Instagram’da tesettürlü gelinin en güzel ruloları

 • Sizin için doğru duvak rulosunu seçmek, gelinliğinizi seçmek kadar önemlidir. Düğün günü için en iyi duvak örtülerini keşfedin.

  İspanyol peçe rulolarının uzun yıllar popüler olmasının ardından, turpon ve Türk başörtüsü modası gibi düğün gününde uygulayabileceğiniz birçok başörtüsü sargısı ortaya çıktı. Düğün gününde görünümünüzün başarılı olmasını sağlamak için, şifon, saten veya dantel gibi çalışmanız kolay olan malzemeyi seçmeniz gerektiğinden, yüzünüzün şekline uyan duvak rulosunu seçtiğinizden emin olun. Düğün gününde şaşırmamanız için başörtüsü rulosunun yüzünüzün şekline uyduğundan emin olmak için birkaç sarma deneyebilirsiniz.

  Düğün gününüz için en iyi duvak örtülerini Instagram’da keşfedin.

 • Türk peçesini çevir

  Son yıllarda Türk başörtüsü zarif ve mütevazı görünümleriyle kızlar arasında yaygınlaştı ve çok popüler hale geldi.

  Pek çok peçe sargısı zarif Türk tarzında ortaya çıktı ve bu sargılar genellikle boynu ve saçı tamamen kapatmaya bağlı olduğu için en mütevazı görünüm arayan geline yakışan trendlerden biri. Yukarıdaki şekilde pamuklu başörtüsü, saten duvak ve duvak kullanılarak kolaylıkla yapılabilen Türk başörtüsü rulosunu sizler için seçtik. Saçı ve alnın bir kısmını örtmek için baş örtüsüyle başlayın, saçı peçenin görünümüne biraz yükseklik ve hacim katmak için yukarı kaldırın, ardından saten duvağı geleneksel şekilde yuvarlayın ve son olarak, düğün peçesini yalnızca üstten sabitleyin ve başınızın üstüne bakacak şekilde bırakın.

 • Terpenler

  Turbone, birçok başörtülü kız için harika bir seçim ve birçoğu için temel bir malzeme haline geldi.

  Turbon, geleneksel eşarplara göre kullanım kolaylığı ve şık görünümü ile öne çıkıyor. Sarık, rulo yapmak veya yüzün bir kısmını örtmek ve özelliklerini bastırmak için uygun olmayan küçük yüzlü bir gelin için idealdir. Gelin görünümüne uygun olarak inci, dantel ve kristal işlemeli çeşitli kayışlar bulunmaktadır. Boynu turbon takarken bile kapatmayı tercih ederseniz uzun boyunlu badi takabilir, turbonun tasarımını ve ön işlemesini göstermek için arkadan tesettürü sabitleyebilirsiniz.

 • Tesettür gelin için geniş saç aksesuarı

  Son zamanlarda tesettürlü bir gelinin saçını örtmek için ortaya çıkan alışılmadık bir başka yöntem de duvağa alternatif olarak düğün aksesuarlarını kullanmaktır.

  Geniş saç aksesuarları, düğün gününüzde modern bir stil uygulamak için harika bir seçenek olabilir, çünkü geleneksel duvak rulosunun yerine saçı örtmek için geniş bir ön saç aksesuarı yerleştirebilir, ardından saçın arkasını normal düğün duvağı ile kapatabilirsiniz. Bu stille basit bir patlama kullanabilir veya saçı tamamen kaplayacak kadar geniş bir aksesuar kullanabilirsiniz.

 • Katmanlı düğün duvağı rulosu

  Tesettür sargısının bir başka şekli olan peçenin zarif katmanlarını oluşturmaya dayanan en yaygın sargılardan biridir.

  Bu rulo, bu zarif görünümü elde etmek için önce başın saten bir tül ile örtülmesi, ardından tülün ters yönde sarılmasıyla kat kat yapılması esasına dayanmaktadır. Başörtüsü rulosunun görünümünü ve hissini göstermek için tacı veya tacı duvağın hemen önüne takılarak şifon, tül veya dantel duvaklar kullanabilirsiniz. Kısa gelinin boyunu vermesi, oval ve yuvarlak yüzlü geline uygun olan bu şal, küçük yüzlü veya küçük hatlı geline yakışmayarak özellikle fotoğraf çekerken yüzünün daha küçük görünmesine neden olabilir.