Güncel İçerikler

İnstagram reklam hesabım kısıtlandı

Reklam hesabı devre dışı bırakıldı, ne yapmalı? Engellenen reklam hesabınızı kurtarmak kolaydır, çoğu zaman bu bir hatadır! Facebook, ağının güvenli bir site olmasını sağlar ve bu nedenle Reklam İlkelerine uyulup uyulmadığını kontrol eder. Genellikle engellenen, hayran sayfanız veya kişisel hesabınız değil, Business Manager’ın yönetildiği reklamcılık hesabıdır . Reklamlarınızı daha etkili hale getirmek için nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız, bu notta bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Reklam […]

Bu Haber 30 Ocak 2022 - 15:38 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

İnstagram reklam hesabım kısıtlandı

Reklam hesabı devre dışı bırakıldı, ne yapmalı?

Engellenen reklam hesabınızı kurtarmak kolaydır, çoğu zaman bu bir hatadır! Facebook, ağının güvenli bir site olmasını sağlar ve bu nedenle Reklam İlkelerine uyulup uyulmadığını kontrol eder.


Genellikle engellenen, hayran sayfanız veya kişisel hesabınız değil, Business Manager’ın yönetildiği reklamcılık hesabıdır . Reklamlarınızı daha etkili hale getirmek için nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız, bu notta bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.Reklam hesabımın devre dışı bırakılmasını nasıl önleyebilirim?

Öncelikle, bir hesabı veya reklamı cezalandıran kişinin gerçek bir kişi değil, platformun algoritmasının kendisi olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle Facebook, reklamın amacı bu olmasa bile, fotoğrafın estetik kompozisyonu, net olmayan ifadeler veya grafik tasarım öğeleri nedeniyle bir kural ihlali olarak yorumlayabilir.

Facebook , şiddet içermeyen bir site olma amacı doğrultusunda hem metinde hem de grafiklerde hakaret ve küfür kullanımını cezalandırmaktadır . Ayrıca, kafa karışıklığına neden olabileceğinden noktalama veya dilbilgisi hatalarının geçmesine izin vermez ve platform yanıltıcı içerik konusunda çok katıdır. Sağlık hakkında açıkça konuşmaktan, tıbbi veya sağlık ürünlerini göstermekten kaçının. Facebook, bir maskenin fotoğrafını göstermenin yanı sıra tartışmalı olduğunu düşünebilir. 

Facebook’un örneğin bir tedavinin “öncesi ve sonrası” olarak yorumladığı fotoğraflar var. Bu, kısa sürede X kilo vermek (veya birkaç günde X miktarda para kazanmak) gibi vaatlerde bulunulmasına izin verilmediği için yanıltıcı içerikle karıştırılabilir.
Bazen, örneğin iki farklı kıyafeti göstermek için iki kadının fotoğrafını kullanırız ve bu, algoritmaya göre, modellerin fiziği ile ilgili “öncesi ve sonrası” vaadiyle karıştırılır.

Önemli olan Facebook’a reklam hesabımızın gerçek olduğunu kanıtlamaktır.

Bir reklam hesabı devre dışı bırakılabilir, çünkü algoritma, grafiğinizin bir bölümünü, sahip olmasına izin verilmeyen bir işlem düğmesi olarak karıştırır. Örneğin, “buraya tıklayın” veya “buradan satın alın” gibi eylemleri teşvik eden metin içeren daire veya dikdörtgenleri kullanmaktan kaçınalım.

Ayrıca hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanızı ve her bir reklamın yönlendirildiği web sitesinin Hayran Sayfanız ve kataloğunuzdaki web sitesi ile aynı olmasını öneririz. Web sayfanızı nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak alan adınızı doğrulama imkanı vardır, adımların neler olduğunu kontrol edebilirsiniz . Algoritmanın “şüpheli etkinliğimiz” olduğuna inanmasını engellemeliyiz. İnstagram reklam hesabı değiştirme

Onu geri almak için ne yapmalıyım?

Askıya alınan hesabınızı geri almanın en kolay yolu, gözden geçirilmek üzere Business Manager’a talepte bulunmaktır. Bu durumda , bir kişi davayı kontrol eder ve herhangi bir ihlal yapmadığınızı doğrular.

Devre dışı bırakılan reklam hesabınızı kurtarmak için hak talebinde bulunmak veya hesabın en uygun koşullarda olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, Hesap Kalitesi girmelisiniz . İnceleme talep etme seçeneğini göreceksiniz ve tamamlamak için adımları izlemeniz gerekecek.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal