak, aksine karşılıklı saygıya dayalı farklı bir ilişki düzeyi yaratacaktır.

  1. Kötüye kullanım çözüm değil

Anne ve babalara çocuğu istismar etmelerini söylediğimizde ve görevleri yerine getirirken ihmal veya ihmal düşündüğümüz için onu suçladığımızda ve günlük masrafların iğrenç davranışa bir çözüm olmadığını düşündüğümüzde sıkılıyorlar ve söylediklerimizden şüphe ediyorlar.

Çocuğunuzu terbiye etmekle onu aşağılamak arasında karıştırmayın. Birincisi düzeltmek için, ikincisi kırmak içindir.

Capsules in Raising Boys and Girls kitabından

Bu nedenle, “alay etme” ve “girişkenlik” i birbirinden ayırmak ve ayırt etmek gerekir.

Şiddet, çocuğu istismar ederek ve kişiliği üzerinde yıkıcı bir etki bırakan olumsuz özelliklerle damgalayarak çocuğun kişiliğini hedefler; Çocuğunu (her zaman ödev yapmamakla) veya (asla tembellikten vazgeçmekle) veya (asla bana yardım etmekle uğraşmakla) suçlayan bir anne, gerçekten anlamadığına, tembel veya ilgisiz olduğuna ikna olana kadar onu bu kötü nitelikle damgalayıp sonra denemeyi bıraktı. Kendini değiştir ve davranışını değiştir.

Alternatif nedir?

Girişken ve kararlı çocukların olumsuz fenomenleriyle başa çıkmanın doğru alternatifi Olumsuz davranış için katı ve geri döndürülemez bir prosedür olduğunu bilen bir çocuk, olumlu yanıta göre program yapar.

Anne, katı önlemlerini geri adım atmadan uyguladığında, çocuk sonucun farkına varır ve ayrıcalıkların kalmasını sağlayacak şekilde davranır.

Richard Tumblr, kitaplarından birinde şöyle diyor:

((Öğle yemeği için bir arkadaşımın evini ziyaret ettim ve yemek yeme yeri olması gereken mutfak masası çocuk oyuncakları, çizimler, şekerler, bloklar, oyun aletleri ve diğer şeylerle kaplıydı. Temizlemeyi (gergin bir şekilde) teklif ettim ama o, “Gerek yok, Çocuklar onu temizleyecek. ”Çocukların masayı nasıl temizleyebileceğini kendi kendime merak ettim, özellikle de yemek servis edilmek üzereyken ve onlar başka bir şeyle meşgulken.

Ancak bu arkadaşım mutfak kapısına doğru gitti ve neşeyle: “On dakika sonra mutfak masasında bir şey bulursam onu ​​çöpe atarım!” Dedi.

Çocuklar hemen ortaya çıktı; Buna alışmış gibi göründükleri ve önceki durumlardan şaka yapmadığını biliyor gibiydiler ve beş dakika sonra masa öğle yemeğine hazırdı, alay etmeden bir kez istediğini söyledi ve sorduğu şeyi görmezden gelirlerse ne olacağını onlara anlattı.))

  1. Karar verme birimi

Bu, bir idari kurum veya bir devlet kurumu için bir kılavuz gibi görünebilir ve ebeveynlik kurallarının bir kuralı gibi görünmeyebilir, ancak aileye bir kurum, organizasyon veya şirket olarak bakarsanız, bu kavramın önemini kesinlikle anlayacaksınız.

Başlıkla (Karar Verme Birimi), ebeveynlerin çocukla ilgili yönlendirme ve kararlarda bir cephede olduklarını, böylece babanın söyledikleri ile annenin söyledikleri arasında bir çelişki olmaması veya babanın annenin kararını iptal etmemesini veya bunun tersini kastediyoruz.

Ebeveynler bir değerlendirme kriterleri çatışması gösterdiğinde, çocukta bir dengesizlik yaratırlar; Doğru ile yanlışı ayırt etmek onun için zor

Capsules in Raising Boys and Girls kitabından

İki satıcısı olan bir dükkan gibi; İçlerinden biri aynı malı daha düşük bir fiyata satarsa, o zaman çocuklar gidip ondan satın alacak.

Aynı şey aile için de geçerlidir, eğer ebeveynlerden biri çocuklara eğitim değerleri pahasına uygun seçenekler sunarsa, o zaman ona yönelecekler ve diğer taraf rehberlik etme, rehberlik etme ve düzeltme yeteneğini kaybedecektir.

Ebeveynlik ve karar verme sürecinde baba ile anne arasındaki koordinasyon eksikliği, çocuk için psikolojik bir kaos durumu yaratır ve kuralları çiğneyen taraf, çocuk sevgisine sahip olduğunu düşündüğü bir anda ebeveyn liderlik modelini bozar.

  Çocuk yetiştirme

  1. Havuç göz korkutmadan önceliklidir

Ebeveynlik kuralları her zaman pozitifliği destekler ve ebeveynleri çocuklarının ruhunu yükselten ve özgürleştiren ve onu bastırmayan eğitim yöntemlerini benimsemeye çağırır.

Çocuklarınızı yetiştirirken iki “ödül” ve “ceza” yöntemi arasında seçim yapmak zorunda kaldıysanız, birinci, ikinci ve üçüncü ödülü seçin ve mevcut tüm motivasyon yollarını tüketene kadar cezaya başvurmayın.

Çocuğu övmenizi sadece işinin sonucuyla değil, onun arayışı ve çabasıyla da sınırlamayın, böylece nedenlerini dikkate almadan sonuç istemeye alışmasın.

Capsules in Raising Boys and Girls kitabından

Havuç, çocuğunuzu eğitim planınıza göre hareket etmesi için teşvik ettiğiniz anlamına gelir ve bu teşvik iyi bir kelime olabilir (dersinizi rekor sürede yazdım. Bu harika), (Bir şeyleri piyasadan taşımama yardım ettiğiniz için teşekkür ederim).

Çocuğun takdir edildiğini hissettiği sembolik bir ödül (davranış duvarında altın bir yıldız) veya ayni bir hediye (evin dışında akşam yemeği), (yeni bir oyun), (bir arkadaşla piknik) olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bebek salıncağı tavsiye Bebek salıncağı tavsiye

Bebekler için en iyi salıncaklar Bebek salıncak harika bir bebek duşu, bebek salıncağı tavsiye doğum veya vaftiz hediyes...

İlk aydaki fetüsün şekli, boyu, ağırlığı ve yumurtanın döllenme detayları İlk aydaki fetüsün şekli, boyu, ağırlığı...

Kadın hamileliğin semptomlarını hissettiğinde ve bağırsakları arasında bir fetüs taşıdığını tespit etmek için bilinen testlerle onaylan...

Bepanthen kreminin çocuklar için faydaları ve doğru kullanma yöntemleri? Bepanthen kreminin çocuklar için faydala...

Bepanthen kremi, daha önce bahsettiğimiz Bepanthen kremi çeşitleri ve kullanımları başlıklı konuda bugünün konusu olan çeşitli tiplerde...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/