Güncel İçerikler

İsviçre gezim ve en ünlü ve büyüleyici Avrupa ülkelerinden eşsiz bir fotoğraf deneyimi

İsviçre, ünlü çikolata fabrikalarının yanı sıra Orta Çağ’dan beri var olan karlı dağları, pitoresk gölleri ve tarihi şehirlerinin yanı sıra sıcak kış tatilleri, özellikle kış aylarında tatil için ziyaret edebileceğiniz dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. İsviçre gezim en unutulmaz maceralardan biriydi. Seyahat ve turizmi seviyorsanız, bu yazıda size turistik yerler bakımından zengin […]

Bu Haber 24 Aralık 2020 - 21:30 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

İsviçre gezim ve en ünlü ve büyüleyici Avrupa ülkelerinden eşsiz bir fotoğraf deneyimi

İsviçre, ünlü çikolata fabrikalarının yanı sıra Orta Çağ’dan beri var olan karlı dağları, pitoresk gölleri ve tarihi şehirlerinin yanı sıra sıcak kış tatilleri, özellikle kış aylarında tatil için ziyaret edebileceğiniz dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. İsviçre gezim en unutulmaz maceralardan biriydi.

Seyahat ve turizmi seviyorsanız, bu yazıda size turistik yerler bakımından zengin bu Avrupa ülkesinin cazibesinin ve güzelliğinin tadını çıkarmak için ziyaret edebileceğiniz en önemli şehir ve köyler olan İsviçre’ye yaptığım seyahat hakkında detaylı bir rapor vereceğim, işte bu kapsamlı resimli rehber.

Bu konu içerir …

İsviçre gezim

Bu istisnai maceradan bahsetmeden önce, İsviçre’nin coğrafi konumunu, Avrupa’nın batısında, doğusunda Avusturya ile, batısında Fransa ve kuzeyinde Almanya ve İtalya ile güneyde bulunduğu için bilmeliyiz. MS 2013 yılı nüfus sayımı.

İsviçre gezim

İsviçre’nin en önemli turistik şehirleri

Bern şehri

Ülkenin merkezinde yer alan İsviçre’nin başkenti Bern, Orta Çağ’dan beri değişmeyen anıtlarının cazibesi ile ünlüdür ve çoğu Avrupa kenti, tasarlanmış binaları ve sessiz eski sokakları ile kumtaşı, harika çeşmeler, antika kuleler ve dükkanlarla karakterize edildiğinden, sadece küçük bir değişiklik geçirmiştir. UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak sınıflandırılan eski Berna kentinde sokaklarını arkeolojik bir karakterle dolduran kafeler, bu yüzden Bern, İsviçre gezisine başlamak için harika tarihini öğrenmek için ilk ideal turistik yerimdi.

İsviçre gezim

Lucerne Şehri

İsviçre’nin en önemli antik bölgelerinden biridir, ancak eski tarihine rağmen günümüzün ruhuna uyacak şekilde büyük ölçüde gelişmiştir ve aynı zamanda göllere bakan parkları ve eserlerle süslenmiş evleri nedeniyle ziyaretçilerin bir kez gitmekten ve pitoresk manzarasının tadını çıkarmaktan memnun kalmadıkları yerlerden biridir. Alçı ve yüksek dağların yanı sıra büyük köprülerin yanı sıra yerel pazarlarda da dolaşabilirsiniz.

İsviçre gezim

Lucerne’deki en ünlü turistik destinasyonlara gelince, Avrupa’nın en eski köprülerinden biri olan Şapel Köprüsü’nün yanı sıra ünlü ulaşım müzesi ve güzel Lucerne Gölü’nü ve Stanserhorn, Reggie ve Pilatus’ta düzenlenen turları göreceksiniz, bu yüzden bu harika cazibe merkezlerinin yakınında anı fotoğrafları çekmeyi kaçırmayın.

Zermatt şehri

Matterhorn Dağı’nın eteklerinde yer alan bu şehir, kış sporları yapma konusunda tutkulu olanlar için ideal konumu sayesinde dünyanın en çok fotoğrafı çekilen turistik yerlerinden biri olarak kabul ediliyor ve aynı zamanda en harika kayak merkezlerinden biri, İsviçre’nin en uzun dağları olan Matterhorn’u seyrederken kesinlikle en keyifli zamanınızı yumuşak yamaçlarda kayak yaparak geçireceksiniz. En güzel dağlardan biri olduğunda uzunluğu yaklaşık 4478’e ulaşır, kışın tamamen karla kaplıdır.

İsviçre gezim

Zermatt, tüm Avrupa’nın en yüksek noktasında bulunan ve teleferikle ulaşılan Gorner Boğazı ve Matterhorn Buzul Cenneti’nin yanı sıra Gornergrat demiryolu, Matterhorn Müzesi gibi bir dizi turistik atraksiyonun yer aldığı araçsız bir bölgedir ve büyüleyici ve sakin doğasıyla Findlin köyünü de ziyaret edebilirsiniz.

