İşte en önemli güzellik ipuçları ve püf noktaları

123rf – soleg

Bir kadının giyebileceği en güzel şeyin büyüleyici bir gülümseme olduğu söylenir. Ancak güzel bir gülüş sadece beyaz dişler gerektirmez, dudaklarınızın sağlığı ve tazeliği olmazsa olmazdır.

Bu nedenle hepimiz yumuşak pembe dudaklara sahip olmak isteriz ancak bu, özellikle dudakların kurumasına ve çatlamasına neden olan dış etkenler karşısında kolay olmayabilir.

Ruj sürmek çekici dudaklar elde etmenin cevabı değildir, sadece dudaklarınızı soluk ve çatlak bırakarak hızla solan geçici bir etki sağlar. Bu nedenle dudaklarınızın yumuşaklığını ve çekici dokusunu yeniden kazanması için daha fazla özen ve ilgiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle doğal olarak dudak beslemek için takip etmeniz gereken en önemli estetik ipuçlarını ve püf noktalarını sizler için topladık.

1- Düzenli olarak dudak balsamı kullanın

Nemlendirici dudak kremi, özellikle sert havalarda rahatsız edici kuruluğu ve çatlamayı önlemek için gerekli olan temel losyondur. Dudakları nemlendirmeye ve hasarlı dudakları onarmaya yardımcı olan besinler açısından zengin bir nemlendirici saç kremi kullandığınızdan emin olun. Bazı bileşenler ayrıca çekici pembe rengini geri kazanmak için kan dolaşımını uyarır ve dudaklarınızdaki kan akışını artırır.

2- Bol su için

İçme suyu eksikliği, kuru, sinir bozucu çatlamış dudakların arkasındaki ana nedenlerden biridir. Bu nedenle günde iki litreden az olmamak üzere bol su içtiğinizden emin olun. Su sadece dehidrasyonu önlemeye ve vücudun içeriden nemlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda dudakların koyulaşmasına neden olabilecek birikmiş toksinlerin arınmasına da yardımcı olur.

3- Dudakları eksfoliye edin

Peeling, ölü cilt katmanlarını gidermeye, dudakları canlandırmaya ve çekici pembe rengini korumaya yardımcı olduğu için dudaklarınızın düzgün bakımı için gerekli adımlardan biridir. Dudak peelingi satın almana gerek yok ama bazı doğal malzemeler kullanarak basit bir ev temizliği yapabilirsin.

Bir çay kaşığı beyaz şeker, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı beyaz balı karıştırın. Elde edilen karışım, ılık suyla durulamadan önce dudakları birkaç dakika iyice fırçalamak için kullanılır. En iyi sonuçlar için haftada iki kez tekrarlayın.

4- Dudak masajı

Dudaklarınızı yumuşak ve canlı tutmak için diş fırçası kullanarak dudaklarınıza masaj yapmak için basit bir teknik uygulayabilirsiniz. Her akşam yatmadan önce ıslak dudaklarınızı iyice fırçalamak için yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanın. Ancak kanamaya neden olmamak için agresif kullanmamayı iyi hatırlayın ve bunu nemlendirici bir dudak kremi ile takip edin.

5- Pancar suyu

Doğal pancar veya pancar suyu, dudaklardaki pigmentasyondan ve koyulaşmadan kurtulmak için mükemmel bir çözümdür. Sadece çekici bir pembe renk vermekle kalmaz, aynı zamanda pancar, dudakları beslemek için gerekli olan muazzam oranlarda vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Ertesi sabah süper pürüzsüz dudaklar elde etmek için her gece yatmadan önce dudaklarınızda kullanın.

6- Gül yaprakları

Küçük bir kapta biraz su ile taze gül yapraklarını ıslatın, ardından pürüzsüz bir karışım elde etmek için iyice öğütün. Ortaya çıkan karışım, yumuşaklığı geri kazandırmak ve dudakları derinlemesine beslemek için dudaklara birkaç dakika masaj yapmak için kullanılır. Sadece çekici kokmakla kalmaz, aynı zamanda gül yaprakları dudakları derinlemesine nemlendirir ve parlak görünümünü korur.