Her baba için emzirmeye ilişkin bilgiler

Emzirme döneminde babanın rolü

Emzirme Annenin görevi yalnız değildir, ancak ailenin her üyesinin bir süre geçmesi için oynaması gereken bir rolü vardır. Emzirme Emniyette ve emniyette, herkesin dışarı çıkması ve bebeğin psikolojik ve fiziksel olarak gelişiminde bu önemli aşamadan faydalanması.

Anne aynı zamanda farkındalığını artırmak ve kültürünü geliştirmek istiyor. Emzirme Baba da bilgilerini tamamlamalı ve bu dönemdeki rolünün sınırlarını bilmelidir.

İlk başta her ebeveyn bunu bilmeli Emzirme Yine de bir bebeği beslemenin en iyi yolu Anne sütü Bebeği güvende tutmak için tüm besinleri ve anti-mikrobiyal antikorları içerir.

Buna ek olarak Emzirme Bir annenin göğsünden, bir bebeği her zaman ve her yerde beslemenin en ucuz, en kolay, en temiz ve en hazır yoludur.

Öte yandan, çocuklarını emziren kadınların meme kanseri ve yumurtalık kanseri gibi bazı hastalıklara yakalanma olasılığı doğal olarak azalırken, sağlık ve zindelik tarafında, Emzirme Üretmek için hamilelik sırasında olduğunuz fazla kiloları tüketin Anne sütü Bu, emziren annelerin hamilelikten sonra gerçek kilolarına dönme olasılığını artırır.

Emzirme hakkında her babanın bilmesi gereken faydalı bilgilerden biri, kanıtlanmış bilimsel çalışmaların yaşamı boyunca on iki aydan fazla emziren bir annenin tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalığı ve kolesterol hastalıklarından muzdarip olma ihtimalinin daha düşük olduğunu gösterdiğinden, karısını birçok hastalıktan koruduğudur. .

Temiz emzirme İlk altı ay boyunca mama veya yiyecek kullanmadan ve her saat düzenli bir oranda devam ederek, yumurtlama sürecini geciktirir ve – genellikle – doğal olarak hamileliği geciktirir.

Annenin emzirme sırasında bebekle kurduğu doğrudan temas, zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirmeye çalışır. Bu yaştaki bir çocuğun kendisiyle görsel olarak iletişim kurması, onunla konuşması, onun için sesler çıkarması ve fiziksel olarak onunla ilgilenmesi gerekir.

İstatistikler, eşlerinden daha fazla destek alan eşlerin emzirme döneminin tamamlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını, bu hassas aşamada sakarlık veya babaları ihmalden muzdarip annelerin Bebeği sütten kesmek Bu nedenle, babanın, çocuğun gelişimindeki bu en önemli adımı tamamlayana kadar eşine suçsuz destek sağlamada önemli bir rolü vardır.

Çocuğu emzirme aşamasında eşinize nasıl destek olunur?

  • Duygularına karşı duyarlı olun ve onu destekleyin: – Emzirme çetin bir süreçtir ve annenin sağlığını ve yeteneklerini tüketir, bu nedenle bu dönemde ona basit bir şekilde de olsa yardım eli uzatan birine ihtiyaç duyar ve emzirme yerini hazırlayarak, yastık veya bir bardak su vererek ya da çocuğa yardım ederek emzirme sırasında duygusal katılım göstermek önemlidir. Bitirdikten sonra geğirmek için Emzirme.

  • Bebekle bağ kurmasına yardım edin: – Emzirme döneminde anne-baba ile çocuğu arasında ortaya çıkan duygusal bağlar, çocuğun psikolojik ve zihinsel yeteneklerini şekillendiren en önemli faktörler arasındadır. Karınızın dinlenmeye ihtiyacı olduğu yer.

  • Bebeğe olan ilgisini senden daha fazla gözden kaçırdı: – Karısı sahne boyunca açığa çıkar Emziren bebek Genel ruh halini ve fiziksel durumunu bir şekilde etkileyen hormonal ve psikolojik değişikliklere … Bunların en belirginlerinden biri, kocasıyla yakın bir ilişki kurma konusundaki ılık arzusudur, bu yüzden sabırlı olun ve konuyu geçici bir şey olarak ele alın.
Her zaman, eşinizin oynadığı rol için minnettarlığınızı gösterin ve mevcudiyet sağlayan beslenme programını dikkatlice izleyin. Anne sütü Çocuğunuz için yeterli ve yararlıdır ve özellikle doğal alanlarda rahatlama ve rekreasyon için uygun bir ortam sağlamak için çalışırken eşinizin sağlığının güvenliğini korur.Emzirmek.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin