İç mekanlarda sarı rengin ihtişamı

 • Sarı, ev dekorasyonuna parlak bir görünüm ve canlı bir görünüm kazandıran en güçlü derecelerden biridir.

  Sarı, ev dekoruna enerji katmak ve canlandırmak için çeşitli şekillerde kullanılabilen sıcak bir renktir. Sarı, mekanı aydınlatabilen yüksek renklerden biri olmakla karakterizedir, ancak diğer gölgelerle kolayca karışmaz, bu nedenle yerin gürültülü ve üretken görünmemesi ve sizi gergin hissetmemesi için dikkatli kullanılmalıdır. İç mimarlar, evinizde parlak bir görünüm elde etmek ve uyumunu kaybetmemek için bordürlerde sarıyı kullanmayı ve diğer mobilyalarla koordine etmeyi önerir.

  Ev dekorasyonunuza sarıyı nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.

 • Koltuk sarı

  Sarıyı ev dekoruna dahil etmenin en kolay yolu, odanın bir köşesinde sarı bir bank kullanmaktır.

  Görünümünü yenilemek için aydınlık oda dekoru mu arıyorsunuz? Sarı renkteki tek parça herhangi bir alana hayat katabilir. Koltuğun farklı bir renkteki trendi, özellikle koltuk parlak sarı renkteyse, odaya girdiğinizde dikkat çeken son popüler dekordan geliyor. Koltuğu odanın en sevdiğiniz köşesine veya odanın ön tarafı gibi dikkat çekmek istediğiniz bir alana yerleştirin.

 • Banyo dekorasyonunda sarı

  Sarı renk banyo dekorasyonlarında pek görmediğimiz tonlardan biri olsa da özellikle küçük banyolarda ona daha fazla canlılık verir.

  Genel olarak açık tonlar, aydınlatmayı yansıtmaya ve daha ferah görünmesine yardımcı oldukları için dar alanlara uygundur ve aynısı banyonuza macera ruhunu veren sarı renk için de geçerlidir. Banyonuzdaki duvarlardan birini boyarken sarı rengi benimseyin, dengeli bir dekor elde etmek için diğer duvarların boyanmasında ise siyah ve mavi gibi diğer renklerle karıştırılarak cephe duvarı tercih edilir.

 • Zeminlerde sarı

  Zeminlerdeki sarı, ister halı ister seramik olsun, dekor için size ideal bir temel sağlayacaktır.

  Çöl ve kum manzarasından esinlenerek zeminlerde sarıyı kullanabilirsiniz, ancak odayı sade yapmamak için bazı tavsiyelerle. Sarı zeminli düz veya kabartmalı mobilya kullanabilirsiniz ancak güçlü kontrast sayesinde açık zemin ile daha net görünmesi için mobilyalarda daha koyu tonlar tercih etmeniz önerilir ve sarı tabanlı açık tonlar odanın soluk görünmesini sağlayacaktır. Zeminlerde sarı kullanırsanız, odada gerginlik hissetmemeniz için küçük alanlar dışında duvarlarda sarı kullanılması tercih edilmez.

 • Yatak odasında sarı

  Yatak odası dekorasyonlarında bordür olarak sarıyı kullandığınızdan emin olun çünkü rahatlamanıza yardımcı olmayacak güçlü renklerden biridir.

  Sarı, yatak odası için uygun olmayan uyarıcı tonlardan biridir, ancak özellikle geleneksel renklere sıkıldıysanız ve monoton iseniz onu yeniden canlandırabilecek tonlardan biridir. Yatak odanızda sarıyı kullanmak için duvarlarda, bir duvar resminde veya mobilya ve minderlerde bazı basit desenler kullanabilirsiniz. Hardal, parlak sarı ve diğerlerine göre ince yapısı nedeniyle yatak odası için uygun bir sarı tonudur.