İlkbahar / Yaz 2020 İçin Erkek Saç Trendleri

Yaz geldi. Bira bahçeleri ve mangallar sizi çağırıyor ve nihayet yünlü şapkanızı asmanın zamanı geldi.

Sorun şu ki, altında yatan şey muhtemelen gecikmiş bir tonorial TLC’dir. Soğuk hava saç için acımasız olabilir, kurutabilir, besinlerden mahrum bırakabilir ve saçınızı güncel tutmak için sizi fazla motivasyonsuz bırakabilir.

Her şeyi yeniden şekillendirmek için, berberin sipariş ettiği şey taze bir süs. Peki bu yıl hangi stiller trend oluyor? Ne istemelisin? Ve kendi banyonuzun konforunda salon gibi görünmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Yukarıdakilerin tümünü ve daha fazlasını yanıtlamak için, bu yılki önemli ilkbahar ve yaz saç trendlerini ve bunları kendiniz için nasıl alacağınızı öğrenmek için berberlik arkadaşlarımızdan birkaçını bulduk.

Perdeler, Yeniden Çizilmiş

20 yıllık trend saatinin hala nanosaniyeye ilerlediğini şüphesiz kanıtlayan doksanların en kötü şöhretli saç kesimlerinden biri, SS19 için kafa derilerine geri dönüyor.

İster inanın ister inanmayın, perdeler tekrar trendde, ama neyse ki onları çıkarmak için tam boy bandına gitmenize gerek yok. Bu sefer her şey daha gevşek, dalgalı stillerle ilgili. Londra’daki Joe & Co.’nun sahibi ve Primark’ın ilk kurum içi berber dükkanı olan Mills’in arkasındaki beyinler Joe Mills, nedenini bildiğini düşünüyor.

“Geriye doğru kaygan görünümden uzaklaştığını görüyoruz ve bunun bir kısmı farklı şekillerin ortaya çıkması” diye açıklıyor. “[Curtains] Timothée Chalamet gibilerin onu sallaması ve her zaman harika görünmesi gerçeğiyle birleşen, bu değişime katkıda bulunan görünümlerden biri. “

Ne sormalı

Yani yanlış türden # geri tepme ile sonuçlanmayacaksınız, Mills, en iyi sonuçlar için yanınızda bir fotoğraf çekmenizi önerir. Ne kadar uzunluk istediğinizi düşünün, diye ekliyor. Bu kesim farklı uzunluklarda takılabilir ve kalın saçlarınız varsa iyi sonuç verir. İdeal olarak dalgayla olduğu için bir miktar hareketi de vardır. “

Nasıl Stil Verilir

Mills, saçı havada kurumaya bırakmadan önce bukleleri güçlendirmek için tasarlanmış bir ön şekillendirici uygulanmasını önerir. Doğal olarak düz saçlar için, duştan çıkan bir saç kurutma makinesi kullanın ve doku için deniz tuzu spreyi uygulayın.

Fransız Mahsulü

Çoğu saç çılgınlığı rüzgar gibi gelir ve gider. Diğerleri, ilk şanslı bireyin kafasının üzerine yontuldukları andan itibaren trendleri hiç bırakmadı. Aradığınız bu tür zamansız bir tarzsa, Fransız mahsulü tam size göre.

Bu klasik kesim tarihle doludur, ancak cilt solması ve alt kesimler gibi çağdaş güncellemeler, eski moda dışında bir şey hissetmesini sağlamıştır.

Lüks kuaför zinciri Barber Barber’ın kurucusu Johnny ‘BaBa’ Shanahan, “Fransız mahsulü yılın herhangi bir zamanında iyi bir seçenektir çünkü zahmetsizdir ve çoğu kafa ve saç tipinde iyi görünür” diyor. “Geride kalan biri için de oldukça iyi bir seçenek çünkü başın ön tarafında kalınlık yanılsaması vermek için saçakları kısaltabiliyorlar.”

Ne sormalı

Shanahan’a göre, tuzuna değecek herhangi bir berber bu saç kesimini çoktan bilecek. “Sadece bir Fransız mahsulü isteyin,” diyor.

Nasıl Stil Verilir

Bu, nasıl tasarlandığına bağlı olarak farklı görünümler alabilen çok yönlü bir süslemedir. Shanahan, işleri klasik tutmak için basit bir şekillendirme rutini tavsiye ediyor. “Biraz kil veya balmumu ile kurulayın. “Zahmetsiz ve hareket halindeki o adam için mükemmel.”

Çağdaş Afro

Yukarıya doğal çıkmak, Kaptan Caveman’ı kanalize etmek anlamına gelmez. Modern berberlik teknikleri, her şeyi net, düzenli ve kasıtlı tutarken tanrı tarafından verilen saç stilinizi sallamanız için yeni bir yol yarattı.

Bir süredir doğal stiller için kapsamlı bir eğilim var ve Barber Barber’ın afro-saç uzmanı Tyson Pyne buna ilk elden tanık oldu.

Pyne, “Gevşek bukleler veya keskin kenarlı büyük afro gibi büyük doğal stiller ve sivri veya soluk arka ve yanlar içeride” diyor. “Erkekler artık doğal olarak sahip oldukları saç kalitesini benimsemeye daha açık hale geliyor.”

Ne sormalı

Berberinize, kenarları ve şekli güzel ve temiz tutarken büyük ve doğal olmak istediğinizi açıklayın. Bitmiş ürünün ne kadar parlak görünmesini istediğinize bağlı olarak, bir cilt solması veya sadece bir incelme isteyebilirsiniz.

Nasıl Stil Verilir

Pyne, bu tarzın güzel görünmesini sağlamak için saçları haftada bir veya iki kez yıkamanızı, kurutmanızı ve yumuşatmanızı önerir. “Saç derisini ve saçı nemli tutmak için saçın hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı spreyi gibi organik yağlarla beslenmesi gerekiyor.”

Bir sünger fırçası da bu büyük, doğal görünümlerin yaratılmasında hayati bir araçtır. Yüce, hacimli bir yüzey için bir lifli krem ​​ile birlikte kullanın.

Ağartılmış

Aslında iyi görünen tarihi ağartılmış saç vakaları çok az ve çok uzak. Çok daha fazla sayıda, korkunç derecede yanlış giden örneklerdir. Kanye West’in Trevor McDonald’a ve tabii ki kötü stil kararlarının kralı Guy Fieri’ye kötü tasarlanmış hürmetiyle 1997 dolaylarında Justin Timberlake vardı.

Bununla birlikte, son yıllarda, bir grup ünlü erkek, şişeyi vurmak için güçlü bir dava açıyor. Bunlar arasında Zac Efron, Zayn Malik ve Dünyanın En Havalı Adamı Jonah Hill yarışmacısı var. Kendiniz denemeyi düşündüyseniz, bu yaz mükemmel bir zaman.

Mills, “Kısa saç ağartma için en iyisidir” diye açıklıyor. Bunun nedeni, temiz ve tutarlı bir renk elde etmenin daha kolay olmasıdır. Yine de, doğru renk uzmanıyla herhangi bir saç uzunluğunu önceden aydınlatmak mümkün olandan daha fazla. “

Ne sormalı

Çamaşır suyunun ciddi bir şey olduğunu hatırlamakta fayda var. The Bluebeards Revenge tımar markası ve zihinsel sağlık farkındalık grubu The Lions Barber Collective’in elçisi Ken Hermes, “Her zaman bir yama testi isteyin – çok önemlidir,” diyor. “Hiçbir kuaför aynı gün saçınızı ağartmamalıdır – cildiniz gibi önce test edilmesi gerekir.”

Nasıl Stil Verilir

Hangi kesimi seçerseniz seçin, saçınızın mümkün olduğunca beslendiğinden ve nemli olduğundan emin olun. Mills, “Bu saçınızın dokusunu ve durumunu değiştirecek kimyasal bir işlemdir” diye ekliyor. “Ancak buna doğru saç kremi ile yardımcı olunabilir.”

Dağınık Orta Boy

Kısa stiller bir süredir erkek saç arenasına hakim oldu, ancak omuz uzunluğundaki bölgeye giren birkaç yüksek profilli ünlü sayesinde, orta uzunlukta saçlar menüye geri döndü. Kit Harington, Dev Patel, Harry Styles’dan bahsediyoruz – hepsi dünyaya neden daha uzun, karmaşık süslemelerin ileriye giden yol olduğunu göstermede etkili oldu.

Shanahan, “Bu bir klasik çünkü çok yönlü ve çok az çabayla yüze veya yüze takılabilir”. Her ne kadar bu uzunlukta saçlara sahip olsa da, iyi bir şampuan ve saç kremi kullanmak ve makas kesiminde yetkin, bilgili bir berbere sahip olmak önemlidir. “

Ne sormalı

Shanahan, sandalyeye yerleşirken “kare katmanlı bir saç kesimi” istemenizi önerir, ancak herhangi bir şüpheniz varsa, sigorta için yanınızda bir fotoğraf çekin.

Nasıl Stil Verilir

Görünüşünün yanı sıra, bu kesimle ilgili en iyi şey, evde stil vermenin ne kadar basit olduğudur. Shanahan, “Daha şık bir görünüm için havluyla biraz pomad ile sert bir şekilde kurutulabilir veya daha yapılandırılmış bir görünüm için deniz tuzu ile dağıtılabilir” diyor. “Yine, benim için bu tür bir saç kesimi asla modası geçmeyecek.”