Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

İlk günlerde emzirme ve bakire anne için tavsiyeler

İlk günlerde emzirme, özellikle annelik deneyimini ilk kez yaşayanlar, yenidoğanla ilgili her konuda deneyim eksikliği, onunla ilgilenme ve ihtiyaçlarını anlama, ağlama nedenleri vb. Birçok anneyi meşgul eden bir konudur. Annesinden ve en önemlisinden. Özellikle annenin emzirmeye hazırlanması hamileliğin sonlarında başladığından beri: Göğsünü emzirme sürecine hazırlamak, aksi takdirde alternatif anne sütünde bulunanlar gibi vitamin, mineral ve […]

16 Aralık 2020 - 8:27 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

İlk günlerde emzirme ve bakire anne için tavsiyeler

İlk günlerde emzirme, özellikle annelik deneyimini ilk kez yaşayanlar, yenidoğanla ilgili her konuda deneyim eksikliği, onunla ilgilenme ve ihtiyaçlarını anlama, ağlama nedenleri vb. Birçok anneyi meşgul eden bir konudur. Annesinden ve en önemlisinden.

Özellikle annenin emzirmeye hazırlanması hamileliğin sonlarında başladığından beri: Göğsünü emzirme sürecine hazırlamak, aksi takdirde alternatif anne sütünde bulunanlar gibi vitamin, mineral ve antibiyotik içermeyen pahalı formül olacaktır.

İlk günlerde emzirme 1

Özellikle kolostrum sütü, Tanrı’nın ihtiyacı olan tüm sağlıklı besinleri sağlamak için annenin göğsünde ortaya çıkardığı süt ve onu birçok hastalıktan korumak için doğal antibiyotikler, sevgili anne, eğer doğum tarihiniz yaklaşıyorsa ve ilk günlerde emzirmenin tüm sırları ve detayları hakkında eksiksiz bir dosya istiyorsanız işte geldi Ne zaman emzirmeniz gerektiği ve en iyi pozisyonlar gibi emzirmeyle ilgili her şeyi öğrenmenize yardımcı olacak ince bir dergisi vardır. Emzirme, İlk hafta emzirme sayısı, bebeğinizin ne kadar süte ihtiyacı olduğu, emzirmenin ilk ayında kendinize nasıl bakacağınız ve diğer detaylar.

Bu konu içerir …

İlk günlerde emzirmenin sırları

Doğumun ilk günlerindeki anne sütünün kıvamında ve renginde aylar ardı ardına anne sütüne göre değişir.Doğumun ilk günlerinde süt “kolostrumdur”.

Çocuğunuzun alması gereken en önemli doz, çünkü içinde çocuğun büyümesi ve onu virüslerden ve hastalıklardan koruyabilecek güçlü bir bağışıklık kazanması için ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve antibiyotikleri içerir.

Ayrıca kolostrum sütünün faydalarından biri de bebeğin sindirim sistemini düzenlemesi ve özellikleri arasında kremsi, sarımsı dokusu ve az yağlı olduğu için sindirimi kolay olmasıdır.

Ancak günler geçtikçe anne sütünün rengi, dokusu ve besin bileşimi yavaş yavaş değişerek bebeğinizin geçtiği yaşlara göre değişir.

İlk kez emzirmek

  • Doğumdan hemen sonra duyduğunuz ilk tavsiye, bebeğinizi göğsünüze yerleştirmeniz gerektiği kadar, çocuğunuzun şefkat ve rahatlık hissetmesi için cildinizin çocuğunuzun cildine değmesi gereğidir.
  • Doğrudan göğsünüze uygulamalısınız, o doğal olarak meme ucunu sabırla emecek ve yenidoğanın yavaşça emzirmesine izin verecektir.
  • Ancak sezaryen doğum yaptıysanız, ameliyat sırasında ve sonrasında aldığınız ilaçlardan etkilendiği için çocuğu her dönem uyandırmalısınız.
  • Tek bir beslenme 20 ila 30 dakika sürer, ardından bebeği bir süre dinlendirir ve aynı süre diğer memeye yatırırsınız.
  • Günler geçtikçe, bebeğinizin beslenme sırasında emme, nefes alma ve yutma becerilerinde gözle görülür bir iyileşme göreceksiniz ve göğüslerinizdeki süt üretim oranları da bebeğinizin büyüme ve beslenme ihtiyaçlarına ayak uydurmak için artacaktır.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Başarılı emzirmenin adımları ve bebeğinizin memnuniyeti

Emzirme için en iyi pozisyon

İlk günlerde de emzirme konusunda karşınıza çıkacak engeller arasında siz ve çocuğunuz için doğru ve uygun pozisyonu seçmektir.

Kendiniz ve bebeğiniz için rahat bir beslenme pozisyonu elde etmedeki başarınız, emzirme sürecinden mümkün olan en yüksek faydayı elde etmenizi sağlayacak, ayrıca bebeğin hava yutması, midesinde gaz birikmesi ve şişkinlik gibi can sıkıcı sorunları ortadan kaldıracaktır.

1- Ters beşik konumu

Sol göğsünüzden emziriyorsanız bebeğinizi sağ kolunuzda tutun ve bunun tersi de geçerlidir, başı elinizin avuç içine, işaret ve baş parmaklarınız kulaklarının arkasında, böylece başı eğilmez.

Diğer elinizle göğüslerinizi ağzının içinde tutun ve emzirme döneminde kendinizi yorgun ve yorgun hissetmemek için bir yastığa yaslanabilirsiniz.

2- Topun yerleştirilmesi

İlk günlerde emzirme ile sezaryen doğum vakaları için en uygun pozisyondur, siz ve çocuğunuz için rahattır ve bebeğinizi emzireceğiniz göğsünüze bitişik kol uzunluğuna yerleştirmekle ilgilidir.

Sağ göğsünüzden emziriyorsanız sağ kolunuza koyun ve tam tersi, emzireceğiniz tarafta uyurken yanınıza bir yastık koyarak ve avucunuzla başını destekleyerek kendinizi destekleyebilirsiniz.

3- Memeyi çocuğun ağzına sokmak için doğru pozisyon

Elinizin avuç içi ile göğsünüzü tutarak ve başparmağınızı ve işaret parmağınızı meme başının areolasının üstüne ve altına yerleştirerek ve bebeğiniz esnediğinde meme ucunu ağzına koyun.

Ya da meme ucunuzla ağzını okşayabilir ve sonra onu yerleştirebilirsiniz, böylece çenesi memeye yakın ve alt dudağı göğsünüzün areolasına yakın olacak ve ağrı hissettiğinizde bebeğinizi tekrar nüks döneminden uzak tutmak için uygun bir açıyla parmağınızı sokabilirsiniz.

İlk günlerde beslenme sayısı

İlk günlerdeki emzirme zamanlarının sayısı hesaplanamaz, özellikle de genel tavsiye yeni doğmuş bebeğinizi emzirmesi gerektiğinde emzirmenizdir.

Bir çocuğun emzirme süresinin bir çocuktan diğerine değiştiğini bilerek, çeyrek saat içinde hızla emziren bir çocuk var ve yarım saat bazen bir saat süren bir çocuk var.

Ancak genel olarak, bir beslenme ile diğeri arasındaki süre, emzirmenin ilk günlerinde yaklaşık 2 ila 3 saat arasında değişmekte olup, bu süre zarfında bebeğin hala emme yeteneğini geliştirmekte olduğuna dikkat çekmektedir.

Basit bir hesaplama yaparak, doğum sonrası dönemde bebeğin gün boyunca 8 ila 12 kez beslenmesi gerektiğini ve bazen sayının bunu aştığını bulduk.

Doğumdan sonraki ilk haftanın sonunda süt üretiminin önemli ölçüde arttığı ve dolayısıyla çocuğun ihtiyaç duyduğu yem sayısının azaldığı ve günde 6 ila 8 beslemeye ulaştığı unutulmamalıdır.

Ve her anne, çocuğu rahat ve uzun süre emzirmenin memede süt üretimini arttırmak için çok önemli olduğunun farkında olmalı, uzun emzirme döneminden dolayı ağrı ve rahatsızlık hissederseniz, çocuğu diğer memeye taşıyın.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Emzirirken kendinizi eğlendirmek için fikirler

Bir çocuğun emzirme arzusunun belirtileri

Bir çocuğun emzirme isteğini ve ihtiyacını gösteren birçok belirti vardır, bunlardan en önemlileri gözlerini açmak, uyku sırasında hareket etmek, dudaklarını emmektir.

Aynı şekilde, çocuk elini veya parmağını ağzına sokar ve emer, bazı sesler çıkarır, yanağındaki bir şeye dokunduğunda hemen başını hareket ettirir, ağlaması ve inlemesi.

Bebeğinizin süt ihtiyacı

Bebeğinizin yeterince süt alıp almadığını öğrenmek için bunun ilk belirtisi olan bezine bakın.

Çocuğun doğumun ilk haftasında kilosunun bir kısmını kaybettiğini bilmek, ancak çocuğun günde 2 ila 4 kez dışkı yapması ve günde en az 6 kez idrar yapması normaldir.

Çocuk yeterince süt alıyorsa idrarı açık renkte olur, tersi olursa biraz koyulaşır.

Dışkı rengi de buna göre değişir, çünkü ilk gün dışkı rengi siyah ve yapışkan olur ve bu formu alır çünkü bebeğin sindirim sistemi rahimden yuttuğu maddelerin kalıntılarından kurtulur.

Yaklaşık 4 gün sonra günler geçtikten sonra, emzirmeye devam ettiğinizde bebeğinizin dışkısının renginin değiştiğini ve renginin sarı olduğunu göreceksiniz.

Birbirini izleyen haftalarda, yenidoğanların çoğu emzirmek ve uyumaktan başka bir şey yapmaz ve burada çocuğunuzun kilosu ve emzirme sayısı açısından gözlemlemelisiniz ve bebeğinizin kilo almadığını fark ederseniz doktora danışın.

Emzirmenin ilk ayında kendinize bakmanız için ipuçları

  • Hamileliğin ve doğumun yorucu aşamalarından sonra, ciddi bir şekilde dinlenmeye ihtiyacınız var, bu nedenle, etrafınızdakilerden ev işlerini yapmak için yardım isterken, bebeğiniz uyuduğunda biraz uyuyun.
  • Sağlıklı beslenme, emzirme döneminde besin takviyesi vitaminleri alma ihtiyacı ile süt üretimini arttırmak için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir.
  • Emzirmenin başlangıcında şiddetli ağrı hissederseniz, bu ağrıları gideren ve aynı zamanda çocuğu etkilemeyen bazı ağrı kesiciler reçete etmesi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Sonunda, başlangıçta her şeyin biraz zor olabileceğini, ancak ısrarla ve iradeyle tüm zorluğun geçeceğini ve emzirme zamanının sizin ve bebeğinizin geçeceği en güzel zamanlardan biri olacağını bilmelisiniz.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/