Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın ötesinde, Hayran Sayfamızla ilişkili ödeme yöntemleri Instagram hesabımızda görünmeyebilir. Bunun için instagramımızın reklam hesabını değiştirmek gerekiyor . Bunu neden yapmak isteyelim ki? Yapmak istediğimiz şey doğrudan Instagram hesabımızdan tanıtım yapmaksa özellikle yararlıdır. Ayrıca Business Manager’dan da bağlantılı olsa da , büyük olasılıkla Instagram’dan bu ödeme yöntemini kullanamazsınız. O yüzden bu yazımda , […]

30 Ocak 2022 - 15:25 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi. A+A-

İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir?

Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın ötesinde, Hayran Sayfamızla ilişkili ödeme yöntemleri Instagram hesabımızda görünmeyebilir. Bunun için instagramımızın reklam hesabını değiştirmek gerekiyor . Bunu neden yapmak isteyelim ki? Yapmak istediğimiz şey doğrudan Instagram hesabımızdan tanıtım yapmaksa özellikle yararlıdır.

Ayrıca Business Manager’dan da bağlantılı olsa da , büyük olasılıkla Instagram’dan bu ödeme yöntemini kullanamazsınız.

O yüzden bu yazımda , reklamlarımızı istediğimiz ödeme yöntemiyle ödeyebilmek için Instagram’ımızın reklam hesabını nasıl değiştirebileceğimizi anlatıyorum .

Instagram hesabımızdan reklam hesabını bağlama

“menü” -> “ayarlar” a gidiyorum:

Bir İçerik Üretici hesabım varsa “İş” veya “İçerik Oluşturucu”yu seçerim:

«Promosyonların ödenmesi»ne gidiyorum:

Mevcut tüm reklam hesaplarını görüyorum, istediğimi seçiyorum ve hepsi bu. Geri dönüyorum ve zaten bağlantılı:

Instagram Reklamlarına Nasıl Reklam Verilir? [2022 Rehberi]

Henüz Facebook’u geçmemiş olsa da, büyüme beklentileri çok yüksek ve onu herhangi bir işletmenin görünürlüğünü artırmak için mükemmel bir kaynak haline getiriyor. Nasıl yapılır? Instagram Reklamları ile!

2015 yılından bu yana , reklamlar aracılığıyla potansiyel müşterileri sosyal ağda çekmek mümkün olmuştur ve her gün dekorasyon, gıda, moda, eğitim, iletişim vb. birçok farklı sektörden şirketler tarafından istismar edilmektedir. 

Şu anda 25 milyon işletme profiline sahip, bu rakam birçokları için reklamlarının çok sayıda kişiye ulaşması için harika bir seçenek olduğunu gösteriyor. Günümüzde sosyal ağ, Instagram Alışveriş ile uygulama içi satın alımlara da izin veriyor . 

Bu kılavuzda size bu sosyal ağda reklam vermeye nasıl başlayacağınızı açık ve basit bir şekilde öğreteceğiz!

Instagram’da reklamcılık nasıl çalışır?

Instagram’da her kullanıcı için takip ettikleri hesapların paylaştığı görsellerin yer aldığı bir haber bölümü bulunuyor. Reklamların görüneceği bölümdür.

Bazı reklamların veya diğerlerinin çıkıp çıkmamasına bağlı olarak nedir? Bazı reklamların veya diğerlerinin görünümü, her hesabın etkinliğine bağlı olarak değişir . Herhangi bir reklam için hedef kitle olarak seçilmek, her kullanıcının Instagram, Facebook, üçüncü taraf uygulamalar ve hatta daha önce ziyaret edilen diğer web sayfalarında bıraktığı ize bağlıdır.

Instagram reklamlarını diğer gönderilerden ayırt etmek için, kolayca tanınabilmesi için görselin üst kısmına yerleştirilmiş, reklam olduğunu belirten bir etiketi vardır. 

Instagram’da reklam türleri

Instagram’da reklam yapmak zor değil. En karmaşık şey, tercih edilen hedefe ulaşabilen etkili reklamlar yapmaktır . Bunu başarmak için, bu sosyal ağın yapmanıza izin verdiği tüm reklam türlerini bilmeniz gerekir: bir resim, video, atlıkarınca, hikaye, sunum veya koleksiyon aracılığıyla reklam.

