İz bırakmadan ciltten beyaz yanıklar nasıl giderilir

Şiddetli yanma sonrası ciltte kızarıklık ile birlikte bazı beyaz lekeler ortaya çıkar, bu durumda yanık tedavisi uzun bir süre gerektirir ve ciltte hiçbir iz bırakmadan tamamen tedavi edilir.Bu yazıda beyaz yanıkların ciltte basit, doğal ve güvenli bir şekilde nasıl yenilenerek hücrelerin yenileneceğini öğrenin. Cilt normale döner.

Beyaz yanık giderme

Bu konu içerir …

Beyaz yanıklar nasıl giderilir:

Yanıkların etkisini tedavi etmenin tamamen iyileşene kadar uzun bir süre gerektirdiği biliniyor.Beyaz yanıkların etkisini tüm detaylarıyla tedavi etmeye yardımcı olan bazı doğal tarifleri öğreneceğiz.

1- Balmumu ile badem yağı tarifi:

Bu tarif, şiddetli yanıkların neden olduğu beyaz lekelerden hızla kurtulur.

içindekiler :

 • İki yemek kaşığı balmumu
 • İki yemek kaşığı badem yağı
 • İki yemek kaşığı mersin yağı
 • Altı yemek kaşığı bal
 • Dört yemek kaşığı vazelin

Tarif yöntemi:

 1. Bir tencerede cidar yağını badem yağı ve balmumu ile karıştırın ve malzemeler homojen olana kadar iyice karıştırın.
 2. Daha sonra bal arılarını ilave edip kısık ateşte tencereyi vazelinin yanı sıra sıvı hale gelinceye kadar kaldırın ve malzemeleri tahta kaşıkla çevirip soğuyana ve krema haline gelene kadar bırakın.
 3. Karışımla etkilenen bölgeye sabah ve akşam birer kez fırçalayın ve beyaz yanıklar kaybolana kadar uzun süre tarife devam edin.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Yanık izleri yüzünüzden doğal ve güvenli tariflerle nasıl giderilir

2- Aloe Vera:

Aloe vera, bazen uzun süre kalan yanıkları ve etkilerini tedavi etme yeteneğine sahiptir, özellikle yanma şiddetliyse ve yanık nedeniyle beyaz lekeler ortaya çıkıyorsa, bu nedenle yanıklar için etkili bir tedavi olarak aloe vera jelini kullanacaksınız.

 • İstenilen sonucu vermek, yanmış cildi yumuşatmak ve hücreleri yenilemek için yanık bölgesini ve beyaz lekeleri günlük olarak biraz taze aloe vera jeli ile uzun süre fırçalayın.

3- Muz:

Muz, hayatımızda rolü olan ve beyaz yanıkların etkisini etkili ve güçlü bir şekilde tedavi etmeye yardımcı olan meyvelerden biridir.

 • Birkaç muzu eziyoruz, yanan alana yayıyoruz, bırakıyoruz ve sonra yeri ılık suyla duruluyoruz.
 • Yanma etkisini bu basit yolla olabildiğince çabuk tedavi etmek için bu yöntemi günde en az iki kez tekrarlayın.

4- Papatya:

Papatya yanıklardan şu şekilde muamele edilen bitkilerden biridir.

 • Geleneksel şekilde papatya içeceği yapıp bir miktar papatya otunu suda kaynatıp tamamen soğuyana kadar beklettikten sonra yanık alanı papatya içeceği ile masaj yaparak birkaç dakika sileriz.

Bizimle, beyaz yanıkları kolaylıkla gidermek için dört püf noktası öğrendiniz, cildinizin güzelliğini geri kazanmak için bunlardan birini takip edin ..

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin