İki katlı mini ev

Bugün, sınırlı bütçesi olanların ve belki de evlerini inşa etmek istedikleri küçük bir arsası olanların çok takdir ettiği bir ev planı kategorisine geri dönüyoruz. Bugün bilmeyi önerdiğim şey bir iki katlı mini ev planı dıştan fotoğraflar, iç fotoğraflar ve tabii ki mimari plan ile.

2 katlı mini ev planları

Tek katlı mini evler için planlar görmek çok daha yaygındır, ancak bu tarzdaki evleri iki katlı inşa etmek de mükemmel bir şekilde mümkündür.

Bir mini evin bu tasarımını görünce çok etkilenecek, gerçekten küçük bir ev ve boyutları ayakla ifade edilse de Kuzey Amerika menşeli bir tasarım olduğu için ayaklardaki ölçüleri metreye çevirerek yorumlamak mümkün. .

Görsellerden de görebileceğiniz gibi, ortak kullanım alanları zemin katta yer alırken, üst katta banyolu bir çatı katı olacak.

Buradaki tek banyo üst katta ve yatak odasına çok yakındır, bu nedenle ona erişmenin tek yolu merdivenlerden çıkmak olacaktır.


Zemin katın tamamı mutfak ve yemek odası, ferah ve iyi aydınlatılmış bir ortam olarak kullanılıyor.

Dışarıdan koyu gri renkte farklı sulara sahip çatılarla bu iki katlı mini evin ne kadar güzel olabileceğini iç mekan fotoğraflarıyla takdir edebiliyoruz.


Bu iki katlı mini ev tasarımı hakkında ne düşündünüz? Fikrinizi öğrenmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

mini daire ev, küçük evler 2 yatak odası