Güncel İçerikler

IAD’den 15 gün sonra gebelik belirtileri en yaygın olanlardır … Bunları öğrenin

HCG patlatma iğnesinden 15 gün sonra hamilelik semptomları yumurtlamalarını uyarmak isteyen bazı kadınlar için şaşırtıcı olabilir, ancak bu semptomların ortaya çıkmasının hamile olduğunuz anlamına gelmediğini lütfen unutmayın çünkü patlatma iğnesi vücudun hamilelik sırasında salgıladığı hormon olan HCG hormonunu üretir. Patlayıcı iğneden 15 gün sonra hamileliğin en önemli semptomları vücutta su tutma, kramp, tahriş ve baş […]

Bu Haber 27 Aralık 2020 - 4:28 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

IAD’den 15 gün sonra gebelik belirtileri en yaygın olanlardır … Bunları öğrenin

HCG patlatma iğnesinden 15 gün sonra hamilelik semptomları yumurtlamalarını uyarmak isteyen bazı kadınlar için şaşırtıcı olabilir, ancak bu semptomların ortaya çıkmasının hamile olduğunuz anlamına gelmediğini lütfen unutmayın çünkü patlatma iğnesi vücudun hamilelik sırasında salgıladığı hormon olan HCG hormonunu üretir.

Patlayıcı iğneden 15 gün sonra hamileliğin en önemli semptomları vücutta su tutma, kramp, tahriş ve baş ağrısıdır ve bir kadında depresif dönem olabilir, tüm bu semptomlar normaldir ve gebelik oluşumunu yansıtan semptomlar olan IED ile enjeksiyon sırasında% 100 beklenir.

IED’den 15 gün sonra gebelik belirtileri

  • Vücuttaki hormonal bir değişikliğin neden olduğu depresyon ve ruh hali dalgalanmaları.
  • Progesteron hormonunun yüksek seviyelerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan ve düşük kan şekeri seviyeleri ve kan basıncının düşmesinden kaynaklanabilen erken gebelik belirtisi olan yorgunluk ve bitkinlik hissi.
  • İki haftalık hamileliğin ardından, özellikle sabahları başlayan ve kısmen yüksek östrojen hormonu seviyelerinden kaynaklanan kusmalı veya kusmasız mide bulantısı.
  • Hamileliğin yaygın bir semptomu olan kabızlık, gıdanın yavaş yavaş bağırsağa geçmesine ve kabızlığa neden olan progesteron hormonundaki artıştan kaynaklanır.
  • Kan dolaşımını artıran hormonal değişikliklerin neden olduğu sık baş ağrısı hissetmek.

IED'den 15 gün sonra gebelik belirtileri

HCG püskürtme enjeksiyonundan sonra hamilelik testi nasıl yapılır?

HCG, plasenta tarafından üretilen bir hormondur, ancak aynı zamanda laboratuvarda hazırlanarak bazı doğurganlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak için enjeksiyon olarak verilir.

Evde yapılan idrar hamilelik testi, idrarınızın HCG içerip içermediğini tespit etmeye çalışır ve size yumurtlamayı uyarmak veya luteal fazı uzatmak için bir HCG enjeksiyonu verilirse, bazen vücudunuzda (10: 14) gün arasında değişen hCG seviyeleri kalabilir.

Bu enjeksiyonlarla üretilen HCG hormonları, aslında hamile kalmadan pozitif bir gebelik testi olan sözde yanlış gebelik testi verebilir.

Bir iğne enjeksiyonundan sonra evde bir gebelik testi kullanıyorsanız, pozitif veya negatif bir test sonucunu yorumlamadan önce 20 gün bekleyin.HCG enjeksiyonundan sonra hamileliği tespit etmenin en iyi yolu, idrar testinden daha doğru olduğu için bir beta kan testidir.

HCG kan testi, döllenmeden 10 gün sonra erken hamileliği tespit edebilir, ancak birkaç gün arayla iki teste ihtiyacınız vardır ve hamile değilseniz, HCG seviyeleriniz sıfır veya düşük olacak ve hamileyseniz yükselecektir.

Genel bir kural olarak, normal bir gebelikte HCG’nin beta seviyeleri iki testte en az% 60 artırılmalıdır ve eğer ikinci testte kandaki HCG seviyeleri en az% 60 artarsa, o zaman hamile olmanız muhtemeldir.

Enjeksiyonla yapılan enjeksiyondan 15 gün sonra hamilelik belirtilerini bu şekilde gözden geçirdik ve makalenin sizi etkileyeceğini ve bu konudaki bazı sorularınıza cevap vereceğini umuyoruz.

Makalede yer alan bilgiler eğiticidir ve hiçbir şekilde bir uzmana danışmanın yerini alamaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Erken gebelik belirtileri ortaya çıkarsa 9 belirti, hamile olduğunuzdan emin olun

Hamilelik patlatma iğneleri, ne kullanıyorlar ve nasıl çalışıyorlar

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal