İşte Suudi Arabistan’daki en iyi peynir türleri

Peynir, vücudun büyümesi için önemli olan kalsiyum, protein ve vitaminler açısından zengin olduğu için kahvaltı ve akşam yemeğinde günlük bağımlılığı olan temel gıdalardan biri olarak kabul edilir ve bugün Suudi Arabistan’daki en iyi peynir türlerini ayrıntılı olarak birlikte öğreneceğiz, o yüzden beni takip edin.

Bu konu içerir …

Suudi Arabistan’daki en iyi peynir türleri

Suudi Arabistan'daki en iyi peynir türleri

1. Monterey Jack peyniri

İnek sütünden yapılan en iyi Amerikan peynirlerinden biri olarak kabul edilir, Colby Jack peyniri ile karıştırılarak kuru ve sert olduğu düşünüldüğünde harika bir tat vermesi, peynirin potasyum ve fosfor gibi önemli mineraller içermesi, büyük oranda protein ve çok az yağ oranı vardır.

2. Parmesan peyniri

En ünlü ve en iyi İtalyan peynirlerinden biridir ve Suudi Arabistan Krallığı’nda da meşhurdur, inek sütünden yapılır, dokusu sert ve kuru, tadı tuzlu ve kokusu kuvvetlidir, birçok Mısır ve Körfez yemeklerinde yer alır ve en önemli özelliği sodyum, fosfor ve kalsiyum içermesidir.

3. Gouda peyniri

Bu Hollanda tipi inek sütünden yapılır ve peynir adını Hollanda şehri “Gouda” dan alır ve en önemli özelliği vücut için önemli bir grup vitamin ve mineral içermesidir.

4. Amerikan peyniri

Bu tür, inek sütünden yapıldığı ve Amerika’nın en ünlü ve en iyi peynir türlerinden biri olarak kabul edildiği için beyaz, sarı ve turuncu arasındaki rengiyle karakterize edilir.Suudi Arabistan Krallığı’nda da çok ünlüdür ve içindeki yağ yüzdesinin büyük olmaması gerçeğine ek olarak bol miktarda vitamin, mineral ve protein içermesiyle karakterizedir. .

5. Rokfor peyniri

Bu tür İsviçre menşeli olup koyun sütünden yapılır ve şu anda birçok ülkede üretilmektedir, dokusu orta ve yeşil renktedir ve bazıları içindeki küfün sağlığa zararlı olduğunu düşünebilir ancak vücut için sağlıklı ve faydalı bir küf türü olarak kabul edilir.

6. İsviçre peyniri

İnek sütünden yapıldığı için delikli, az tuzlu ve asidik tadı olan bir peynir parçası olan iyi şekli ve tadı ile karakterizedir ve piyasadaki en pahalı çeşitlerden biridir ve bol miktarda protein, potasyum, demir ve kalsiyum içermesi ile karakterizedir.

7. Çedar peyniri

İnek sütünden yapılır ve bu nedenle turuncu ve beyaz renk karışımını alır ve yumuşak dokusu ve yumuşak dokusu ile karakterizedir ve İngiltere’deki Cheddar köyüne göre bu isimle adlandırılmıştır ve bu tür peynir çinko, potasyum ve B vitamini gibi vücudun büyümesi için gerekli protein ve mineraller bakımından zengindir ve en çok çeşitlerinden biridir. Krallık ve Arap dünyasında peynir.

8. Brie peyniri

Bu tür Fransız kökenlidir, dokusu yumuşaktır ve inek sütünden yapılır, kendine özgü bir tada ve tada sahiptir, protein ve sodyuma ek olarak büyük oranda B12 vitamini içerir ve yağ oranı düşüktür.

9. Mozzarella peyniri

Yağsız veya pastörize edilmiş inek veya manda sütünden yapılan en meşhur İtalyan türlerinden biri olarak kabul edilir, rengi beyaz veya sarıdır ve rengi kullanılan sütün cinsine göre belirlenir ve pizza, turta gibi birçok yiyecek ve hamur işine eklenebilmesi için rendelenerek satılır ve peynir gibi önemli vitaminler içermesiyle karakterizedir. B6 vitamini, D vitamini ve kalsiyum, sodyum ve demir gibi mineraller ve bunların lipit içeriği yüksek değildir.

Sonunda, umarım size Suudi Arabistan’da aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi peynir türlerini göstermişimdir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından