Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

İşletme türleri

Olarak bilinir anlaştık mıher türlü Parasal açıdan bir ödülün olduğu, yani karlı olduğu ve kar getiren faaliyet. Prensip olarak, genellikle şirket veya şirket olarak adlandırılan organizasyon; Gelir ve giderlerde istikrar arar ve zaman geçtikçe daha yüksek karlar üretir. Başka bir deyişle, bir kuruluşun her türlü kaynağının idaresi ile ilgili eylemler ile ilgili olarak olumlu bir […]

14 Aralık 2020 - 9:47 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

İşletme türleriOlarak bilinir anlaştık mıher türlü Parasal açıdan bir ödülün olduğu, yani karlı olduğu ve kar getiren faaliyet. Prensip olarak, genellikle şirket veya şirket olarak adlandırılan organizasyon; Gelir ve giderlerde istikrar arar ve zaman geçtikçe daha yüksek karlar üretir.

Başka bir deyişle, bir kuruluşun her türlü kaynağının idaresi ile ilgili eylemler ile ilgili olarak olumlu bir sonuç elde edildiğinde işletme tasarlanır. Parasal olarak kar elde etme amacı güdülse de, sadece buna indirgenmiş değil. Aynı zamanda her türlü güç ilişkisini yürütmeye çalışır.

Genel olarak, bir işletme, kurulduğu toplulukla ilgili olarak, bir değişim dinamiği içinde değer ve mal veya hizmet sağlamaya çalışır. Ayrıca ailelerin gelir elde etmesine yardımcı olan işlerin bir yüzdesini oluşturur; söz konusu şirket tarafından sunulan mal veya hizmetlerin iktisabı için kullanılabilecek. İş dinamikleri ekonomi için hayati önem taşır.İşletme türleri

Yasal yönü için iş

Komisyona Göre İş

Bu bir modalitedir girişimcilik bir kişinin bir şirkete katılması ve kendi başına ürünlerini ve / veya hizmetlerini satmaya karar vermesi; böylece satış kapatıldıktan sonra söz konusu ticari işlemin ekonomik değerinde bir yüzde veya sabit komisyon elde edilir. Zamanından yararlanmak isteyen birçok anne bu tür işlere başvurmaktadır.

Bireysel İş

Her türlü ticari aktiviteiş ortamında, tek bir kişinin bir taahhüt üstlenmeye karar verdiği, serbest meslek gibi doğrudan faydalar sağlayan ve geçimleri için gerekli geliri sağlayan bir durum. Aynı zamanda, yasanın kendisine uygun olarak belirli yasal ve mali yükümlülüklere uyması gerekir.

Sebze pazarı

Ticari kurum

Şirketi oluşturan hissedarlar tarafından yatırılan bir sermaye vardır, her katkı, her bir hissedarın söz konusu hisseleri belirlenen değer için satmaya karar verip vermeyeceği paylara cevap verecektir. Bu karar kişisel olsa da bir mecliste onaylanmalıdır. Hisse senetleri yatırımcılara bu toplantılarda söz hakkı vermekte ve karar almada oy vermektedir.

Küresel ticaret

İşçi Şirketleri Tarafından İş Yapma

Çalışanları bir şekilde korumayı amaçlayan bir şirket kurmak bir dernek biçimidir. Şirket tarafında sosyal bir sorumluluk olarak bulunur. Kanun, çalışanları işe alırken, hissedar sayısı ile ilgili olarak bunlardan en az% 1 olması gerektiğini şart koşmaktadır.

İş konuşması

Sınırlı ortaklık işi

Bu durumda, hissedarların sorumluluğunu üstlenen birkaç yatırımcı arasında, bir sermaye oluşturmak için asgari bir miktar koydukları bir ilişki türü buluyoruz; aynı şirketin işleyişine izin verecek. Her pay sahibi, alınan her kararın toplantılarda söz ve oy hakkına sahip bir katılımcısı olmalıdır. Aralarındaki sorumluluklar sınırlıdır.

Takım olarak çalışan insanlar

Şirket büyüklüğüne göre iş

Çıkarma İşi

Ticari faaliyetleri içinde yeryüzündeki belirli malların çıkarılması olan şirketler tarafından bu şekilde bilinirler. Örneğin bu alanda maden şirketleri bulabiliriz. Ayrıca yağ çıkaranlar. Ayrıca balıkçılık sektörü de bu gruptadır. Başka bir deyişle, doğal kaynaklardan düzenli bir şekilde yararlanan şirketlerdir.

Petrol çıkarma

Büyük iş

Bunlar, işgücünün en az 250 kişiye sahip olduğu ticari ve ticari kuruluşlardır. Kanuna göre boyutunu belirlemek için alınan ortak kriter budur. Tabii ki, üretim oranı veya başlangıçta yatırılan sermaye miktarı gibi diğer değişkenler de devreye girer.

Çinli işçiler

İç İşleri

Doğrudan iş ve / veya ticari faaliyetlerin yürütüldüğü yerin kriterleri ile ilgilidir. Yani yasal olarak kurulduğu ülkede bunlar yapılıyorsa dahili bir şirket olarak kabul edilir. Bu nedenle, satış stratejileri ve diğer iş faaliyetleri bilindiği gibi iç pazara odaklanmıştır.

büyük mağaza

Toptan İş

Yürüttüğü faaliyete göre bu şekilde sınıflandırılır, yani bir değer zinciri içinde ürünlerin alım satımına adanmış şirketlerdir. Bu tür şirketlerin satışları, ürünlerini satın almanın yanı sıra, kendilerini nihai tüketiciye satmaya adayan diğer şirketlere yöneliktir; veya uygun olduğu durumlarda üretim sürecinde hammadde olarak.

Karton kutulu endüstriyel depo

Orta Ölçekli İşletme

İş gücü 51 ile 250 arasında çalışan içerdiğinde bu şekilde sınıflandırılan şirketlerdir. Ayrıca, yürüttükleri ticari faaliyete göre, kanunda tanımlanan belirli miktarları aşamayan gelir faturalandırması gibi bir başka kriter de dikkate alınır. Bu miktar aşılırsa, denetime hak kazanırsınız.

Bina inşaatı

Mikro Girişimcilik

Bu tür bir şirketin mikro olarak sınıflandırılması için sahip olması gereken çalışan sayısı on kişiden az bir aralıktadır. Kanunla belirlenen belirli miktarları aşamayan kazanç kategorisini de hesaba katmak önemlidir. Böyle bir durumda şirket bir denetim sürecinden geçer.

Profesyonel çalışma ekibi

Perakende İşletmeler

Bu durumda kataloglamada yaptıkları ticari faaliyetin türü dikkate alınır. Normalde, dağıtım kanalının bir aşamasında bir değer zincirine eklenen mal alım satımı konusuyla ilgilidir. Yani aynı şirket, nihai tüketicinin istediği ürün veya hizmeti almasını sağlayacak bir ara tüketici haline gelir.

Bir ülkenin tipik satış ürünleri

Küçük iş

Küçük bir şirketle muhatap olup olmadığımızı tanımlamak için kullanılan kriter, çalışan sayısının on bir ila 50 çalışan aralığında olmasıdır. Ayrıca gerçekleştirilen ticari faaliyetin türü ve sermaye miktarı gibi diğer değişkenler de dikkate alınır. Her ne kadar en ağır kriter ise fikir birliği ile çalışan sayısıdır.

Waffle dondurma

Hizmet işletmeleri

Bu özel durumda, maddi bir mal yerine belirli bir hizmet türü olan parasal gelir karşılığında takas teklif eden şirketler bu şekilde sınıflandırılır. Ekonomide üçüncül şirketler olarak tanımlananlardır. Oteller, restoranlar, barlar, seyahat acenteleri gibi şirketler; diğerleri arasında.

Erkekler için berber dükkanı

Ekonomik faaliyeti için iş

Ozel sektör

Bu grupta, kendi iş ve / veya ticari faaliyetleri dahilinde, belirli malların üretimine adanmış diğer şirketler için ekonomik bir miktar için bir değişim kaynağı görevi görecek hammadde elde eden şirketler. Özellikle tarım, hayvancılık ve balıkçılık sektörüne adanmış şirketlerdir.

Kesilmiş ve istiflenmiş günlükler

İkincil sektör

Bu durumda, faaliyetleri kapsamında belirli bir pazara satılmak üzere kullanılacak hammaddelerin bazı girdilerle bitmiş ürünlere dönüştürülmesinden sorumlu şirketlerdir. Burada sanayi, tekstil ve çelik sektörlerinde şirketler buluyoruz; diğerleri arasında. Şirketler grubunun tamamında daha büyük oranda var olan şirketlerdir.

Tahta sandalye

Üçüncü sektör

Faaliyetleri dahilinde özellikle çeşitli türlerde hizmetler sunmaya adanmış şirketlerdir. Turizm sektöründen firmalar buraya otel, bar, turist rehberleri, restoranlar gibi giriyor; diğerleri arasında. Bu sadece turizmle ilgili değil. Hukuk firmaları, tıbbi hizmetler ve benzerleri gibi profesyonel sektördeki şirketleri de buluyoruz.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 03. İşletme türleri. Türler. Şuradan alındı https://10tipos.com/tipos-de-negocios/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/