Huawei MateBook 14 (2020) İlk İzlenimler: Potansiyel olarak bir güç merkezi

Huawei MateBook 14 (2020), şirketin bir dizi başka ürünü arasında burada. Akıllı telefon alanındaki teklifleri şu anda kuşatma altındayken, aksesuarları ve dizüstü bilgisayarları şu an için iyi durumda. Huawei MateBook 14’ü 24 saattir kullanıyorum ve gerçekten çok beğendim. Tam incelemem için onunla oynamak için daha fazla zamanım olsa da, bunlar şimdiye kadarki ilk izlenimlerim.

huawei matebook 14 tam vücuthuawei matebook 14 tam vücut

Bu uygulamalı hakkında: Huawei MateBook 14’ü dün Huawei İngiltere’den inceleme için aldık. Bu, 24 saatlik kullanımdan sonraki ilk izlenimlerimizdir. Huawei, bu uygulamalı içeriğe herhangi bir girdi vermedi.

  Huawei Matebook 14 2020

  Huawei MateBook 14, bazı harika donanımlara ev sahipliği yapan gerçekten küçük bir dizüstü bilgisayardır. Şık ve şıktır, ancak oraya ulaşmak için özelliklerden ödün vermez. Sadece 24 saat sonra, gerçekten beğendim!

Huawei MateBook 14 (2020) Özellikleri

Huawei MateBook 14 özellikleri

Şartname Huawei MateBook 14
Boyutlar ve Ağırlık
 • 307,00 mm x 223,80 mm x 15,90 mm
 • 1,49 kg
Görüntüle
 • 14 inç IPS LCD FHD (2160 × 1440)
 • Dokunmatik ekran (bazı modeller)
 • 3: 2
 • 300 nit
İşlemci
GPU
RAM ve Depolama
 • 16 GB DDR4 @ 2666 MHz Çift DIMM
 • 512 GB M.2 NVMe Western Digital SN730 SSD
Pil doldurma
G / Ç
 • 2x USB 3.2 A Tipi
 • 1x USB C Tipi
 • 1x HDMI 2.0
 • 3,5 mm kulaklık / mikrofon kombo jakı
Bağlantı
 • Kablosuz 802.11a / b / g / n / ac
 • Bluetooth 5.0
THE
Diğer özellikler
 • Microsoft Office 365, 30 günlük deneme

Huawei MateBook 14: Tasarım ve Yapı Kalitesi

Huawei MateBook 14, tasarım açısından şirketin önceki dizüstü bilgisayarlarından pek de farklı değil. Üzerinde “HUAWEI” amblemi bulunan aynı kumlanmış alüminyum kabuğa sahiptir ve 1,49 kg’dan çok ince ve hafiftir. 14 inçlik bir dizüstü bilgisayar olduğundan, gerçekten küçüktür ve tek elde taşınması çok kolaydır. 16 inçlik bir dizüstü bilgisayar olan Honor MagicBook Pro’dan gelen biraz ayarlama olsa da, hızlı bir şekilde adapte oldum. İnce çerçevelerle de dizüstü bilgisayarın form faktörü alıştığım her şeyden çok daha küçük.

Huawei MateBook 14, 3: 2 en boy oranında 1440p ekrana sahip. Biraz tuhaf ama çabucak alıştım. Dokunmatik ekranın kullanımı sezgiseldir ve ekrandaki oleofobik kaplama, ekranda yağlı parmak izlerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Huawei MateBook 14'teki ince çerçeveler

Burada da arkadan aydınlatmalı bir klavye var ve düşük ışıkta kesinlikle servis verilebilir. Gün içinde en dikkat çekici olanı değil, ama açıkçası bu, zaten arkadan aydınlatmalı bir klavye kullanmak istediğiniz zaman değil.

Huawei MateBook 14'teki arkadan aydınlatmalı klavye

Bu bir membran klavyedir, mekanik bir klavye değil, ancak kullanımı yeterince güzel. Bununla ilgili herhangi bir sorunum yok ve kesinlikle kötü bir klavye değil. Açıkçası, bu fiyat aralığındaki dizüstü bilgisayarlar bazı köşeleri kesecek ve eğer dürüst olursam, bu muhtemelen kesilecek olandan daha iyi köşelerden biridir. Klavye ayrıca, sadece üzerine tıklayarak açabileceğiniz 1MP kamerayı da barındırır.

Huawei MateBook 14'te yerleşik web kamerası

Solda ve sağda, dizüstü bilgisayarın altında bir çift 2W hoparlör var. Tamamen bastan yoksun olsalar da işi gayet iyi yapıyorlar ve sağ üstte de bir parmak izi sensörü var. Solda bir USB-C bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık ve mikrofon girişi var. Sağda iki adet USB-A 3.2 bağlantı noktası var.

Genel olarak, Huawei MateBook 14, bazı harika donanımlara ev sahipliği yapan gerçekten küçük bir dizüstü bilgisayardır. Şık ve şıktır, ancak oraya ulaşmak için özelliklerden ödün vermez.

Verim

huawei matebook 14 üzerinde parmak izi sensörü

Huawei MateBook 14 ile ne kadar az zamanım olduğu göz önüne alındığında, gerçekten sadece bu noktada sizin için teknik özellikleri bozabilirim. Ryzen 7 4800H, şu anda alabileceğiniz üst düzey dizüstü bilgisayar yonga setlerinden biridir ve inanılmaz derecede pil verimlidir. 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı içerir ve Honor MagicBook Pro’nun Ryzen 4600H’sinden bile daha güçlü olacaktır. 16 GB’lık çift DIMM DDR4 RAM, neredeyse tüm senaryolarda size kesinlikle yardımcı olacaktır ve 512 GB nVME SSD, oyunların ve büyük uygulamaların hızla başlayacağı anlamına gelir. Tüm uygulamalarımı kurduğum ve bu incelemeyi yazdığım gün boyunca performansla ilgili hiçbir sorun yaşamadım, bu yüzden bu kesinlikle iyi bir işaret. Şu an etkilendim.

Pil ve Sonuç

Huawei MateBook 14, 56 Wh’lık bir pil paketliyor ve Ryzen 7 4800H, oldukça güç verimli bir yonga setidir.

Huawei MateBook 14, boyutunu korumak için özelliklerden ödün vermeyen bazı harika donanımlara sahip şık ve şık bir küçük dizüstü bilgisayardır.

Tüm uygulamalarımı kurmak ve diğer işleri yapmak, pilin yaklaşık 5 saatlik kullanım alanında% 70’den% 15’e düştüğünü gördü. Bir dizüstü bilgisayarda bu tür bir pil ömrünün büyük bir hayranıyım, özellikle de uygulamaları kurmanın ve yeni bir aygıt kurmanın çoğu üretkenlik iş akışından daha fazla güç gerektiren bir süreç olduğunu düşündüğünüzde.

Genel olarak, çok etkilendim. Şimdiye kadar bu dizüstü bilgisayarla geçirdiğim az zamana dayanarak herhangi bir öneri veya sonuç çıkarmak istemesem de, kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Ryzen 7 4800H beceriksiz değil ve diğer güç evi özellikleriyle, istenen fiyata değebilir.

  Huawei Matebook 14 2020

  Huawei MateBook 14, bazı harika donanımlara ev sahipliği yapan gerçekten küçük bir dizüstü bilgisayardır. Şık ve şıktır, ancak oraya ulaşmak için özelliklerden ödün vermez. Sadece 24 saat sonra, gerçekten beğendim!