Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

Yeni bir medeniyet ve turist hazineleri bakımından zengin bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, İtalya gezim var, en lüks modern moda evleri, en güzel sahil kentleri ve birçok antik turistik mekanı içerdiği için dünyanın birçok ziyaretçisini çeken en harika turistik bölgelerden biri, öyleyse gelin ve bizimle gidin. Bu ilginç turu okuyun. Bu konu içerir … İtalya gezim […]

01 Ocak 2021 - 4:54 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi. A+A-

İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

Yeni bir medeniyet ve turist hazineleri bakımından zengin bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, İtalya gezim var, en lüks modern moda evleri, en güzel sahil kentleri ve birçok antik turistik mekanı içerdiği için dünyanın birçok ziyaretçisini çeken en harika turistik bölgelerden biri, öyleyse gelin ve bizimle gidin. Bu ilginç turu okuyun.

Bu konu içerir …

İtalya gezim

İtalya, güney Avrupa’da yer alır ve birçok kişinin sokaklarında ziyaret etmek ve dolaşmak istediği çarpıcı turist bölgeleri grubuyla ünlüdür ve aynı zamanda eski mutfağı ile de bilinir, bu nedenle İtalyan yemekleri gerçekten denemeye değer, işte İtalya gezime dahil olan en önemli turistik yerler:

Roma şehri

Eskiden Roma İmparatorluğu’nun başkentiydi ve şimdi İtalya’nın başkenti ve hükümet koltuğu ve Lazio tarafında ülkenin kalbinde yer almaktadır. Din, Kültür ve Yönetişim.

İtalya seyahatimde, özellikle İtalyan havalimanlarından Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanı üzerinden Roma’ya geldikten sonra ve şehir merkezi ile arasındaki mesafenin otuz beş kilometre kare olduğu tahmin ediliyor, Roma’nın kalbindeki Roma amfitiyatrosunu geçtik ve Roma döneminden kalma en ünlü antik eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Yine Roma’da bulunan antik yapılardan biri, MS 26 yılına kadar uzanan ve antik Roma tanrılarına tapınak olan ve Roma’yı dünyanın her yerinden binlerce turistin uğrak yeri haline getiren birçok heykel, heykel ve yazıt içeren Pantheon binasıdır.

Roma’da ayrıca Dilek Çeşmesi adı verilen ve MS 1762’de kurulan ve etrafını saran değerli heykellerle karakterize edilen Trevi Çeşmesi’nin yanı sıra Roma’nın en büyük ve en ünlü meydanlarından biri olan ve More Fountain, Dört Nehir Çeşmesi, Aziz Agnes Kilisesi gibi çok sayıda turistik yerin bulunduğu Nova Meydanı da bulunuyor.

İtalya gezim

Roma’nın en eski turistik cazibe merkezlerinden biri, adını Papalık Saint Mary’den alan Santa Maria Kilisesi’dir ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dahil edilmiştir, çünkü sanatsal eserler açısından zengin, tavanları ve süslü duvarları saf altından yapılmıştır.

İtalya gezim

Milan Şehri

Birçoğumuz, dünyanın en ünlü moda merkezi ve en iyi tasarımcıları olan Milano’yu duymuşuzdur, bu yüzden birçok anıtı içerdiği ve Milano’nun en önemli simge yapılarının da dahil olduğu Leonardo Da Vinci Müzesi olduğu göz önüne alındığında, en zengin ve en güzel Avrupa şehirlerinden biri olarak kabul edildiği için İtalya gezimin bir parçası olmaya istekliydim. Bu ünlü ressamın en ünlü tablosu Son Akşam Yemeği tablosudur.

Dünyanın en büyük katedrallerinden biri olan ünlü Duomo Katedrali’nin bulunduğu ve Milano’da dünyanın en eski tiyatrolarından biri olan La Scala Tiyatrosu’nun bulunduğu ve MS 1778’de açılan en ünlü opera evlerinden biri olarak kabul edilen Duomo Meydanı en ünlü simge yapılarından biridir.

Aynı zamanda Avrupa’nın üçüncü en büyük Gotik katedrali olan Milano Katedrali’ni de içerir ve genel olarak Avrupa medeniyetinin ve sanatının bir yönü olan o zamanın en kıdemli ressamlarının gravürleri, çizimleri ve tablolarıyla karakterize edilir. En iyi ticaret merkezlerini ve en lüks restoranları içerir.

Ayrıca, İtalyan nehirlerinden, göllerinden ve plajlarından toplanan yüzden fazla deniz canlısı türünü içeren Aquarium Civico de Milan’ı ve birçok turistin ziyaret ettiği dev bir deniz bilimleri kütüphanesini de içerir.

İtalya gezim

Cenova

Bu şehir en popüler alanlardan biridir ve İtalya’nın parlayan hazinelerinden biri olduğu için turistik bir cazibe merkezi olarak kabul edilir. Dar sokakları ve dolambaçlı sokaklarıyla barok saraylar.

İtalya gezim

Pisa şehri

İtalya gezimde keyif aldığım pitoresk bölgelerden biri, Toskana eyaletinin kuzeybatı tarafındaki Anru Nehri boyunca, Orta Çağ’da olduğu gibi ticari imparatorluk olarak kabul edildi ve yaklaşık sekiz olan Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Eğik Pisa Kulesi ile ünlü Pisa Katedrali’nin çanı ve muhteşem Roma mimarisinin avantajı ile kaplı zeminler, neden inşa edildiğine dair birçok hikaye var.

İtalya gezim

Napoli şehri

Ülkenin güneyinde yer alan Campania eyaletinin başkenti, turistlerle dolu ve en kentli İtalyan şehirlerinden biridir.Napoli, hayat dolu atmosferi ve alışveriş merkezleri, kutlama yerleri, pizza, her türlü makarna gibi lezzetli İtalyan yemekleri sunan lüks restoranları ile karakterize tarihi yerleri ile ünlüdür. Ve diğer yemekler.

İtalya gezim

Siena şehri

Toskana eyaletinin merkezinde üç tepe üzerinde kurulan Siena, Orta Çağ’da tarihini anlatan arkeolojik sit alanlarını halen korumaktadır.İtalya’da yılın her döneminde ziyaretçiler için en çekici yerlerden biri olarak kabul edilmektedir, çünkü burası, manzaraların yanı sıra, zarif tasarlanmış birçok bina ve sokaklarından taşan birçok sanatla doludur. Harika doğal manzaralar, pitoresk parklar ve halka açık bahçeler ve İtalya seyahatimde ziyaret ettiğim en iyi alanlardan biri ve geziniz sizin için de dolaşarak tamamlanmayacak.

İtalya gezim

سينك تير

İtalya’nın kıyı kesiminin kuzeybatısında yer alır ve Manarola, Monterosso, Riomaggiore, Vernazza olmak üzere beş köyü içerdiği için beş kara anlamına gelir.Eşsiz konumu ve yüzlerce yıl öncesine ait kayalıklar ve arkeolojik sit alanlarının büyüleyici manzarası ile ayırt edilir ve La Spezia kenti yakınlarında yer alır. Gökyüzü ve deniz arasında asılı görünüyor.

İtalya gezim

Amalfi kıyıları

Bu muhteşem sahil, İtalya’nın güneybatısındaki Campania eyaletlerinde yer almaktadır ve Amalfi, olağanüstü cazibesi ile bilinir, Sorrento Yarımadası’nın güney tarafından 30 mil uzunluğunda olduğu ve kayalık uçurumlar ve lüks tatil köyleri, pitoresk bahçeler, ışıltılı koylar, cezbedici renkli evleri ile dünyanın en güzel manzaralı turistik yerlerinden biridir. Ve dünyanın her yerinden binlerce turisti çekiyor.

İtalya gezim

Floransa Şehri

Toskana eyaletinin başkenti Floransa, şehrin her yerini dolduran harika mimari yapıları, antik müzeleri ve kiliseleri Santa Maria del Fiore kubbesi gibi muhteşem yazıtlarla dolu olması nedeniyle Açık Hava Müzesi olarak bilinir.

İtalya gezim

Venedik

En romantik şehirlerden biri olan Venedik, İtalya’nın kuzeydoğu bölgesinde Adriyatik Denizi ile çevrili bir göl üzerine kurulmuş olup, birbirine yüzlerce köprü, güzel manzaralı yürüyüş yolları ve ahşap teknelerle bağlanan 118 adadan ve bunun tarihini ve medeniyetini anlatan harika kanallar ve antik anıtlardan oluşmaktadır. Ülke.

İtalya gezim

Ve her yıl 43,7 milyondan fazla ziyaretçinin ziyaret ettiği İtalya gezimle birlikte geçirdiğimiz bu keyifli turun sonunda da, zengin mutfağının yanı sıra güzel kokulu Roma tarihinin, çarpıcı manzarasının ve sakin plajlarının tadını çıkarmak ve tatilinizi geçirmek için ziyaret edebileceğiniz en güzel yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim. tanım.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yunanistan gezim, en eski Yunan ülkesindeki en önemli turistik yerler ve pitoresk sahiller

Ya da büyüleyici güzelliklerin şehri İstanbul’un en önemli turistik yerlerinin kapsamlı bir turu

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/