Ardından, Instagram’daki farklı reklam türlerini açıklıyoruz : Facebook Hesap Kalitesi 2022

1. Resim :

En basit Instagram reklamıdır . Toplam görüntünün %20’sinden daha azını kapladığı sürece metin içerebilen bir görüntüden oluşur. Reklamverenin tercihine göre kare veya yatay olabilir.

2. Video :

Videolar, Instagram’da reklam vermek için başka bir seçenektir. Şu anda sosyal ağ yalnızca 60 saniyelik videoların yayınlanmasına izin veriyor . Bu reklamlar kare veya yatay olabilir. 

3. Atlıkarınca :

En yaratıcı reklamverenler için, kullanıcının tek bir reklamda 10 adede kadar fotoğraf veya video göstermesine olanak tanıyan bir biçim olan carousel biçimi vardır . Sayma amacı olan bir formattır, örneğin; bir şirketin/markanın tarihçesi veya felsefesi, bir ürün yapma süreci vb.

5. Hikayeler :

Instagram hikayeleri birçok kullanıcı için gerçek bir bağımlılık haline geldi. Onları sürekli gözden geçirmeyenler çok az! Markanızı tanıtmak için bu trendden yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz? Şu anda Instagram hikayelerinde hem resim hem de video formatında reklam verebilirsiniz (15 saniye). Bu reklamlar, takip ettikleri hesapların hikayelerini görüntüleyen kullanıcılara gösterilir ve yalnızca 24 saat sürmez, süre bütçe ve reklam ayarlarına göre değişir.

6. Sunum :

Tanıtım niteliğindeki reklam , görsellerden oluşan bir videodan oluşmaktadır . Bu reklam dinamik olabilir, müzik içerebilir ve sosyal ağ tarafından sunulan farklı filtrelerden yararlanabilir.

7. Koleksiyon :

Bunlar çok eksiksiz reklamlardır. Kullanıcıların bir şirketin farklı ürünlerini görmelerini sağlar . Bu tür reklamları yapabilmek için bir ürün kataloğu oluşturup Facebook’a yüklemeniz gerekiyor.

Instagram’da reklam vermek için ipuçları

Instagram’da başarılı reklamlar yayınlamak, deneyim ve sürekli deneme yanılma gerektirir.

Görevinizi kolaylaştırmak için size Instagram’da profesyonel reklamlar elde etmek için çok faydalı olan bir dizi ipucu sunacağız:

1. Kitlenizi tanıyın

Bu temel! Yanlış hedef kitle için reklam veya içerik oluşturmaktan daha kötü bir şey yoktur. Başarısızlık yankılanıyor!

Kitlenizin neye benzediğini, en çok neyi sevdiklerini, nerede olduklarını, internette nasıl bilgi aradıklarını vb. çok iyi bilmelisiniz. Reklamlarınızı oluştururken onlara sunabilmeniz için amaçlarını ve değerlerini, ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını bilmelisiniz.

2. #hashtag kullanımı

Alaka düzeyi oluşturmanın, reklamlarınızı etiketlemek için farklı türde hashtag’ler kullanmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Popüler olan ama aynı zamanda kendi yarattığınız olanları kullanın. Instagram gönderilerinizde hashtag kullanmanın etkileşimi %12,6’ya kadar artırabileceğini unutmayın.

3. İkna edici metinler yazın

Instagram’da reklamların görüntülenme süresi geçicidir. Bir sonraki içerik parçasına kaydırmadan önce kullanıcının dikkatini hızlı bir şekilde çekmeniz gerekir. 

Bunu yapmak için çarpıcı bir cümle, bir soru veya şaşırtıcı bir gerçekle başlamanızı öneririz  . Ayrıca ifadeleri kullanabilir veya kıtlık ilkesi (Son birimler) veya münhasırlık (Sınırlı Sürüm) gibi nöropazarlama stratejilerini kullanarak harekete geçirici mesaj gönderebilirsiniz.

4. İlgili harekete geçirici mesaj

Reklamın tamamlayıcı bir parçası olmak için en kesin Harekete Geçirici Mesajı kullanın. Hedef kitlenizi reklamı tıklamaya, web sitenizi ziyaret etmeye, içerik satın almaya veya indirmeye motive eden göz alıcı bir harekete geçirici mesaj yazmalısınız . 

5. Güncel kalın

Trendleri takip etmek ve reklamlarınızın stilini sürekli değiştirmek, kitlenizin ilgisini kaybetmemesi için çok önemlidir. Hedefleriniz için en iyi performansı göstereni bulana kadar farklı altyazılar, biçimler ve hedef kitleler denemenizi öneririz.

Rekabeti gözlemleyin. Çoğu durumda, hangi reklam biçimlerinin, stillerinin ve türlerinin her zaman en iyi sonucu verdiğini görmek için rekabeti analiz etmek yeterlidir. 

6. Fotoğraflardaki kalite

Bir ürünü sunma şekliniz mesajla uyumlu olmalıdır. Harika bir ürün sunmak istiyorsanız görsel kalitesi de harika olmalıdır.  

Birden fazla görsel kullanmanızı öneririz. Birkaç resim aracılığıyla, bir reklamın mesajı güçlendirilir ve kullanıcının hatırlaması daha kolay olur.

7. Marka kişiliğinizi gösterin

Gönderilerinizdeki tutarlılık ve tutarlılık, marka imajınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Şirket olarak kim olduğunuzu temsil etmek için resimlere, tonlara ve mesajlara dikkat etmelisiniz.

8. Görüntüler ve kopyalarla A/B testleri yapın

Harekete geçirici mesajların, resimlerin ve metinlerin A/B testlerini yaparak, reklamlarınızın birkaç test sürümünü oluşturmanız önemlidir. Bazen farklı bir kopya veya CTA gibi küçük bir değişiklik çok farklı sonuçlar alabilir. 

Size en iyi performansı vereni bulana kadar, reklamlarınızın farklı metin ve görsel öğelerini denemenizi öneririz .

İçeriği beğeniyor musunuz? Blogumuza abone olun!E-posta *

 • Gizlilik politikasını okudum ve kabul ediyorum *

Gizlilik politikasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz .

Instagram Reklamlarına Nasıl Reklam Verilir?

Bu yönergeleri izleyin ve adım adım Instagram’da nasıl reklam vereceğinizi öğrenin.

1. Instagram hesabınızı Facebook’a bağlayın

Instagram’da reklam vermeye başlamadan önce hesabınızı Facebook’a bağlamanız gerekir. Facebook ve Instagram’ın aynı Facebook Reklamları platformunu kullandığını lütfen unutmayın.

Hesabı bağlamak için Facebook sayfanıza girmeniz ve ‘Ayarlar’a erişmeniz gerekir. Orada Instagram’ı arayın ve hesabınızı eklemek için tıklayın. Sadece kullanıcı adınızı ve şifrenizi eklemeniz yeterli!

2. Reklam Yöneticisinden bir kampanya oluşturun

Instagram hesabınızı Facebook’a bağladıktan sonra ‘yeni bir reklam oluşturmanız’ gerekiyor. Daha önce Facebook üzerinde bir reklam kampanyası yürüttüyseniz süreç sizin için çok basit olacaktır çünkü aynı adımları izlemeniz gerekmektedir, tek fark konumlarda, özellikle platformda, sadece Instagram’dan çıkmanız gerekecek. işaretlenmiş. 

3. Reklam setini oluşturun

Reklamı oluşturmadan önce reklam setinize bir ad vermeniz gerekecektir. Bir isim verdikten sonra hedefi seçebilir, segmentasyonu tanımlayabilir, reklamların yerini, bütçeyi ve takvimi seçebilirsiniz.

Hedefinizi seçin

Facebook reklam yöneticisinden çok sayıda hedef arasından seçim yapabilirsiniz, ancak tüm Facebook hedeflerinin etkileşim veya katalog satışları gibi Instagram Stories reklamlarıyla uyumlu olmadığını unutmamalısınız .

Haber Kaynağı reklamınız için ayarlayabileceğiniz tüm reklam hedefleri şunlardır: 

Segmentasyon türünü tanımlayın

Segmentasyon türünü iki şekilde seçebilirsiniz: otomatik ve manuel.

 • Otomatik – Instagram, profil takipçileriniz gibi bir kaynak hedef kitleye dayalı olarak benzer bir hedef kitle kullanarak hedefleyebilir. 
 • Kılavuz : segmentasyon sizin tarafınızdan yapılır. Demografik verileri, coğrafyayı, ilgi alanlarını, web sitenizle etkileşimi dikkate alarak hedef kitlenizi seçersiniz…

Instagram’da reklamların yerleşimini seçin

Instagram’da reklamların yerleşimini, yani bu reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçmenin zamanı geldi.

 • Cihaz : reklamın hangi cihazda görünmesini istediğiniz; mobil veya bilgisayar. En çok kullanılan cihaz olduğu için yalnızca mobili seçmenizi öneririz.

 • Platform : Reklamın sadece o platformda görünmesi için sadece Instagram platformunu kontrol etmeniz gerekecek.
 • Besleme veya Hikayeler : Platformu seçtiğinizde bu seçenek görünecektir. Feed ve Stories’deki reklamlarfarklı düzenler gerektirir. Tasarım yaparken bunu aklınızda bulundurun!

Bütçeyi ve takvimi seçin

İki tür bütçe arasından seçim yapabilirsiniz: günlük bütçe ve toplam bütçe.

 • Günlük bütçe : Maksimum günlük harcamadır. Bir başlangıç ​​tarihi ve bir bitiş tarihi seçmenizi sağlar.
 • Toplam Bütçe – Önceden belirlediğiniz bir süre ile reklam seti için toplam bütçe. Reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz saat ve günleri seçebilirsiniz.

4. Reklamınızı oluşturun

Bütçe ve takvim tanımlandıktan sonra, reklamı yapılandırmanız gerekir: hedef kitlenizin göreceği resim, video ve metin. İki seçeneğiniz olacak:

 • Yeni bir reklam oluşturun.
 • Reklamınız için bir gönderi seçin.

Reklamı yapılandırdıktan sonra, reklam biçimini (resim, video, carousel…) seçin, reklama eşlik edecek kopyayı oluşturun, hedef URL’yi, bir CTA’yı ve… işte!

5. Sonuçları analiz edin ve kampanyalarınızı optimize edin

Satışlar sadece sihirle gerçekleşmez! Reklam yapılandırıldıktan sonra, onu etkinleştirme, analiz etme ve optimize etme zamanıdır. Reklamlarınızın sonuçlarını analiz etmek gereklidir ve belirlenen hedeflere ulaşıp ulaşmadığınızı bilmenize yardımcı olacaktır . Kampanyalarımızın etkisini ve başarılı olup olmadıklarını bilmenin en iyi yolu budur.

Instagram Reklamlarında, reklamlarımızın başarısını bilmemize yardımcı olması gereken göstergeler şunlardır: dönüşümler, yatırım başına maliyet, gösterimler, BGBM, sıklık, TO, tıklamalar, TBM ve harcanan miktar.

Bu göstergeler, reklamların etkinliğini ölçecek ve kampanyaları optimize etmek ve hedeflere ulaşmak için en iyi kararları vermemize yardımcı olacaktır.

Doğrudan Instagram’dan reklamlar

Instagram’dan kolay ve hızlı bir şekilde reklam vermek mümkün. Nasıl? Instagram profilinizde mevcut bir gönderiyi tanıtmak . Lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz:

 • Instagram’da bir işletme profiliniz olması gerekir: Ayarlar > Hesap > İşletme hesabına geç .
 • Tanıtmak istediğiniz gönderiyi seçin ve “ Tanıt ” a tıklayın (resmin altında).
 • Hedefinizi seçin.
 • Satın Al veya Kaydol gibi bir harekete geçirici mesaj ekleyebilirsiniz.
 • Reklamın bütçesini ve zamanını/süresini seçin ve “ Promosyon Oluştur ”a tıklayın.

Instagram reklamcılığının maliyeti nedir?

Bu platformda nasıl reklam verilir, birçok şirketin kendilerine sorduğu tek soru bu değildir. Birçoğunun bilmek istediği ilk şey, Instagram’da reklam maliyetinin ne kadar olduğu.

Bu soruya bir cevap veremeyiz!  Instagram’da reklam vermenin fiyatına giren birçok faktör var .

Bu faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Firma Sektörü : Reklam fiyatları firmanın faaliyet gösterdiği sektöre göre çok değişkenlik göstermektedir.
 • Sunulan Ürün : Maliyet, ürüne olan talebe bağlı olarak da değişir.
 • Seçilen hedef : Hedefe bağlı olarak bütçenizi TBM, BGBM, gösterimler vb. dikkate alarak optimize edeceksiniz.
 • Kitle segmentasyonu : Bu faktör maliyetleri azaltmak için çok önemlidir. Doğru hedef kitleyi seçmek, reklamı doğru kişilere göstermenize ve böylece finansal kaynaklarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır.
 • Reklam türü : reklam türü, kampanyanın verimliliğini ve dolayısıyla maliyeti de etkiler. Çoğu zaman, her şirket veya ürün için en iyi reklam türünü test etmek gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/