Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Işık türleri

ışık şu şekilde tanımlanır Güneşte oluşan radyasyon sayesinde ortaya çıkan kaynak, hangi bir dizi dalga aracılığıyla dağıtılırözelliklerini oluşturan kendi radyasyonu. Bu tür işlemlere genellikle radyasyon denir “elektromanyetik“Ve sadece güneşle sınırlı değil, başka kaynaklar da var. Işık, işlediği haliyle, insan yaşamının ve gezegenin önemli bir parçasıdır. Işık kaynağı yıllarca yeni yaşam biçimleri geliştirmesine izin verdi, bitkilerde […]

31 Aralık 2020 - 8:52 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi. A+A-

Işık türleriışık şu şekilde tanımlanır Güneşte oluşan radyasyon sayesinde ortaya çıkan kaynak, hangi bir dizi dalga aracılığıyla dağıtılırözelliklerini oluşturan kendi radyasyonu. Bu tür işlemlere genellikle radyasyon denir “elektromanyetik“Ve sadece güneşle sınırlı değil, başka kaynaklar da var.

Işık, işlediği haliyle, insan yaşamının ve gezegenin önemli bir parçasıdır. Işık kaynağı yıllarca yeni yaşam biçimleri geliştirmesine izin verdi, bitkilerde fotosentez gelişti, gezegen ortalama bir sıcaklığa sahip, önemli bir parçası olan çeşitli faydalara güvenebilir gezegenin hayatı.

Işığın genel anlamda sahip olduğu temel özellikler arasında farklı tonlarda sunulabilmeleri, bir kısmına ultraviyole ve kızılötesi tip denilmesidir. Dalgaların katılımına göre ışık, yansıtılan uzunluğa bağlı olarak farklı frekanslara ve aralığa sahip olabilir.Işık türleri

Yapay ışık

Bu özel durumda, ışığın oluşması için insanın müdahalesi doğrudan ilişkilidir. Belirli ihtiyaçlarla karşı karşıya kalan insan, kendi yararına elektrik veya yanma enerjisi gibi yapay ışık yaratmak zorunda kalmıştır. Sonunda, bu tür bir ışık, ilerleme olarak bilinen şey için bir tetikleyici olmuştur.

Yanma Işığı

Bu tür ışık, insanlar tarafından, çeşitli kimyasal bileşenlerin katılımıyla ateş üreten bir reaksiyon süreciyle geliştirilir. İnsanlık tarihi açısından bakıldığında, bu tür yapay ışık, ışığın geliştiği ilk biçimdi. Bu durumda, tarih bize bunu ateşin insan tarafından keşfedilmesiyle anlatır.

Karbon, oksijen ve hidrojen gibi bazı kimyasal etkenler içeren odun ateşinin oluşturulmasıyla kullanılmıştır. yanma süreci için ideal. Daha sonra, parafin sayesinde, yangının bir yerden diğerine transferini daha iyi yönetmeye yardımcı olan mumlar icat edildi. Daha sonra gazyağı sayesinde yangın lambaları belirir.

Bu tür yapay ışık insana, özellikle geceleri, güneş ışığının yansıması karşısında ayın sağlayabileceği ışık yeterli olmadığı için bir dizi faaliyette bulunmasına yardımcı oldu. İnsanlık tarihinin bu bölümünde ateşin kullanımının kontrol altına alınabilmesi kuşkusuz insanlığa büyük katkı sağladı.

Sarı aleviyle kibrit yaktı

Elektrik ışığı

İnsanın müdahalesi ile üretilen ve söz konusu ışığın, örneğin lambalar gibi bir dizi cihaz vasıtasıyla manipüle edilebildiği bir ışık şeklidir. Bunun için ana enerji kaynağı olan elektrik üretimi geliştirildi. Bunlar, insanların rahat yaşamasına yardımcı olan elektrikli tip cihazlarda uygulanır.

Tarihsel açıdan bakıldığında, elektrikli ışığın cihazlar aracılığıyla kullanılmasının öncülleri, ampullerin yaratılmasına kadar uzanmaktadır; Joseph Wilson Swan tarafından yaratıldı ve ünlü Thomas Alba Édison tarafından patenti alındı. İnsanlığın varlığı, insanlığın ilerlemesinde büyük bir ilerleme anlamına geliyordu.

Tungsten filament spot ışığı

Doğal ışık

Bu durumda, bu ışık biçiminin, neslinin doğrudan insan müdahalesi ile ilgili olmadığı, yani gezegende doğal olarak meydana geldiği gerçeğiyle karakterize edildiğini görüyoruz. Bu tür bir ışık, doğanın kendisi sayesinde üretilir. Bu tür ışığın kaynağı güneş enerjisidir.

Yapay ışıkla kıyaslandığında, sarı veya beyaz gibi sıcak tonlarda giden bir dizi renk sunar. Bu tür ışık genellikle sarı renkle ilişkilendirilir. İlk bakışta algılanmayan daha fazla gölgenin olduğu dikkate alınmalıdır. Bu tür ışıkla ilgili önemli olan şey, insanların bundan nasıl yararlandıklarıdır.

Gökyüzünde balonlarla gündoğumu manzara

Güneş ışığı

Gezegenin sahip olduğu ana enerji kaynağı olarak düşünülmüştür. Güneş bu ışığı üretirken, özellikleri milyonlarca kilometre yol kat ederek, insanoğluna ve gezegenin yaşamına faydalı olacak en uygun koşullarla doğrudan Dünya gezegenine ulaşır. Tüm ışık kapasitesinin gelmediğine dikkat etmek önemlidir, aksi takdirde gezegen hayatta kalamazdı.

Güneşin sağladığı ışık, insan yaşamı ve doğa üzerinde büyük olumlu etkiye sahiptir. İnsan, bitkiler ve hayvanlar doğrudan yararlanır. İnsanlar söz konusu olduğunda, gündüz olduğunda, ışık kişinin faaliyetlerini normal bir şekilde yürütmesine izin verir. Gece olduğunda, dünyanın doğal uydusu olan ayı aydınlatır.

Hayvanlar için operasyon benzerdir. Bitkiler söz konusu olduğunda, güneş ışığı fotosentez olarak bilinen doğal sürecin gelişmesine çok yardımcı olur. Bu, canlıların hayatta kalması için dünya gezegeninde gerekli miktarda oksijenin var olmasına izin verir. Gördüğünüz gibi, güneş ışığı dünya için hayati önem taşıyor.

Güneş ışığı diğer işlevleri yerine getirir. Örneğin, dünyanın optimum sıcaklık seviyelerine sahip olmasını sağlar. Tüm bölgede ormanlar, ormanlar, çöller gibi bir biyosfer çeşitliliği bu şekilde yaratılmıştır; diğerleri arasında. Bu ekolojik çeşitlilik, insan türünün evrimine bir denge sağlamıştır.

Güneş ışığı yoğun bir şekilde maruz kaldığında, örneğin insan cildi üzerinde; biraz hasara neden olabilir. Bu özel durumda, ciltte bir tür kanserli tümörün gelişmesi veya daha az derecede bir tür yanık olması yaygındır. İdeal olan, normalde insana başka şeylerde yardımcı olduğu için güneşe maruz kalmada kontrol sahibi olmaktır.

Buna ek olarak, güneş ışığı başka faydalar da sağlar, örneğin evlerde, son zamanlarda elektrik ödeme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan “alternatif” olarak adlandırılan bir enerji türü elde etmek için bir dizi güneş paneli kullanılıyor. yağı ısıtarak ekolojiye olan zararlı etkiyi kademeli olarak azaltan.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 09. Işık türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-luz/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/