HMD Global’den Nokia 7.3 yüksek kaliteli 3D renderlarda sızıntılar

HMD Global tarafından üretilen Nokia markalı akıllı telefonlar her zaman en iyi değeri sunmaz, ancak yine de bazı harika akıllı telefonlar için yaparlar. Bu haftanın başlarında, HMD Global, Qualcomm Snapdragon 765G çipte sistem, Android 10’un stoğa yakın yapısı, 64MP dörtlü arka kamera kurulumu ve 120Hz LCD ile donatılmış ilk 5G akıllı telefonu Nokia 8.3 5G’yi piyasaya sürdü. , ve daha fazlası. Bu gerçek bir amiral gemisi telefon değil, ancak HMD Global’in orta sınıf akıllı telefon alanında uzmanlaştığını görünce, bu beklenen bir şey. Şimdi, geçen yıl Nokia 7.2’nin piyasaya sürülmesinin ardından, HMD Global’in Nokia 7.3’teki halefini piyasaya sürmek için hazırlandığı iddia ediliyor. Cihazın oluşturucuları OnLeaks adlı bir site ile işbirliği içinde IPEEWorld, bize yaklaşan cihaza her açıdan bir bakış sağlıyor. Nokia markalı Android akıllı telefonlardan hoşlanıyorsanız, muhtemelen bunu beğeneceksiniz.

Nokia 7.3’ün tasarım dili Nokia 7.2’ye oldukça benzer, ancak birkaç önemli fark var. Birincisi, 7.3’te parmak izi sensörü ve altında Nokia markası bulunan dairesel, ortalanmış bir kamera çıkıntısına yerleştirilmiş dörtlü kamera modülü var. Çift LED flaş, kamera çıkıntısının solunda bulunur. Buna karşılık, Nokia 7.2’de yalnızca üçlü kamera modülü vardı. Ön tarafta, ekranın sol tarafına hizalanmış tek bir ön kamera için delik açma kesikli 6,5 inç büyük olasılıkla Full HD + çözünürlüklü bir düz ekran var. Nokia 7.2 ise ekranında bir su damlası çentiğine sahipti. Arka kameranın ana görüntü sensörü 48MP iken, öne bakan Nokia 7.3’te 24MP’dir. Nokia 7.2 ise 48MP ana arka görüntü sensörüne sahipti, ancak daha düşük çözünürlüklü 20MP ön kameraya sahipti. Yeni 7.3’te ana arka kamera için hangi görüntü sensörünün kullanıldığını bilmiyoruz ve ayrıca yardımcı kameraların özelliklerini de bilmiyoruz.

CAD görüntüleri, 7.3’ün 165,8 x 76,3 x 8,2 mm boyutlarında ağır bir ayak izine sahip olduğunu gösteriyor. Görsellerden anlamak zor, ama görünüşe göre gövde camdan ziyade plastikten yapılmış. Yine de görebildiğimiz şey, cihazda çok önemli bir çene olduğu ve başka bir Nokia logosunu barındırdığı. Alt kısımda ayrıca Nokia 7.3’ün USB Type-C şarj portuna sahip olduğunu görebiliriz, alt kısımda ise 3,5 mm ses girişi olduğunu görebiliriz.

Rapora göre Nokia 7.3, entegre 5G modeme sahip Qualcomm Snapdragon 690 yonga setinden güç alacak ve bu da onu 5G bağlantısını destekleyen ikinci Nokia markalı cihaz haline getirecek. Bu, Nokia 7.3’ü Qualcomm Snapdragon 660 yonga setine sahip Nokia 7.2’ye göre kayda değer bir yükseltme yapacak. 7.3’ün 7.2’de 10W şarjla 3.500 mAh’den 18W kablolu şarj desteğine sahip 4.000 mAh pil taşıdığı söyleniyor. Bunlar, yükseltmeleri görmekten gerçekten memnun olduğumuz alanlar. 7.3 büyük olasılıkla kutudan Android 10 ile piyasaya sürülecek, ancak HMD Global’in yeni Android 11 sürümüyle birlikte piyasaya sürmeyi başarabileceğini umuyoruz. Rapor Nokia 7.3 hakkında daha fazla ayrıntı sunmuyor, ancak muhtemelen bu telefonun yıl sonundan önce piyasaya sürüldüğünü göreceğiz.