Honor MagicBook Pro İncelemeleri: fantastik Ryzen destekli dizüstü bilgisayar

Onur tam olarak dizüstü bilgisayarlarıyla tanınmıyor. Şirketin akıllı telefonlara ve giyilebilir cihazlara büyük bir odaklanması var, bu yüzden çoğunun dizüstü bilgisayarlarını bilmemesine şaşırmadım.

Honor MagicBook Pro, IFA 2020’de duyuruldu ve normalde MacBook Pro’mda yapacağım tüm görevleri tamamlamak için günlük olarak benimkini kullanıyorum. Honor MagicBook Pro, kitabımda büyük bir galibiyet ve gelecekte daha derinlemesine bir incelemeyi bir araya getirecek olsak da, şimdiye kadarki zamanımdan gerçekten keyif alıyorum.

MagicBook Pro Cephesini OnurlandırınMagicBook Pro Cephesini Onurlandırın

Bu inceleme hakkında: Honor MagicBook Pro’yu 31 Ağustos 2020’de Honor’dan aldım. Honor’un bu incelemenin içeriğinde herhangi bir girdisi yoktu.

Honor MagicBook Pro Özellikleri

Şartname MagicBook Pro Onur
Boyutlar ve Ağırlık
 • 369,00 mm x 234,00 mm x 16,90 mm
 • 1,7 kg
Görüntüle
 • 16,1 inç IPS LCD FHD (1920 × 1080)
 • Mat yüzey
 • 16: 9
 • 300 nit
İşlemci
GPU
RAM ve Depolama
 • 16 GB DDR4 @ 2666 MHz Çift DIMM
 • 512 GB M.2 NVMe Western Digital SN730 SSD
Pil doldurma
G / Ç
 • 3x USB 3.1 Tip-A
 • 1x USB C Tipi
 • 1x HDMI 2.0
 • 3,5 mm kulaklık / mikrofon kombo jakı
Bağlantı
 • Kablosuz 802.11a / b / g / n / ac
 • Bluetooth 5.0
THE
Diğer özellikler
 • Microsoft Office 365, 30 günlük deneme
 • Honor Magic Link
 • 1 MP gizli web kamerası

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Honor MagicBook Pro, getgo’dan itibaren birinci sınıf bir cihaz olarak beni etkiledi. Sadece üzerine büyük bir “HONOR” gravürü ile empoze edilen, kumlanmış bir kabuğa sahip tam bir alüminyum şasiye sahiptir. Dizüstü bilgisayarın kendisi, özellikle açıldığında oldukça incedir ve yalnızca 1,7 kg ağırlığındadır. Onu düşürme endişesi olmadan tek elle taşıyabileceğim kadar küçük ve hafif.

Klavye, Macbook Pro’ma kıyasla oldukça loş olmasına rağmen arkadan aydınlatmalı. Düşük ışıkta oldukça iyi çalışır, ancak orta düzeyde ortam aydınlatması olduğunda çok kullanışlı değildir. Açıkçası bu gerçekten önemli değil, çünkü arkadan aydınlatmalı bir klavyenin amacı karanlık olduğunda hangi tuşlara bastığınızı görebilmenizdir. Kesinlikle bu hedefe ulaşır.

Honor MagicBook Pro arkadan aydınlatmalı klavye

Bu klavyeden bahsetmişken, mekanik bir klavye olmasa da, kullanımı yeterince güzel. Bu bir membran klavye ve sonuç olarak çalıştırma alıştığımdan daha yüksek. Genel kullanım için iyi ve üzerine çok yazıyorum, ancak bazen mekanik klavyemden gelen biraz sarsıcı olabilir. Bu, kullandığım en iyi membran klavyelerden biri, asıl mesele bu.

TypeRacer testi yaptığım zamanki gibi yazma hızımı çok fazla etkilediğini gerçekten bulamadım, 110-120WPM arasında bir yere ulaşıyordum. Genel olarak, bilgisayarımdaki mekanik klavyemde 120WPM alırdım, bu yüzden bu klavyeden memnunum. Ayrıca, yazımımı kullanırken oldukça doğru buldum.

MagicBook Pro yazma hızını onurlandırın

İzleme paneli, önceki Honor klavyelerinden daha büyüktür, ancak daha büyük izleme paneli, izleme panelini sık sık fırçaladığım ve imlecin başka bir şeye geçmesine neden olduğum anlamına gelir.

Klavyenin düzgün bir küçük özelliği var; Huawei Matebook serisine benzer şekilde, harika olmayan ancak işi bitiren 1 MP kamera barındırıyor. Gizlilik bilincine sahip olanlar için, kameranın klavyeye yerleştirilmiş olması da size huzur verebilir. Kamerayı yerleştirmek için, onu klavyeye geri tıklarsınız ve dışarı çıkar! Bu web kamerasının konumu, 16,1 inç ekranın tipik olarak 15,6 inçlik bir form faktörüne sığmasını sağlayan şeydir. Honor MagicBook Pro’yu 15.6 inçlik dizüstü bilgisayarlar için boyutlandırılmış çantalara koymakta hiç sorun yaşamadım.

Klavyenin sol ve sağ tarafında bir çift çift hoparlör var. Kalite en iyisi değildir, ancak işi bitirirler ve oldukça gürültülüdürler. Müzik için ses kalitesi arzulanan çok şey bıraksa da, filmleri ve YouTube’u izlemek için onları iyi buldum. Sağ taraftaki hoparlörün üst kısmında yerleşik parmak izi sensörlü bir güç düğmesi var.

Son olarak, dizüstü bilgisayarın sağ tarafında bir kulaklık girişi ile birlikte 2x USB-A bağlantı noktası bulunurken, sol tarafta bir USB-C bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir USB-C bağlantı noktası vardır.

Görüntüle

Honor MagicBook Pro’nun ekranı oldukça iyi. En yüksek parlaklığı 300 nit olan IPS 1080p 16,1 inç ekrandır. Renkler gerçekten doğru hissettiriyor, bu muhtemelen bu dizüstü bilgisayarın kullandığı% 100 sRGB renk gamı ​​sayesinde. % 90 ekran-gövde oranına sahiptir, bu yüzden web kamerası klavyenin içinde yer almaktadır. Öyleydi ya da Xiaomi’nin Mi Notebook 14 ile yaptığını yapın ve tamamen kaldırın. Mavi ışığı filtreleyen yerleşik bir göz konforu modu da vardır. Masaüstünü sağ tıklayıp “Görüntü Yöneticisi” ni tıklayarak etkinleştirebilirsiniz.

Verim

Bu nedenle, performans bölümü gerçek incelemede çok daha büyük bir odak noktası olacak, ancak şimdilik bazı temel okumalar ve kıyaslamalar yaptım. Genel olarak birçok nedenden dolayı Ryzen 5 4600H’den çok etkilendim.

Her şeyden önce, bu şey hızlı. Ryzen 5 4600H, giriş seviyesi bir CPU’dur, ancak bunu sadece kullanarak bilemezsiniz. Performans hemen hemen her şeyde mükemmeldi ve o kadar da ısınmıyor bile. Sürekli olarak 110-140FPS arasında koştuğu bazı arkadaşlarımla bir Valorant oyunu oynayabildim. 89 ° C gibi oldukça yüksek bir sıcaklıkta zirveye ulaştı, ancak çoğu zaman 70 ° C civarında oturdu. Bu ısı klavyeden de uzak tutuldu ve oyun içinde herhangi bir termal kısılma fark etmedim. Minecraft, 16 parçalık uzak işleme mesafesiyle aynı FPS’yi yakalar.

Ayrıca o Western Digital nVME sürücüsü üzerinde hızlı bir kıyaslama testi yaptım ve sonuçlardan oldukça etkilendim.

Son olarak, sadece neler yapabileceğini görmek için en iyi performans pil ön ayarı üzerinde hızlı bir CineBench testi yaptım. Tam inceleme için biraz daha derinlemesine daha fazla kıyaslama yapacağım. 2971 puan son derece etkileyici ve 2. nesil Ryzen’den beklediğinizle hemen hemen aynı çizgide. masaüstü CPU’lar.

Şimdilik, gördüğünüz gibi, Ryzen 4600H huysuz değil. Honor MagicBook Pro harika bir sanatçı ve daha derinlemesine testlerde nasıl performans gösterdiğini gerçekten dört gözle bekliyorum.

Pil ömrü

AMD Ryzen 5 4600H, 45W gibi oldukça düşük bir TDP’ye sahiptir, bu da genel kullanım için çoğu zaman TDP’nin çok daha düşük olacağı anlamına gelir. Honor MagicBook Pro’daki devasa 56 Wh pil ile birleştiğinde, pil ömrü ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Tek bir şarjla sürekli olarak 6-7 saat kullanım alıyorum. Bu öncelikle web’de gezinmek ve yazmak gibi yoğun olmayan bir çalışma, ancak yine de etkileyici. Honor, tek bir şarjla 11 saat çevrimdışı 1080p video oynatma alacağınızı iddia ediyor ve ben bunu kabul etme eğilimindeyim.

Bu pil bittiğinde, ürünle birlikte verilen 65 W USB-C şarj cihazıyla sadece yarım saatte% 50’ye kadar şarj edebileceksiniz. Aynı şarj cihazı, Huawei ve Honor cihazlarınızı da hızlı bir şekilde şarj edecektir.

MagicBook Pro’nun İlk İzlenimlerini Onurlandırın

Bu henüz tam incelememiz olmasa da, Honor MagicBook Pro ilgi çekici bir satın alma. Fransız ve Alman HiHonor web sitelerinde, devam eden bir promosyonla 899 € (~ 1.065 $) karşılığında satın alabilirsiniz, bu fiyatı 799 € ‘ya (~ 946 $) düşürebilirsiniz. Birleşik Krallık’ta 849 sterline mal olacak ve ayrıca ücretsiz bir Honor Magic Watch veya Honor Router almayı da seçebilirsiniz. Şu anda Honor MagicBook Pro’yu seviyorum ve eğer çitin üzerindeyseniz tekrar kontrol edin birkaç hafta içinde tüm düşüncelerime kavuşmak için!

  Honor Magicbook Pro

  Honor MagicBook Pro, beni şaşırtan harika bir Ryzen destekli dizüstü bilgisayar. Sadece birkaç gün sonra, bu dizüstü bilgisayarı çoktan seviyorum!