Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 6 Bot Türü

Yılın sonu, özellikle ayakkabı söz konusu olduğunda, giyinmek için yüksek bakım gerektiren bir metres. Yanlış hesaplanmış bir seçim ve evden attığınız adım kısa süre sonra bir susturmaya dönüşür ve bu süreçte genel tarzınızı azaltır.

Hiç kimse sürekli bir salyangoz izi yaşamayacağından, eğitmenleri terk etmeye, sürücüleri park etmeye ve her erkeğin sahip olması gereken bot türlerini kullanarak mokasenleri bırakmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 6 Bot Türü

Chelsea Çizmeler

Swinging Sixties sırasında rock yıldızları tarafından popüler hale getirilmesine rağmen, Chelsea botları daha muhteşem bir başlangıç ​​yaptı – Kraliçe Victoria ile geri dönüş. Ya da daha spesifik olarak, kraliyet ayakkabıcı. J. Sparkes-Hall 1851’de slip-on tasarımın patentini aldı ve hanımefendinin bunları ata binerken veya saray arazisinde gezinirken düzenli olarak giydiği söyleniyordu.

Sadık bir konu olarak, Buckingham Sarayı’na göre bira bahçelerinde dolaşma olasılığınız daha yüksek olabilir, ancak bu ayakkabının temel dayanağı hala geçerli: eski botlar kadar sağlam basit bir tasarım. Şıklıktan bahsetmiyorum bile.

River Island kişisel alışveriş başkanı Giles Farnham, “En iyi çok yönlülük için koyu kahverengi veya siyah gerçek deri stilini deneyin” diyor ve derili tüm ayakkabılarda olduğu gibi bakımın çok önemli olduğuna dikkat çekiyor. “Düzenli kondisyon, botlarınızın iyi yaşlanmasını sağlayacaktır” diyor.

Parlak şeyler tek seçeneğiniz değil. Süet bir çift, dışarı çıkmadan önce hava tahminlerinin daha kapsamlı bir değerlendirmesini gerektirebilir, ancak hemen hemen her görünüme biraz doku enjekte etmeye yardımcı olabilirler.

Çöl Botları

Pek çok erkek giyim klasiği gibi – çinolar, bombardıman ceketleri, nato saatleri – çöl botları, modanın ön saflarında değil, orduda hayata hizmet etmeye başladı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Burma’da görev yapan İngiliz subay Nathan Clark, subayların süet sayalı ve krep kauçuk tabanlı ayakkabılar giydiğini fark etti. İncelemede, ayakkabıların zorlu iklime dayanmak için bir Mısır pazarında özel olarak yapıldığı keşfedildi ve iyi bir fikir sezen zeki Nathan bu fikri aile şirketine, yani İngiliz ayakkabı devi Clarks’a getirdi.

Chukka botunun (sert deri tabana sahip olan) daha rahat varyasyonu artık erkek giyiminde bir elyaftır ve bu malzeme hava koşullarına dayanıklı bir kaplama ile işlem gerektirse de, sonbahar aylarının onlara attığı şeylerin çoğuna güç verebilir. Yağmur dışında.

İngiliz erkek giyim markası Percival’in kreatif direktörü Chris Gove, “Çöl botlarınızı akıllı denim ile deneyin” diyor. “Belki çivit mavisi veya ham kenar ve keskin bir buçuk dönüşle tamamlandı.”

Yürüyüş botları

Artık doğa uzmanları için standart bir konu değil, yürüyüş botları son sezonlarda moda ön sıralarında bir yer buldu. Ama kayalık bir rotaydı.

Dış giyim, Carhartt WIP gibi markalar avcı-toplayıcı trendini popülerleştirene kadar niş giyim olarak kabul edildi. Oradan, Hermès, Louis Vuitton ve Bally gibiler, bir zamanlar fonksiyonel bir parçayı yüksek modanın zirvelerine fırlatan lüks yürüyüş botlarını sergiledi. Bununla birlikte, onlar sadece bir modadan çok daha fazlasıdır. Yürüyüş botları, hava şartlarına bakacak ve bu nedenle banliyö sulu karından lapa yapacak şekilde tasarlandı.

Tekmeleriniz bir iş kıyafeti avantajına sahip olduğunda, yapmanız gereken şey tüm görünümünüzü daha zorlu bölgelere yönlendirmektir. Farnham, “Hardy ayakkabılar en iyi şekilde eşit derecede dayanıklı giysilerle giyilir, bu nedenle botlarınızı sağlam, ağır bir kot ceket ve kalın örgü bir hırka ile şekillendirmeyi deneyin” diyor.

Bununla birlikte, giyinmeyle ilgili kurallar gevşediğinden, daha kaliteli görünümlü versiyonları terzilikle eşleştirmek de mümkündür. Sadece akıllı deri üstleri tercih ettiğinizden ve ağırlıklarını keten yerine yün pantolonlarla eşleştirdiğinizden veya erkek giyim hinterlandına sürülme riskiyle karşıladığınızdan emin olun.

Brogue Çizmeleri

Aksanlı konuşma, zamanın başlangıcından beri (en azından 1900’lerde), bataklık suyu için tahliye vanası görevi gören dekoratif delikleri sayesinde çiftçiler tarafından tercih edilen bir erkek gardırop armatürü olmuştur. Aynı şekilde, yüksek ayaklı kardeşleri daha az geleneksel bir ayakkabı seçeneği sunarken, hiçbir şekilde daha az çok yönlü değildir.

Aslında, brog’ların en büyük gücü burada yatıyor. Sağlam bir bot tabanına delikli detayların eklenmesi, hem kot pantolon hem de terzilik ile uyum sağlayacak dayanıklı bir stili garanti ediyor.

Gove, “Geleneksel zımba deliği detaylandırması, aksanlı botların çoğu şeyde harika görünmesi anlamına geliyor, ancak özellikle daha ağır yün blazerler gibi miras parçaları” diyor. “Ekstra puan için, pantolonunuzu bir terziye götürün ve çizmeleri vurgulamak için biraz kırpın ve inceltin.”

Genel bir kural olarak, daha fazla delik

İş Botları

Aksanlı konuşma şampiyonu Savile Row’u çizerse, iş botları şantiyeye daha yakın eğilir. Bu, günümüzde, hepsi tuğla tozu, popo çatlakları ve delikanlı dergilerinin köpek kulaklı sorunları değil.

Timberland’ın beğenileri sayesinde, sağlam iş botları, hip-hop’un en iyisi sayesinde patlayan marka ile sıcak bir mülktür (Diddy, Kanye ve Biggie, geçmişte kendi çiftlerini spor yaptılar).

Doğru, takım elbiseyle iyi oturmayabilirler, ancak bir kot pantolon ve tişört kombinasyonu için mükemmel bir temeldirler. (Yine de bu hi-vis ceket için aynı şey söylenemez.)

Farnham, “Yürüyüş botlarında olduğu gibi, görünümünüzü sağlam tutun” diyor. “İfadeniz bir çift iş ayakkabısı, bu nedenle beyaz bir tişört, bomber ceket ve gri kırçıllı sweatshirt görünümü dengeleyecek.”

Oxford Çizmeler

Tüm botlar, teknik özelliklerle ve Dales’e hazır bir tasarıma sarılmış metal vurgularla dolu beş kiloluk ağırlıklar değildir. Ayaklarına koydukları şeyle terzilik çizgisini tercih edenler için Oxford botu var.

Aksi takdirde ‘Balmoral’ olarak anılır (teknik olarak bu tarz deri ve süet gibi iki farklı malzeme kullanılarak yapılır), bu yüksek bilekli ayakkabı, akıllı kapalı dantel sistemi sayesinde terzilik için en doğal uyumdur.

Gove, “Pantolonunuzda bir boşluk varsa, bunlar ile standart bir Oxfords arasındaki farkı söylemek genellikle imkansızdır, bu da onları kış için ideal bir geçiş yapar” diyor Gove.

Bu, siper ayağının hafifletilmesi riski, o zaman, şimdi sadece donma ısırmasını önlemek için iyi bir kışlık cekete yatırım yapmak.