Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

İzmir gezim, Ege’nin gelini ve içindeki en önemli turistik yerler

Bugünkü turumuz, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan, Ege’nin gelini olarak anılan, harika konumu ve her yıl çok sayıda ziyaretçi çeken büyüleyici turistik ve eğlence mekanları nedeniyle İzmir’e yaptığım geziyi ilgilendirdiği için farklı ve çok ilginç bir tur, bu nedenle sizlerle İzmir’in en önemli turistik yerlerinden bahsedeceğim. En öne çıkan alışveriş alanları. Bu konu içerir […]

21 Aralık 2020 - 9:55 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi. A+A-

İzmir gezim, Ege’nin gelini ve içindeki en önemli turistik yerler

Bugünkü turumuz, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan, Ege’nin gelini olarak anılan, harika konumu ve her yıl çok sayıda ziyaretçi çeken büyüleyici turistik ve eğlence mekanları nedeniyle İzmir’e yaptığım geziyi ilgilendirdiği için farklı ve çok ilginç bir tur, bu nedenle sizlerle İzmir’in en önemli turistik yerlerinden bahsedeceğim. En öne çıkan alışveriş alanları.

Bu konu içerir …

İzmir gezim

İzmir’i, plajlarının cazibesi ve hediyelik eşyalar ve özel eşyalarla dolu bir grup güzel mahalle ve pazarın dahil olmasıyla ilgili duyduklarım için özellikle seçtim ve birçok yerin yanı sıra İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük limanı olması nedeniyle de büyük limanı sayesinde Türkiye’de önemli bir ulaşım ve ticaret merkezi olarak kabul ediliyor. Onu ziyaret eden herkesin tanık olduğu bir turist.

İzmir, Türkiye seyahatimdeki nedenlerden biri de yıl boyunca güzel havasıdır.İlkbahar, bölgelerinin çoğunu kaplayan yemyeşil ağaçların ve çiçek açan yeşilliklerin güzelliğine ek olarak rahat bir ılıman iklimi ve ılık güneş ışığı ile karakterizedir.Yaz gelince, iklim sıcak ve güneşli, turistlerin tekne gezmesine ve su sporlarının keyfini çıkarmasına izin veriyor. Mavi kumsallarında sonbahar ve kış keyifli geçerken, yağmur ve serin esintilerle bu iklim İzmir’e gelen pek çok ziyaretçi için idealdir.

İzmir Uluslararası Havalimanı

Resmi adı Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı olan bu havalimanı, İzmir’in 18 kilometre batısında bulunduğu için İzmir şehrine hizmet verir ve Türkiye’de uluslararası havalimanları seviyesinde dördüncü sırada yer aldığını belirtmekte fayda var.

İzmir’in en önemli turistik yerleri

İzmir gezimde ziyaret ettiğim en ilginç destinasyonları ve turistik mekanları bir araya getiren, İzmir’deyken ziyaret etmenizi tavsiye ettiğim seçkin bir listeyi sizler için hazırladım ve şunları içeriyor: –

Kadifekale kalesi

Kökeni Kadivekali’nin Roma dönemine dayandığı ve aynı adı taşıyan en yüksek dağı bulunduğu için Türkiye’nin İzmir kentinin en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir, bu da şehrin büyük bir kısmına ve İzmir Körfezi’ne baktığı için mükemmel bir coğrafi ve stratejik konuma sahip olmasını sağlar.

İzmir gezim

186 metrelik büyüklüğü ve yüksekliği ile İzmir’i düşman saldırılarına karşı korumak için askeri bir kale ve güçlü bir kale olması nedeniyle önceki dönemde önemli bir rol oynamıştır. Bu şehrin en ünlü simgelerinden biri.

Agora kalıntıları müzesi izmir

Bu müzede kökleri Rum ve Osmanlı dönemine kadar uzanan devasa tarihi eserler barındıran ve kalıntılar, Kral Sarayı gibi kayalardan inşa edilen tapınak ve evler gibi bazı mimari anıtlarda temsil ediliyor, bu bölgedeki mimari yapıların antik tarihini ve güzelliğini yaşayabilirsiniz.

İzmir gezim

Agora bölgesi, Türkiye’nin en eski ve en güzel arkeolojik alanlarından biri olması nedeniyle ziyaretçilerin ilgisini çeken İzmir’de büyük önem taşıyan tarihi bir destinasyondur.

Efes antik kenti

M.Ö. 6000 yıllarına kadar uzanan bu şehir büyük oranda Yunan karakterine sahiptir.Eski Ahit’te kültür ve ticaret merkeziydi ve içinde bir dizi antik ev, hamam, antik Selous Kütüphanesi, bir halk meydanı ve antik tiyatro kalıntılarını da barındırıyor.İzmir’i ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka görmelisiniz. O tarihi bölge.

İzmir gezim

Çeşme bölgesi

Ege kıyısındaki kahramanı ve yaz aylarında dinlenmek için mükemmel atmosferi ile karakterize edilen pitoresk plajı ile sizi büyüleyen doğal alanlardan biri olduğu için İzmir gezimde ziyaret ettiğim en güzel şey bu bölge ve binlerce ziyaretçiyi kendine çeken bu farklı plajda su sporları, dalış ve yüzme gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Türkiye içinden ve dışından, güzel manzaraları görmek için tadını çıkarmaktan çekinmeyin.

İzmir gezim

Saat kulesi

İzmir’in Agora kentinde Kanuk Meydanı’nın ortasında yer alan ve tarihi 1901 yılına dayanan bu kule, Sultan II. Abdülmecid yönetiminde bayrağın yirmi beşinci yıl dönümünü kutlamak için kurulduğundan beri şehrin sembolüdür ve saat kulesinin yüksekliği yaklaşık yirmi beş metredir. Almanya İmparatoru II. Willem’den bir armağandı.

İzmir gezim

Kayak Dağı Bozdağ Kayık

Daha önce de belirtildiği gibi İzmir’de hava ılıman ve sıcaktır, buna rağmen turistlerin kayak yapmaları ve güzel manzaralar görmeleri için bir mıknatıs olan Bozdağ Kayık Dağı’nı içerir.

İzmir gezim

İzmir Arkeoloji Müzesi

İzmir’den geçen çağlar ve medeniyetleri en erken çağlardan günümüze kadar anlatan birçok antik eserin sergilendiği, birçok tarih ve antikacı sevdalılarının ziyarete geldiği bu bina, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na aittir.

Bir kuş cenneti

Pelikan, flamenko ve daha birçok fraksiyon olmak üzere beş binden fazla farklı kuş türü ilhakının yanı sıra yaklaşık sekiz bin hektarlık geniş alanıyla İzmir şehrinin en güzel turistik yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Hayvanat Bahçesi

Bu park, doğal bir yaban hayatının sembolü ve İzmir’e yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Chili bölgesinde yer alması ve pek çok yabani hayvan türünü barındırması nedeniyle İzmir gezim için en önemli nedenlerden biri.

İzmir teleferik

Teleferik, İzmir’in Kufa bölgesindeki eğlence mekanlarından biri olup, bünyesinde barındırdığı rekreasyon merkezleri, su parkları ve otelleri ile gelişmiş bir kentsel karaktere sahip yerlerden biridir ve yaklaşık bin metre rakımda bulunduğu için en güzel dağ manzarasını görmenin de tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir teleferiği, her biri dört kişilik olmak üzere yaklaşık yirmi araba içerir ve yüksek derecede güvenlik ve modern ve farklı bir tasarım ile karakterize edilir, bu nedenle teleferiği bu kadar yüksekliğe sürmek için endişelenmenize gerek yoktur.

İzmir gezim

İzmir gezimde teleferikle yaptığım aktiviteler

Teleferik yolculuğu, İzmir’deki unutulmaz anlarımızı kaydetmek için anı fotoğrafları çekerken, Kufa bölgesinin güzelliğinin ve büyüleyici manzarasının tadını büyük bir yükseklikten çıkarmanın harika bir yoludur.

Kufa Dağı’na ulaştıktan sonra bisiklete binme gibi yapılabilecek birçok dağ etkinliği var.
Belirlenen alanlarda kış günlerinde kayak yapmak da mümkündür.
Dağın tepesine vardığımızda en lezzetli Türk yemeklerinin sunulduğu restoranlardan keyif aldık, ayrıca dağın eteğinde mangal da yiyebilirsiniz.

İzmir teleferik bilet fiyatları

Altıdan yedi liraya bir kişi için.
Altı yaş üstü çocuklar için altı Türk Lirası.
Altı yaşın altındaki çocuklar ücretsizdir.

Çalışma zamanı

Sabah ondan akşam on bire kadar haftanın tüm günleri.

İzmir’in en öne çıkan alışveriş bölgeleri

İzmir’e gidemez ve güzel pazarlarında dolaşamazsınız.

Konak Pierre Center

Konak İskelesi, 1890 yılında kurulup açıldığı ve 2004 yılında tamamen yenilenen İzmir’in en önde gelen ve en eski alışveriş bölgelerinden biri olup, moda ve modadaki en ünlü uluslararası markaları, birçok lüks restoran, kafe ve bazı sinemaları içerdiği için en lüks pazarlardan biri haline gelmiştir. Ayrıca sahile bakmaktadır.

İzmir gezim

Kemeraltı Çarşısı

Çok sayıda kafe ve salonun yanı sıra mağazalarda zarif bir şekilde sergilenen ve düzenlenmiş çeşitli formlardaki el sanatları, kıyafet ve aksesuar, tekstil ve hediyelik eşya alışverişi yapmak için en eskisi olduğu ve pek çok yerli ziyaretçi ve turistin ilgisini çektiği eski İzmir Çarşısı olarak bilinen ünlü pazarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Sinema.

İzmir gezim

Bornofa Forum Forumu

Forum Bornova, altmış iki bin metrekarelik tahmini alanıyla İzmir’in en önemli açık hava alışveriş merkezlerinden biridir.Forum Bornova AVM, Ikea ve Tesco dahil 128 deneyimi, çok sayıda sinema ve yemek yenecek on yedi yeri bir araya getiriyor.

Şunlar da ilginizi çekebilir: İstanbul’un en önemli turistik yerleri, büyüleyici güzellikler kentinin kapsamlı turu

Ya da büyüleyici güzelliklerin şehri İstanbul’un en önemli turistik yerlerinin kapsamlı bir turu

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/