Güncel İçerikler

İkinci eşin itirafları

123rf molitza Kocasının sevgisini başka bir kadınla paylaşmayı kabul eden bir kadın bulmak zordur, ancak bazen koşullar bir kadına ikinci eş olmayı zorlar. İkinci eş genellikle, özellikle karısından ve çocuklarından adamı çalan kötü bir kadın olduğunu düşünen cinsiyetindeki kızlardan olumsuz bir şekilde görülüyor ve ilk eşinin gençliğini ekerek geçirdiğini hiçbir çaba göstermeden toplamaya çalışan da […]

Bu Haber 18 Aralık 2020 - 10:46 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

İkinci eşin itirafları

123rf molitza

Kocasının sevgisini başka bir kadınla paylaşmayı kabul eden bir kadın bulmak zordur, ancak bazen koşullar bir kadına ikinci eş olmayı zorlar.

İkinci eş genellikle, özellikle karısından ve çocuklarından adamı çalan kötü bir kadın olduğunu düşünen cinsiyetindeki kızlardan olumsuz bir şekilde görülüyor ve ilk eşinin gençliğini ekerek geçirdiğini hiçbir çaba göstermeden toplamaya çalışan da odur.

Peki ya bakış açısı ve ikinci eş kendini nasıl görüyor? Bu konuda, otuz yaşına kadar kariyerine büyük ölçüde sapmış genç bir kadının itiraflarını elinize aldık ve zamanın kendisiyle boşa gittiğini hissetti, böylece onunla evlenip ikinci eş olacak başarılı bir işadamına aşık oldu.

İkinci derece eş

Hanım, kocasının hayatındaki ikinci kadın olduğunu her zaman hissettiğini, ailesinden ve arkadaşlarından gördüğü büyük itirazlara ve aklının bu evliliği reddetmesine rağmen onunla evlenen kişi olduğunu söylüyor. Ancak istikrarsız ve kişisel değerlerine aykırı olduğunu düşündüğü bu durumda birkaç yıl yaşadıktan sonra, bu ilişkiden bir takım dersler çıkardı ve evli ve çocuğu olan bir erkekle evlenmeyi düşünen her kadın, karşılaştığına benzer engellerle ve sorunlarla karşılaşmayı beklemelidir ve asla evli bir hayatla yetinmeyecektir. Bu onu hayal gücüne dönüştürürken.

Dersler öğrenildi

Bayan, bazen bir insanın kendi değerlerine ve inançlarına aykırı şeyler yaptığını öğrendiğini ve bu adamla kendisini yalnız ve boş hissederken çok hoş ve çekici bir iş toplantısında tanıştıktan sonra evlendiğini söylüyor.

Parmağında nikah yüzüğünü gördükten sonra, onunla büyümüş ve yuvayı terk eden çocukları ve onlar dışında konuşmadığı karısı hakkında konuşması dışında neredeyse yüz çevirdi. Ayrıca, evliliğinin en azından psikolojik olarak bittiğine ve kendisi gibi yalnız hissettiğine dair güvence verdi. Onunla tekrar kahve içmek için buluşmak istediğinden ve onlardan bahsettiğinden bahsettiğinde, kafasından gelen ses onu ilişkiye kapılmaması için uyarırken, kendisini kabul etmek için birçok bahane bulur.

Bu deneyimden öğrendiğim ilk ders, suçlu hissetmenin böyle bir seçimi doğru ya da kolay bir şey yapmadığı, seçiminizin sonucunun en doğru olduğunu ve sorunlarınızla daha iyi yüzleşmenizi sağlayan şey olduğudur.

İlk tercih değil

Pek çok insan, ikinci eşin hayatını mutlu bir yaşam olarak, kocasının sevgisinden ve parasından zevk aldığını ve her zaman ilk karısı ve çocuklarının pahasına yararlanıcısı olduğunu tasvir eder, ancak bu onun durumunda doğru değildi ve çoğu durumda kesinlikle doğru değildir. Evliliği boyunca kocasının ilk tercihi olmadığını, ancak ilk karısından, çocuklarından, işinden ve arkadaşlarından sonra dördüncü veya beşinci sırada gelebileceğini, dünyevi hissettiğini ve etrafındakilerden önce onun değerinden uzaklaştığını doğruladığında.

İkinci eşin toplum görüşü

Karşılaştığı üçüncü sorun, herkes onu kocasının başarısından ve mali durumundan ilk karısı ve çocukları pahasına yararlanmak isteyen sömürücü bir kadın olarak gördüğü için toplumun ona bakışıydı, bu da durumu daha da kötüleştirdi çünkü ona yakınları bile ona aynı şekilde bakıyordu. Kendisine gerçekten aşık olduğuna ve bu ilişkiden maddi veya sosyal herhangi bir fayda beklemediğine ve bu kişilerin bu durumu kabul etmesinden daha fazla zarar görmediğine onları ikna etmeyi başaramayan oydu.

Aşk, affetme ve unutkanlık coşkusu

Öğrendiğim dördüncü ders, onları bu evliliğe sürükleyen aşk coşkusunun altı aydan fazla sürmediği, ardından ilgisizliğin hayatlarına girmeye başladığı ve artık kendisinde bu duruma katlanacak gücü veya motivasyonu bulana kadar daha uzun süre ondan uzaklaşmaya başladı.

Bu deneyimden öğrendiği son ders, affetme ve unutkanlıktı, çünkü kendisi ve kendisini bu eşitsiz hızlı ilişkiyi affetti ve tıpkı hayatında ileriye gitmeyi ve arkasına bakmayı ve beklemediği bir durumda kalmayı kabul etmeyi öğrendiği gibi, onu ihmal ettiği ve ondan geri döndüğü için affetti. Baştan beri kendini asla bulamazsın.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal