Her Gencin Yapması Gereken Boy Uzatma Egzersizleri

Uzun ve yakışıklı sıklıkla kullanılan bir tabirdir. Bir kişinin boyu, o kişinin kişiliğine eklenir. Bu nedenle ergenlik çağındaki insanlar boylarını artırmak için çaresizdirler. Boyun önemini vurguladıkları reklamdan hemen sonra, boy uzamasına konsantre olmak gençler arasında yükselen fenomen haline geldi. Piyasada aynı şekilde çeşitli ilaçlar mevcuttur, ancak bunların hiçbiri kanıtlanmamıştır ve yan etkileri olabilir.

boy uzatma egzersizleri

Egzersiz ise boyu uzatmanın en iyi yoludur. Uygun bir diyetle etiketleyin ve boy uzaması için en iyi yöntem haline gelir. Egzersizin, kasların güçlendirilmesi, uygun vücut tonunun korunması vb. Gibi vücuda çeşitli faydaları da vardır. Genlerinizle birlikte, yaptığınız egzersizler de boy kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu egzersizleri doğru beslenme ile birleştirmek, ergenlik çağında boy kazanma yönünde hareket etmenin iyi bir yoludur. Gençler, daha uzun boylu büyümek için belirli yaşam tarzı değişikliklerini takip etmelidir. [1].

İşte boy kazanmanız için alıştırmalar listemiz:

Çubuk Asılı Uzayın Egzersizi

  1. Bar Askısı

Bu, yüksekliği artırmak için en yaygın ve en iyi bilinen egzersizdir. Bar asma egzersizi sağladığı esneme nedeniyle etkilidir. Üstten sarkma nedeniyle alt gövde, Omurgayı gerer ve yerçekimine bağlı olarak omur üzerindeki sıkma etkisini azaltır. Bu egzersiz çok kullanışlıdır ve sağlam bir baş üstü çubuğu mevcut olduğu anda her yerde yapılabilir. Ancak, tüm egzersizler gibi bu egzersizin de sürekli yapılması gerekir. Ayrıca çubuğun yerleşimi de önemlidir. Çubuk çok alçak yerleştirilirse, gerekli olan yeterli çekişi sağlamaz. Vücudunuzun tamamen uzaması ve esnemeyi sağlaması kesinlikle gereklidir, aksi takdirde esneme oluşturmak için bacaklarınızı kaldırabilirsiniz. Bu egzersizi yaparken vücudunuzu rahat tuttuğunuzdan emin olun.

kuru arazi yüzerek uzar egzersiz

  1. Kuru kara yüzmek

Topraksız yüzme, belinizin alt kısmına vurgu yapar. Karnınızın üzerine yatın ve vücudunuzu bütünüyle genişletin. Kollarınızı önünüze koyarak alternatif olarak bir kolunuzu diğerinden daha yükseğe kaldırın. Bunu bacaklarınızla benzer şekilde yapın. Özetle, susuz yüzüyormuş gibi yapmalısınız.

Pelvik kayma egzersizi uzar

  1. Pelvik streç

Sırt üstü yere yatın. Kolları yere koyun. Şimdi dizlerinizi bükün ve kalçalara doğru getirin ve sırtınızı yukarı doğru kaldırarak pelvise doğru itin. Bu, kalçalara esneklik verir ve daha fazla esnemenizi sağlar [2].

kobra streç uzar egzersiz

  1. Kobra Streç

İyi bilinen artan yükseklik egzersizlerinden biri, omurganızı esnetmek için tasarlanmış bir Kobra germe egzersizidir. Temelde dikey yükseklikte artışa neden olur. Adından da anlaşılacağı gibi, kolay bir şekilde ifade etmek için yere yatmanız ve bir kobra şekli yapmanız gerekir. Karnınızın üstüne yatın, başınız öne bakacak şekilde sırtınızı yukarı doğru bükün [3].

ileri omurga gerilmesi

  1. İleri Omurga germe

Gerçekten işe yarayan ve yapması kolay olan, daha uzun süreli egzersizlerden biridir. Yere veya mat üzerine oturun, bacaklarınızı uzatın ve ellerinizle onlara dokunun. Parmak uçları ayak parmaklarının ucuna değmelidir. Bunu yapabiliyorsanız, ayak parmaklarınızın ötesine geçmeyi deneyin, böylece gerginliğiniz en üst noktaya gelir. [4].

oturmuş öne eğilme pozu

  1. Boyun eğmek

Ellerinizi kalçaların üzerine koyun ve düz durun. Şimdi dengeyi kaybetmeden olabildiğince öne doğru eğilin. Egzersizi gereksiz hale getireceği için dizlerinizi bükmeyin. Rahatınıza göre bunu tekrarlayın. Birkaç saniye gergin pozisyonda kaldığınızdan emin olun.

ileri omurga gerilmesi

  1. İleri Viraj

Bunun ayakta durma pozisyonunda ileri omurga germe egzersizi olduğunu varsayabilirsiniz. İyi bilinen bir egzersizdir ve sürekli yapıldığında yüksekliği artırmak için iyi bir yöntemdir. Ellerinizi havada kaldırın. Şimdi eğilmeye başlayın ve sonunda ayak parmaklarınıza dokunun. Bazılarınız ayak parmaklarınıza dokunamıyorsa, yüksekliği sonuna kadar artırmak için germe egzersizlerini deneyin. Ayaklara kolayca dokunabiliyorsanız, daha da fazla germeyi deneyebilirsiniz. [5]

Yukarıdaki liste, boyunuzu hızlı bir şekilde uzatmak için yapılabilecek en basit egzersizleri size verir. Bu egzersizleri doğru beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile birleştirmek, kesinlikle sonuçları size gösterecektir.

Bir cevap yazın