Her Tarz Pantolonla Hangi Ayakkabılar Giyilir

Plaja neden daha fazla kirpi ceket giyen ya da dondurmalarına sriracha sosu koyan daha fazla erkek görmediğinizi merak ediyorsanız, cevap basit. Bazı şeyler basitçe olmamalı ve birlikte gitmemeli.

Aynısı ayakkabılar ve pantolonlar için de geçerli. Elbette, muhtemelen parmak arası terliklerin özel üç parça için mükemmel bir folyo olmadığını biliyorsunuzdur (kendinizi bulduğunuz her düğünden / iş görüşmesinden / cenazesinden zorla çıkarılmak istemiyorsanız), ancak diğer ayakkabılar tuzaklar daha az açıktır.

Tahminleri ortadan kaldırmak için, işte en yaygın pantolon stilleri ve bunlarla eşleştirmeniz gereken ayakkabılar.

Kot ile Ne Ayakkabı Giymeli

Kot pantolon bugünlerde çoğu erkek için varsayılandır. Bunlar hafta sonundan işe giden pantolonlar ve o kadar yaygın ki neredeyse arka plan haline geldiler. Bu, herhangi bir ayakkabı ile gidecekleri anlamına gelmelidir. Ama öyle değil.

Akıllı kotlar var, ancak akıllı ayakkabılarla güzel görünecek kadar akıllı kotlar yok. Denim ve Oxfords’u indie gruplara ve patronunuzu bir personel gecesinde bırakın. Chelsea botları genellikle çıkarabileceğiniz kadar cilalıdır.

Kotlarınız Kanye’nin giyebileceği türden sıkıntılı, üst üste dizilmiş versiyonlarsa, spor ayakkabılarla giyilmelidir – minimalist her zaman işe yarar, ancak birlikte oldukları kotlar daha ayıksa kalın, ifade stilleri iyi çalışır. Sert denimde çok çalışmış sert erkeklere geri dönen düz, ağır kenar, Yeezy 350’lerden daha kalın tabanlı botlarla daha iyi çalışıyor.

Özel Pantolonlarla Hangi Ayakkabılar Giyilir

On yıl önce, takım elbisenizin altındaki tek seçenek, ayakkabılarınızda ne kadar ara vermek istediğinizdi. Sonra tasarımcılar yaratıcı oldu ve takım elbise üniforma olmayı bıraktı. Artık ceketinizi ve pantolonunuzu ayırabilir, kruvaze bir ceket giyebilirsiniz ve siyah Oxfords veya Derbi giymek zorunda kalmazsınız. Tabii ki yine de yapabilirsiniz – ve resmi bir yere gidiyorsanız, muhtemelen gitmelisiniz.

Değilseniz, son on yıldır kaçınılmaz olan beyaz, minimalist spor ayakkabılarını biliyor musunuz? Onlar terzinin yeni en iyi arkadaşıdır. Pantolon ve ayakkabılar arasında küçük bir boşluk, şık ve rahat arasındaki ayrımı vurgulamaya yardımcı olur.

Pantolonunuzun bir dokusu varsa – tüvitleri, ağır yünleri ve hatta pazenleri düşünün – daha ağır ayakkabılar gerektirir. Brogue veya çakıllı deri çizmeler uygun bir ağırlık sağlar ya da sadece bir bara gidiyor olsanız bile, bir dağa tırmanıyormuşsunuz gibi görünen bir çift botla tamamen içeri girin.

Chinos ile Ne Ayakkabı Giymeli

Preppy pantolonlar tiki bir ayakkabıyı hak ediyor. JFK onu giymiş olsaydı, sen de giymelisin: yazın kanvas spor ayakkabılar, kışın ördek botları ve tüm yıl boyunca, hava şartlarına göre çoraplı veya çorapsız mokasen ayakkabılar.

Bunların hepsi senin için biraz fazla Ivy League ise, o zaman brogues görünüşüne birkaç yıl ekler. Ayakkabının kalınlığını pamuğunuzun ağırlığı belirlesin.

Kışlık kumaş eşit derecede sağlam bir ayakkabıyı hak ediyor. Yürüyüş botları, macerayı düzgün bir martiniden beş dakikadan fazla olarak tanımlayan türden bir adam için bile artık bir trend. Sonsuz deliklerden ve süslü naylon üst kısımlardan kaçının. Gerçek dağcıların bir asırdır giymediği cilalı deri türlerine sadık kalın. Bir çift kalın, yünlü çorabın hemen üzerinde çinolarınızı yuvarlayarak onları gösterin.

Jogger’larla Hangi Ayakkabılar Giyilir

Moda o kadar pratik değildir ki, koşucular gibi bir trend ortaya çıktığında – rahat, uygun fiyatlı, o kadar çok yönlü ki artık her sabah ne giyeceğinizi düşünmenize gerek kalmaz – ona yakın tutmalısınız.

Spor giyim kökleri ve sivriltilmiş kesim, onları spor ayakkabılarını ifade etmek için mükemmel bir folyo haline getirir. Bu ince, nötr koşucuların görünüşü temel aldığını bilerek uzay çağı zevklerinizi şımartmaktan çekinmeyin.

Giyinme seçenekleri daha sınırlıdır. Yüksek-düşük pansuman trend olabilir, ancak bir çizgi var. Birkaç ufuk önce elbise ayakkabıları ve koşucular geçti. Chukka botları, jogging yapanların dayanabileceği kadar akıllıdır – süet biraz doku katar, ancak ayakkabı polo oynamak için icat edildiğinden, görünüşü kavrayamayacak kadar sportif hissederler.

Smokinle Ne Ayakkabı Giymeli

Siyah kravatla çok fazla oynamanın bir bedeli yok. Jared Leto bile en üstte camgöbeği ceketleri ve taşlı aksesuarları deneyebileceğinizi biliyor, ancak sağlam bir çift ayakkabı her zaman deneylerinizi destekleyecektir.

Bir açıklama yapmak istiyorsanız, kadife veya rugan deriden bir çift fiyonklu terlik tercih edin (dokuyu mat veya parlak papyonunuzla eşleştirin). Daha yüksek sesle yapmak için işlemeli bir saya deneyin.

Bütün akşam ayakkabılarınızla ilgili soru sormak istemiyorsanız, klasik rugan bağcıkları tercih edin. Veya, bir tutam içinde, Oxfords’larınızı parlayana kadar ayna parlatın.

Şortla Ne Ayakkabı Giymeli

Şortların çoğu doğal olarak gündeliktir. Yani genel bir kural olarak ayakkabılarınız da öyle olmalıdır. Bununla birlikte, bu, eski hırpalanmış koşu ayakkabısını ayağınıza yapıştırarak evden dışarı çıkmak için sınırsız yetki vermez.

Etek ucunuzla bağcıklarınız arasındaki boşluk, brog giyme çabalarınıza yardımcı olmaz. Bunun yerine, eğitmenlere bağlı kalın – tercihen birinci sınıf malzemelerle akıllı stiller, böylece insanlar squash oynamaya gittiğinizi düşünmezler – veya espadril, güverte ayakkabısı veya sandalet gibi yaza özgü silüetler.

Kendinizi deriden başka bir şeye götüremiyorsanız, takım elbise pantolonunuzun yanı sıra kesilmiş özel şortları tercih edin, bu da kuruşlu mokasenleri dahil etme seçeneklerini açar. Sadece çorapları kaybetmeyi unutma.