Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Hiç uyumayan şehir ve en önemli turistik yerleri ve boş zaman etkinlikleri Bodrum gezim

Bugünkü turumuz, turistler tarafından yelken yapmak, dalmak, yüzmek ve sakin atmosferin, yeşil dağların ve beyaz binaların yanı sıra saf deniz suyunun ve turistik ve eğlence mekanlarının tadını çıkarmak için ziyaret ettiği güzel limanıyla karakterize küçük bir Türk şehri olan Bodrum’dan, Bodrum gezimi güzel ve keyifli zaman geçirdiğim en iyi gezilerden biri haline getirdi. Bu konu […]

20 Aralık 2020 - 17:10 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi. A+A-

Hiç uyumayan şehir ve en önemli turistik yerleri ve boş zaman etkinlikleri Bodrum gezim

Bugünkü turumuz, turistler tarafından yelken yapmak, dalmak, yüzmek ve sakin atmosferin, yeşil dağların ve beyaz binaların yanı sıra saf deniz suyunun ve turistik ve eğlence mekanlarının tadını çıkarmak için ziyaret ettiği güzel limanıyla karakterize küçük bir Türk şehri olan Bodrum’dan, Bodrum gezimi güzel ve keyifli zaman geçirdiğim en iyi gezilerden biri haline getirdi.

Bu konu içerir …

Bodrum gezim

Bodrum, güzel manzaraları, tarihi eserleri ve çok eğlenceli eğlence aktiviteleri nedeniyle Türkiye’nin göz alıcı incisi olarak anılıyor, öyleyse turistin harika coğrafi konumuna ek olarak bundan daha fazlasına ihtiyacı var, Türkiye’nin güneybatısındaki Ege bölgesinde olduğu için, onu yeryüzünde bir cennet parçası olarak tanımlarsanız abartmıyorum. Sularının mavisi, doğal alanlarının cazibesi ve dağların göbeğine oyulmuş, mavi ve beyaza boyanmış evlerinin sırası, güzellik ve sihir dolu bir tablodan oluşan ticari pazarlar ve arkeolojik tapınaklarla doludur.

O şehre varır varmaz rekreasyon, neşe ve eğlence dolu bir randevuda olduğunuzu fark edecek ve oradan ayrıldığınızda sizi kaçınılmaz olarak keyifli bir tatil için tekrar ziyaret etmeye motive edecek birçok güzel anıyı hafızanızda bırakacaksınız.

Bodrum gezimde kaldığım bölge

Bodrum arazisine ayak bastığınız andan itibaren ikamet etmek için uygun bölgelerden biri, sahil şeridinde yer alması ve Bodrum’un tüm meşhur turistik yerlerine yakın olması nedeniyle birinci sınıf turizm merkezi olması nedeniyle Gümbet bölgesidir. Anıt Size uygun gezileri seçmek için sadece Gümbet sahilindeki kiosklardan birine gitmeniz yeterli, bunun sebebi de otellerdeki tanıtım ile o kiosklarda tanıtım arasındaki fiyat farkının çok olması dolayısıyla ekstra masraf yapmanıza gerek kalmıyor.

Bodrum gezim

Bodrum’da boş zaman aktiviteleri

Bodrum gezim sırasında olabildiğince iyi vakit geçirmeye özen gösterdim, bu yüzden şunları yaptım: –

Otobüs veya koç turu

Bu tur sadece beş dolara mal olmadı, Bodrum’un en önemli turistik destinasyonlarını ve sektörlerini tanıma tutkunuzu tatmin edecek, böylece seyahat arkadaşlarınızla otobüsle gezebilirsiniz.

Otobüs duraklarının ilk durağı, eski çağlardan beri o şehrin sakinleri için en önemli antik mesleklerin sembolü olan Dermambasho bölgesinde bulunan eski değirmenler olacak ve ardından otobüs sizi Bodrum’un birçok çeşit doğal meyve suyu satan büyük mağazalarından birine ve Türkiye’de birçok tatta bilinen lokum konforuna götürecektir. çeşitli.

Kozmetik ve doğal yağları da içeren bu sektörlerden size uygun olanı satın aldıktan sonra, otobüs sizi bir deri üretim fabrikasına götürecek ve kısa bir defile ile moda dünyasındaki deri modalarından birini tanıyacak ve ayrıca doğal deriden bir elbise veya ceket satın alabileceksiniz.

Midtown Alışveriş Merkezi

Bu fabrikadan Bodrum’un en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Midtown’a taşınacak, aksesuardan başlayarak birçok ünlü uluslararası ve Türk markasını bünyesinde barındırması nedeniyle tekliflerin ve indirimlerin en yoğun olduğu ve belki de en büyük Bodrum ticari mağazalarının olduğu Ağustos ayında varış noktanız bu alışveriş merkezine giderseniz şanslı olacaksınız. Ve güneş gözlükleri, hatta ayakkabılar, giysiler ve mücevherler.

Bodrum gezim

Bu büyük alışveriş merkezi, dışarıdan ve içeriden güzel mimarisi ile ayırt edilir, içinde ağaçlarla çevrili küçük bir su havuzu, ayrıca çok sayıda salon, restoran, kafe ve çocukların eğlenip oynayabileceği yerler bulacaksınız.

Parti vapurunda bir seyir

Geziyi kaçırmayın, turizm programınızda ilk nokta olmalı, çünkü Bodrum gezimde planıma dahil ettiğim en önemli aktivitelerden biri, size o gemide keyif alacağınız dört harika istasyon sağlayarak sizi hayat dolu, içinden geçeceğiniz bir atmosfere götürüyor. Dört küçük koyda ve büyüleyici kumsalda (Akvaryum, Bağla, Adaba, Kamil) ve bu alanlardan birine her ulaştığınızda, vapur durur ve her bölgede otuz ila altmış dakika boyunca mavi su Ege Denizi’nde yüzebilir ve dalabilirsiniz.

Bodrum gezim

Gemide her türlü müziği bulacak, kendinizi Türk, Ermeni veya Arap melodileri arasında farklı müzik tonlarının tadını çıkarmanın yanı sıra gezi süresince dans performanslarının da keyfini çıkarabileceğiniz bir durumda bulacaksınız, etrafınızdakilerden daha güzel olmadığı için size enerji ve canlı bir ruh vermek yeterli. Deniz suyu sizi çevreliyor ve üzerinizdeki berrak gökyüzü, bu yolculuğun son durağına kadar yaklaşık yedi saat sürüyor.

Bodrum plajları

Vapurun geçtiği plajlar dışındaki Bodrum gezimde aşağıdaki gibi başka plajlara yöneldim: –

Bitez Plajı

Bu plaj, harika atmosferi ve yüzme, dalış, renkli balıkları izleme, su kayağı ve deniz suyuyla ilgili diğer aktiviteler gibi bazı su sporlarını yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteleri nedeniyle Bodrum’un büyüleyici noktalarından biri olarak kabul edilir ve plaj, Gümbet’e yaklaşık on dakika uzaklıktadır. Daha önce bahsetmiştim.

Bodrum gezim

Akşam saatlerinde sahil şeridinde yer alan çıkış alanları ve restoranların bulunduğu, şehrin en ünlü restoranlarından biri olan Seagull Restaurant gibi deniz suyuna bakan sofraları ve Türk mutfağının kültürünü sizlere aktaran lezzetli yemekleri, özellikle de dilediğiniz gibi talep ettiğiniz farklı balık ve deniz meyveleri ile plajın bir başka lezzeti var. Soluk ay ışığına bakan bu restoranda kaldığınız süre boyunca mangal kömürü üzerinde ızgara yapılan veya sarımsak, limon ve diğer lezzetli yiyecekler ile bitkin olan Bodrum, dikkatli şehirlerden biri olduğu için şafağın ilk saatlerinden önce bitmeyen gecelere sahiptir.

Fink Plajı

Finik, genel olarak en güzel Türk plajlarından biri ve su kayağı, tekne gezintisi, dalış ve büyüleyici gün batımının tadını çıkarma gibi birçok spora tanıklık ettiği Bodrum’un Ortakent bölgesindeki en güzel turistik bölgelerden biri olup, rahatlama, masaj ve cilt bakımı hizmetleri sunan özel merkezlerin yanı sıra lüks restoranlar da bulunmaktadır. Lezzetli deniz ürünleri sunuyor.

Bodrum gezim

Türk banyosu

Bodrum’a gelip Türk şehirlerindeki meşhur Türk hamamını genel olarak tecrübe etmemek, cildi şımartmak için bir seanstır, jakuzi saunanın cilt ve vücut derisinin soyulmasını içerdiği, doğal malzemeler ve aromatik yağlarla masaj ve masaj ile son bulduğu, o zaman sultanlar gibi antik tarihi hamamlarından birine girdiğinizi ve bakır pulunu kullandığınızı hissedeceksiniz. Bir buçuk saat gevşeme ve sinirlerin dinginliği olan mermer kavanoz, sanki stresten, endişelerden ve negatif enerjiden kurtulmuş ve daha iyi hale gelmiş gibi psikolojik ve fiziksel durumunuzu yansıtacak.

Bodrum manzaraları

Bu şehir turistik yerler ve anıtlarla dolu ve işte Bodrum gezimde gördüğüm yerler: –

Aziz Petrus Kalesi

Kale, MS 1402 yılında inşa edildiği Bodrum’un merkezinde yer almakta olup, Ege Denizi’nin güney kıyılarında keşfedilen gemi enkazlarının bulunduğu bir müzenin yanı sıra, yıllar ve yüzyıllar boyunca gemi enkazlarında bulunan mühür, mücevher ve sikkelerin sergilendiği bir müze ve bu antik kalenin çevresinde birçok pazar bulunmaktadır Ve alışveriş merkezleri, tadımcı iseniz, o bölgede sığınacaksınız.

Bodrum gezim

Deniz Arkeolojisi Müzesi

Çok sayıda turisti çeken turistik cazibe merkezlerinden biri, su altında büyük bir derinlikte batık bir müze ve yeri Saint-Pierre Sarayı ve suyun derinliklerinde bulunan mücevher, madeni para ve gemi objeleri gibi antik eserleri barındırdığını belirtmekte fayda var.

Bodrum gezim

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas’ın devasa türbesi, imparatorluklarının kurulması sırasında Perslerin topraklarını yöneten hükümdarlardan biri olan Mussolus’un kalıntılarını içerir ve günümüze kadar mevcut Yunan kolonisi Halikarnas ve Bodrum’da inşa edilmiştir. Dahil bir piramit bulacaksınız.
Türbe, Haçlılar tarafından yıkılıncaya kadar on dokuz yüzyıl boyunca aynı tasarımla formunda kalmış ve geçmişte Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olarak kabul edildiğini, ancak şimdi zamanımızda binadan kalan bir grup mermer anıtla kendine özgü bir bahçe var.

Bodrum gezimin sonunda gezimi beğenmiş, beğenmiş, oradaki tüm neşe atmosferi sizi rahatlama ve canlılık dünyasına çekecek, pozitif enerji ve canlılıkla geri döneceksiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Antalya gezim en güzel Türk şehri ve en şaşırtıcı turistik mekanlarıdır.

Ya da Ege’nin gelini İzmir gezim ve en önemli turistik yerleri

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/