Hızlı ipucu: malç – çim ve bahçe

Doğru malç türünü seçin
Bahçenizde ne olduğuna ve yaşadığınız yerde neyin mevcut olduğuna bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı malçlama türü vardır. Talaş veya ağaç kabuğu, kompost, saman, tuz samanı, kakao kabuğu, kıyılmış yapraklar, plastik örtü ve hatta çakıl, çeşitli nedenlerle iyi bir malç yapabilir. Doğru miktarlarda, en iyi işi yapabilmeniz için toprak kalkanı görevi görür.

Toprağı korur,
Ve azaltır Otlar Malç, toprağı erozyondan korur ve nemini korumasına yardımcı olur, böylece daha az sulayabilir ve kökler daha derin ve sağlıklı olur. Ayrıca yabani otları korur ve sebzelerinizin, çiçeklerinizin ve çalılarınızın değerli besinlerini tutar, böylece çok fazla kompost eklemenize gerek kalmaz. Ayıklamak için daha az zaman harcarsınız ve toksik herbisit kullanmanıza gerek yoktur.

Ölçülü malç
Her şeyi bir kez ele aldığınızda, her sezonun servetini yeni ticari malç çantalarına harcamak zorunda değilsiniz. Aslında, özellikle sebze bahçelerinde, çimlerinizi zararlıları çeken veya tehlikeli kimyasallar içeren herhangi bir şeyle örtmekten kaçının. Biraz organik madde eklemek yeterli olabilir.

Kağıt kullanımı
Sonbahar Yapraklar Sonbahar, kelimenin tam anlamıyla ağaçlardan düşen bahçeniz için bir armağandır. Hepsini atmak yerine, yaprak parçalayıcıdan geçirin veya çim biçme makinesiyle birkaç kez çalıştırın, parçalayın ve biraz kompostla bir çiçek veya sebze yatağı üzerinde malç olarak kullanın. İlkbaharda kompost ekleyip toprağa dönüştürebilirsiniz.

Kauçuk malç gibi geri dönüştürülmüş seçenekleri deneyin
Oyun alanlarında veya çim bakımı istemediğiniz herhangi bir yerde, çöplüklerde duracak kullanılmış lastiklerden elde edilen lastik parçaları gibi geri dönüştürülmüş malç deneyin.