Güncel İçerikler

İftar ve sahur yemeklerini hazırlarken zaman kazanmak için 6 ipucu

Ramazan ayında ev hanımlarının en büyük yüklerinden biri yemek hazırlamaktır çünkü uzun zaman alır, bu da onları özellikle oruçla yorabilir ve iyi ibadetlerini etkileyebilir. Bu nedenle, iftar ve sahur yemeklerini hazırlarken zamandan tasarruf etmek için size bu talimatları sunuyoruz. Çalışmanızı düzenlemek için bir program oluşturun Yiyeceklerden ne hazırlayacağınıza dair bir tablo hazırlayın ve bu masaya […]

Bu Haber 18 Aralık 2020 - 10:18 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

İftar ve sahur yemeklerini hazırlarken zaman kazanmak için 6 ipucu

Ramazan ayında ev hanımlarının en büyük yüklerinden biri yemek hazırlamaktır çünkü uzun zaman alır, bu da onları özellikle oruçla yorabilir ve iyi ibadetlerini etkileyebilir.

Bu nedenle, iftar ve sahur yemeklerini hazırlarken zamandan tasarruf etmek için size bu talimatları sunuyoruz.

Çalışmanızı düzenlemek için bir program oluşturun

Yiyeceklerden ne hazırlayacağınıza dair bir tablo hazırlayın ve bu masaya bir veya iki hafta boyunca tüm kahvaltı ve sahur öğünlerini dahil ettirin ve bilgi ağı üzerinden tariflerini getiren bazı yeni yiyecekler hazırlayın ve özel malzemeler satın almak için kayıt yaptırın. Dışarı.

Ramazan malzemeleri

Ramazan ayının tüm uzun vadeli erzaklarını hafta başından önce yeterli miktarlarda satın alın çünkü onları kutsal ay içinde satın almak çok zaman ve çaba gerektirir.Bu malzemelere örnek olarak tuz şekeri, yemeklik yağlar, makarna, pirinç, baklagiller ve konserve ürünler verilebilir ve bu şekilde sebze dışında herhangi bir malzeme satın alamazsınız. Ve meyveler ve et.

Yiyecek hazırlama ve muhafaza

Sizin ve ailenizin sürekli tükettiği yiyeceklerden bazılarını hazırlayın ve buzdolabında saklayın ki hazırlamaya zaman ayırmayın ve hemen kullanın, bu yüzden meyve sularını poşetlerde tutun, hurma ve kuru meyveleri domuzları geçinceye kadar kırın ki bu sizi uzun zaman alacak elbette ama çok fazla kurtaracaktır. Ramazan ayında yemek hazırlandığı andan itibaren.

Aileye yardım etmek

Ailenizin kahvaltı ve şafak öncesi yemek gibi ev işlerinde size yardım etmesine izin verin, böylece çocuklar sofrayı hazırlayabilsinler, yemek bittikten sonra masayı temizleyebilsinler ve size yardım etmelerinin onlara Tanrı’nın ödülünü almalarını sağlayacağını bildirin.

Zamanı belirle

Yemeği hazırlamayı ne zaman bitireceğinizi belirleyin, böylece kahvaltıdan ya da şafak öncesi öğünden yeterince önce başlayacak ve zamanı geldiğinde hazır olacaktır. Yemek yorulmadan oruç tutmaya devam etmek.

Sağlıklı yiyecekler ye

Sağlıklı yiyecekler yediğinizden emin olun çünkü pek çok insan büyük miktarlarda yiyecekleri kabul eder ve aşırı yağlar ve vücut yağları dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına maruz kalmalarına neden olan zararlı yiyecekler yedikleri için daha fazla kilo almalarına neden olur ve Ramazan’daki öğünleriniz tüm besinleri içermelidir Oruç saatlerinde vücudunuzun ihtiyacı ve kaybolması.

Ayrıca oku:

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal