İPhone 12 5G, 5G’nin umutsuzca ihtiyaç duyduğu roket güçlendiricidir

İPhone’larla ilgili beni her zaman etkileyen şeylerden biri, ana akım kültürel söylemin bir parçası olma dereceleridir. Apple yeni bir iPhone piyasaya sürdüğünde, haberler sadece teknoloji medyası tarafından değil, yaşam tarzı veya genel haber kaynakları tarafından da ele alınmaktadır. Bu, diğer telefon markalarının çoğunun genellikle elde edemediği bir alaka düzeyi – Samsung genellikle yoğun bir şekilde ele alınsa da, Apple bir duyuru yaptığında herkesin söyleyecek bir şeyi var gibi görünüyor.

Ve böylece, bunu okuduğunuzda, Apple’ın yeni iPhone 12 ailesinde dört model duyurduğunu duymuşsunuzdur ve en önemli yeni özelliklerinden biri, hepsinin 5G’yi desteklemesi.

Apple’ın en büyük iddiası, iPhone 12’nin piyasaya sürülmesiyle 5G’nin daha yeni gerçeğe dönüştüğüydü. Bu tek başına 5G’nin bu yıl iPhone hikayesi için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor, öyle ki 120 Hz ekran seçeneğinden 5G lehine vazgeçtikleri bildirildi.

Bu, taşıyıcılardan Qualcomm’a ve hatta Samsung gibi rakiplere kadar mobil sektördeki herkes için harika bir haber çünkü hepsi 5G hype trenini kullanıyorlar – 5G prime için tam olarak hazır olmasa bile. Ama şimdi Apple bunu yaptığına göre, 5G çok ihtiyaç duyulan desteği alacak.

5G burada! Şey, bir çeşit …

Teknik olarak konuşursak, 5G ABD’de bir yıldan fazla bir süredir mevcut, ancak kısmen pratik ve gerçekçi olarak burada. Alt-6 5G için hızlar (T-Mobile ve AT&T tarafından kullanılan), çoğunlukla 4G’den biraz daha hızlı ve bazı durumlarda daha yavaştır. Sonra, Verizon’un dağıttığı mmWave 5G var ve aslında gözle görülür derecede hızlı olmasına rağmen – Verizon’un en hızlı ağına bağlı olarak 2 Gb / sn’ye kadar artış aldık – alım alanları son derece sınırlı.

Aslında Verizon, iPhone 12 lansman şovunu da duyurmak için bir platform olarak kullandı, daha yavaş olan ancak en azından “ülke çapında” olan bir alt-6 ağ başlatıyor. Verizon’un AT&T ve T-Mobile’ın 6 5G altı 5G’sini yavaşlatan zorlukları sihirli bir şekilde çözme olasılığı düşüktür, bu nedenle, yakın gelecekte 5G’nin durumu çoğunlukla değişmeden kalacaktır.

Verizon 5G Ülke Çapında

Normalde, eğer bir şey varsa bu kadar heyecanlandı ve en basit düzeyde bile teslimat yapmazsa, tüketiciler isyan eder. Hala gaza ihtiyaç duyan bir Tesla veya katlanamayan bir Galaxy Fold satın aldıysanız ne kadar kızdığınızı hayal edin. Çıldırırsın.

ABD’de 5G’nin üzücü durumuna karşı pek bir geri tepme olmaması gerçeği, çoğunlukla ortalama bir insanın çok şey bilmiyor, umursamıyorlar hakkında 5G. Samsung, LG ve Motorola bir yıldan fazla bir süredir eyalette 5G telefonlarını piyasaya sürüyor olabilir ve ABD’deki her operatör ve telefon mağazasında 5G reklamı yapan pankartlar vardır. Yine de, çoğu zaman, insanlar iPhone 12’ye kadar henüz umursamıyor.

İPhone 12 5G lansmanında sahnede Verizon 5G Ultra geniş bant konumları

Verizon, Stadyumlarda, Mekanlarda ve Havaalanlarında 5G UWB’nin faydalarını vurguladı.

Apple bir şey yaptığında, mobil sektörü takip eder

Birkaç yıl önce, Anker CEO’su Steven Yang ile röportaj yaptım ve bana Apple’ın USB-C’ye geçmesini dilediğini söyledi çünkü kendi sözleriyle, “Apple bunu yaptığında, tüm endüstri takip ediyor ve USB- C anında norm haline gelir. “

Apple bunu yapana kadar ana akım değil ve yaptıklarında, tüm sektör genellikle işe yarıyor

Bunu okuyan Android hayranları gözlerini deviriyor olabilir, ancak bu doğru. FaceTime’ı düşünün. Apple çekimlerini başlatmadan çok önce çeşitli uygulamalarda görüntülü arama vardı, ancak Apple bunu yapana kadar görüntülü görüşme en azından Kuzey Amerika’da yükselmedi. Aynı şey gerçek kablosuz kulaklıklar için de söylenebilir. AirPod’lar piyasaya çıkmadan neredeyse bir yıl önce, Alman markası Bragi ve Çinli girişimciler zaten kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmüştü. Ancak pazar, AirPod’ların sonrasına kadar yükselmedi.

Bugün, AirPod’lar kablosuz kulaklıklarla eş anlamlıdır ve dünya çapında her yerde bulunur. Ve AirPod’lar konusuna geldiğimiz için, kulaklık jakının tüm elektronik cihazlarda akıllıca olması gereken bir bağlantı noktası olduğunu hatırlıyor musunuz? Apple onu öldürdü; medya ve hayranlar da dahil olmak üzere insanlar yüksek sesle şikayet ettiler; ama nihayetinde Apple yine de kazandı – akıllı telefonlarda kulaklık girişi öldü.

Artık en yeni iPhone’lar yalnızca 5G’yi desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda Apple da aktif olarak hipnotize ediyor mu? Sektör için oyunun kurallarını değiştirecek. Ortalama bir kişi şu anda 5G’nin ne olduğunu bilmek isteyecek ve belki de iPhone 12’leri 5G ağlarına bağlandığında, her operatörün 5G’nin faydaları olarak yüceltmeye çalıştığı veri hızlarında gözle görülür gelişmeler sağlamayan sorular sormaya başlayacak.

Apple iPhone 12 5G etkinliği - En yüksek 5g hızlarını sergilemek için sahnede Verizon Ultra geniş bant logosu

Apple ve Verizon, pek çok yerde bulunmayan 5G UWB’yi yoğun bir şekilde tanıtacak.

İPhone 12 5G, taşıyıcıları nasıl harekete geçirecek?

Görsel sesli posta, iMessage ve eSIM’ler gibi diğer özellikleri düşünün. Bunların her biri, Apple’ın geliştirdiği ve neredeyse anında taşıyıcılardan yaygın destek aldığı bir özellikti. Her yıl satılan iPhone sayısı göz önüne alındığında, iPhone, taşıyıcıları harekete geçirebilecek bir numaralı akıllı telefon.

İnsanlar siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar ve Apple, insanların 5G istemesini sağlayacak

eSIM’ler harika bir örnektir – bir süredir belirli Android telefonlarda bir şekilde var oldular, ancak operatör desteği inanılmaz derecede kabataslaktı. ESIM’in iPhone ve iPad’e tanıtılması, eSIM’i destekleyen çok daha fazla operatörle sonuçlandı. Yine de, o zaman bile, yalnızca teknoloji olgunlaştıkça çözülebilecek sorunlar devam ediyor.

Aynısı nihayetinde 5G ve iPhone 12 için de geçerli olacak. Teknoloji detaylandırılmamıştı, ancak şimdiye kadar çoğu insan 5G’yi umursamıyordu. İş ortaklarının ve operatörlerin baktığı temel ölçümlerden biri olan iPhone müşterilerinin önemli ölçüde daha yüksek Kullanıcı Başına Ortalama Gelir sundukları bilinen bir endüstri sırrıdır – yani Apple kullanıcıları Android kullanıcılarından daha fazla harcama yapar. Bu aynı zamanda Apple’ın operatörler üzerinde belirli bir etkiye sahip olabileceği anlamına geliyor – bunu Apple’ın ilk iPhone’dan beri sıkı fiyat kontrolü ile gördük. Şimdi, kısa bir sürede 5G’ye nasıl anlamlı iyileştirmeler yapabileceklerini bulmaları gerekiyor.

Bunu nasıl yapabilirler? Bir AT&T sözcüsü şunları söyledi: Washington Post Hızları artırmak için 5G için daha fazla 4G spektrumu toplayabilir (Sub-6 5G, şu anda 4G LTE ile aynı spektrumu paylaşır). 5G sinyallerinin “yoğunlaştırılması” – belirli bir alandaki sinyallerin hacmini artırmak – önerilen başka bir yöntemdir ve Verizon’un ağının ultra geniş bant kısmına nasıl yaklaştığıdır.

Ne yaparlarsa yapsınlar, taşıyıcıların aslında beşinci nesil veri hızları sağlama baskısı artık üzerindedir. İPhone artık onu desteklediği için, Apple’ın pazarlama kolu, genel halkın bunu istemesini sağlayacak. Steve Jobs’un bir zamanlar dediği gibi, insanlar siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar ve Apple’ın insanları 5G istemeye sevk edeceğine güvenebiliriz.

Bir cevap yazın