İşte Wear OS’e gelen yeni Google Fit tasarımı ve özellikleri

Bu ayın başlarında Google, Android ve Wear OS’de Google Fit uygulaması için yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ve yeni özellikler içeren bir güncelleme duyurdu. Güncelleme, Android’deki Google Fit uygulamasına, ölçümlerinizi, Kardiyo Puanları ve Adımları için günlük ve haftalık hedeflerinizi ve en son antrenmanınızı özetleyen, görüntülemesi kolay yeni bir merkez getirdi. Hub ayrıca kalp atış hızınızı, kilonuzu ve zaman içindeki kan basıncı trendlerinizi de görüntüler. Uygulama ayrıca uyku analizine hızlı erişim sağlayan yeniden tasarlanmış bir ana ekrana sahipti.

Wear OS cihazları için Google, son antrenmanlarınız ve önemli ölçümleriniz için yeni parçalar sundu. Ancak şirket o zamanlar bu yeni karolar hakkında çok fazla ayrıntıya girmedi. Google nihayet Wear OS cihazları için Google Fit güncellemesi hakkında daha fazla bilgi yayınladı ve işte göründüğü gibi:

Wear OS cihazları için Google Fit güncellemesi, yepyeni bir tasarımla gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Önceki kapsamımızda görüldüğü gibi, güncellenmiş tasarım, performansınıza adanmış iki kutucuk ile size tüm önemli ölçümleri gösterir. Bu kutucuklarda sağa kaydırmak, antrenmanınız sırasında medya kontrollerinize ve ayarlarınıza hızlı erişim sağlar.

Google Fit Wear OS egzersiz bölümleri

Eğer koşuyorsanız, uygulama kat ettiğiniz her kilometre / mil için uyarılar gönderir ve size bir bakışta ayrık zamanı gösterir. Ayrıca, son bölümünüze kıyasla performansınız hakkında size güncellemeler verecektir.

Google Fit Wear OS izleme hızı

Yeni performans kutucukları, aynı zamanda, antrenmanınız sırasında Kardiyo Puanı kazanıp kazanmadığınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayacak, ekranın üst kısmında kalp atış hızı bölgeleri de içerecek. Bunun da ötesinde, kutucuklar ayrıca en çok neye önem verdiğinizi tam olarak görmenize yardımcı olmak için tek bir dokunuşla tüm ölçümler (Kalori, adım, süre, Kardiyo Puanı) arasında hızlıca geçiş yapmanıza olanak tanır.

Google Fit Wear OS kalp puanı bölgesi

Yeni Kardiyo Puanı bölgesi

Ayrıca, Google Fit güncellemesi Wear OS akıllı saatinizde antrenman hedefleri belirlemenizi de kolaylaştırır. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken ekranın altındaki bayrak simgesine dokunmak, bir ölçü seçmek ve istediğiniz hedefi belirlemek.

Google Fit Wear OS egzersiz hedefleri belirler

Antrenman hedeflerini kolayca belirleyin

Saatiniz size ilerlemenizi gösterecek ve hedefe ulaştığınızda bir uyarı verecektir. Uygulama aynı zamanda Kardiyo Puanı için günlük hedef bildirimlerini ve bu yeni animasyonla adımları da iletecek:

Güncelleme ayrıca yanlışlıkla dokunmaların antrenmanınızı kesintiye uğratmasını önlemek için bir Dokunmatik Kilit düğmesi sunar. Ancak Dokunmatik Kilit açıkken bile, akıllı saatinizdeki donanım düğmelerini kullanarak antrenmanınızı duraklatabilir / devam ettirebilir veya ekranlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Kapatmak için güç düğmesini basılı tutmanız gerekecek.

Google Fit Wear OS Dokunmatik Kilit düğmesi

Yeni Dokunmatik Kilit düğmesi

Son olarak, Google Fit for Wear OS artık, rehberli solunum seanslarına daha kolay erişimle gevşemenize yardımcı olan bir Breathe Tile’a da sahip. Nefes egzersizi bittiğinde, uygulama aynı zamanda kalp atış hızınızın başlangıç ​​ve bitiş arasında nasıl değiştiğini gösteren bir özet görüntüler. Karo size ayrıca geçen haftaki nefes seanslarınızın bir özetini gösterecek, böylece ilerlemenizi kolayca takip edebilirsiniz.

Wear OS cihazları için yeni Google Fit güncellemesi bu hafta kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Henüz uygulamaya sahip değilseniz, akıllı saatinizde Play Store’u ziyaret ederek en son sürümü indirebilirsiniz.