Lozan Şehri

Lozan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin merkezi ve Ernest Hemingway ve Lord Byron gibi ünlü yazarlar için gözde bir yer olduğu için sakin ve çekici bir göle bakan büyüleyici bir konumda yer almaktadır. Bu büyük şehir, bir dizi tarih müzesi, sanat ve Olimpiyat Oyunları’nın yanı sıra harika tasarımıyla kendine özgü İsviçre katedralini içermektedir. Buna, açık pazarlarında dolaşma ve en iyi hediyelik eşyalar için alışveriş yapma olasılığını ekleyin.

İsviçre gezim

Jungfrau Bölgesi

Bu bölge, akan şelalelerden geçen mavi dağ göllerinden başlayarak çayırlara, yeşil vadilere ve geniş alanların pitoresk köylerine kadar yıl boyunca göz kamaştıran doğal manzaralarının ihtişamıyla karakterizedir.

İsviçre gezim

Jungfrau’nun dağların en güzel bölgelerinden biri olduğunu belirtmek gerekir, çünkü bölgeye adını veren Jungfrau gibi üç yüksek dağ zirvesi, yani Eger, Monck ve Lauterbrunnen, Grindelwald, Wengen ve Maureen gibi bazı farklı köyler vardır.

Interlaken bölgesi

Bu muhteşem bölge, Brienz Gölü ile Bones Gölü arasında, Iger, Monk ve Jungfrau gibi üç dağ zirvesinin önünde yer alır ve karla kaplı dağlar, akan şelaleler, sessiz, berrak göller ve pitoresk banliyöler arasındaki farklı doğasının ihtişamıyla macerayı heyecan ve güzellikle birleştiren harika bir yer yaratır ve ayrıca birçok eğlence aktivitesini de uygulayabilirsiniz. Örnekler arasında kayak, bungee jumping, paraşütle atlama, Alp Oberland’ın tepesinde kamp yapma, yamaç paraşütü sayılabilir.

İsviçre gezim

Montreux Şehri

Montreux, Riviera’nın kalbindeki Cenevre Gölü kıyısına bakan çok şaşırtıcı bir tatil yeri olduğu için, dünyanın tüm ülkelerinden her zaman birçok turisti çeken birçok cazibe merkezi olduğu için İsviçre gezimi etkileyen en iyi yerlerden biri, bu pitoresk bölge birçok ünlü müzisyen, sanatçı ve yazarı kendine çekiyor. Özellikle on dokuzuncu yüzyıldan beri yüzyıllardır ideal bir destinasyon ve yeni yerler keşfetmeyi seven birçok turistin gözdesi.

İsviçre gezim

Montrö, göle bakan pazarlar ve dükkanlarla dolu bir şehirdir ve on dokuzuncu yüzyıldan beri inşa edilen otellerin yanı sıra, mükemmel havası ve binlerce turisti çeken büyüleyici konumu sayesinde dünyaca ünlü Montrö Caz Festivali düzenlenir ve ayrıca kökeni olan antik tarihi yapılardan biri olan Chateau de Chillon vardır On birinci yüzyıla gelindiğinde, eğer bir gezi sizi bu bölgeye götürürse, göl kıyısında bir tur atmanız ve kalenin birçok odasını keşfetmeniz tavsiye edilir.

Chillon Kalesi

Bu eski müstahkem kale, tahkimat ve koruma için kullanılan bir grup kulenin yanı sıra dört büyük salon ve üç büyük meydan içerir ve bu kale Montrö şehrine yakın konumdadır ve onu diğer kalelerden ayıran şey ihtişamıyla bilinen Cenevre Gölü manzarasıdır. Ve dinginliği, onu büyüleyici İsviçre gezimde ziyaret ettiğim en şaşırtıcı turistik yerlerden biri haline getirdi.

İsviçre gezim

Ulusal park

Bu park, MS 1914’te kuruldu ve doğrudan Alpler üzerinde kurulduğu ve üzerinde farklı kartal türleri ve yırtıcı kuşlar olan birçok hayvan ve kuş türü içerdiği için İsviçre’nin en eski parklarından biri olarak kabul ediliyor.

İsviçre gezim

Buraya geldim, turistik yerleri, güzel gölleri ve karla kaplı dağları sayesinde cazibe ve çekicilikle dolu Avrupa ülkelerinden biri olan İsviçre’ye yaptığım deneyim ve gezim, onu dünyanın turistler için en çekici ülkeleri listesinin başına koydu, peki bu harika tur hakkında ne düşünüyorsunuz? Yakında bu ülkeyi ziyaret etmeniz teşvik ediliyor mu?

Ayrıca ilginizi çekebilir: Güney Afrika gezi cenneti ve yeni ve unutulmaz bir macera

Ya da Avrupa kıtasının en önemli turizm ve kültür merkezi olan Fransa gezim

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal