Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Jeton türleri

Bir kullanma fikri dosya iktidara hizmet eder önemli anda dikkate alınan tüm bilgileri toplamakve metodolojinin kartların bir çalışma aracı olarak kullanılmasını önerdiği akademi, şirketler veya başka herhangi bir araştırma alanında yaygın olarak uygulanmaktadır. Bir araştırma ve veri toplama sürecinde ilgili olduğu düşünülen tüm bilgileri toplayıp çözebilmenin amacı, tam olarak tüm bu bilgileri sipariş edebilmektir, böylece […]

15 Aralık 2020 - 23:36 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Jeton türleriBir kullanma fikri dosya iktidara hizmet eder önemli anda dikkate alınan tüm bilgileri toplamakve metodolojinin kartların bir çalışma aracı olarak kullanılmasını önerdiği akademi, şirketler veya başka herhangi bir araştırma alanında yaygın olarak uygulanmaktadır.

Bir araştırma ve veri toplama sürecinde ilgili olduğu düşünülen tüm bilgileri toplayıp çözebilmenin amacı, tam olarak tüm bu bilgileri sipariş edebilmektir, böylece söz konusu olduğunda, bilginin ana kaynağına başvurmaya gerek kalmaz.

Geleneksel kullanımları dahilindeki yongalar, yıllarca, daha sonraki konsültasyonlar için kullanımı kolay olan standart ölçülerde dikdörtgen şeklinde kesildikleri karton malzeme kullanılarak kullanıldı. Teknolojinin gelişiyle birlikte, dijital dosyalarda bir veri tabanına veya bilgilerin depolanmasına izin veren bir dizi kaynak veya program geliştirmek mümkün olmuştur.Jeton türleri

İş sayfası

Bu tür bir araç, toplama ve arşivlemeye uygun olduğu düşünülen bilgilerin organizasyonuna izin verir ve belirli bir araştırma projesine ilişkin dokümantasyon amaçlarına hizmet eder. Çalışma sayfalarında yalnızca toplanan bilgiler değil, aynı zamanda bilgilerin çıkarıldığı kaynağın bulunmasına ve kaynak gösterilmesine izin veren veriler de vardır.

Toplanan tüm bilgiler, araştırmacının metnin kendi ihtiyaçlarına göre söz konusu verilere atıfta bulunma ve yazarın geliştirdiği fikirlere destek ve geçerlilik verebildiği bir belge yazmasına olanak tanır.

Alan sekmesi

Her şeyden önce çalışma ve analiz nesnesinin belirli bir segment veya popülasyon örneği olduğu araştırmalarda uygulanır. Kartlar, nüfus çalışmasında elde edilen bilgileri toplamak için kullanılır. Veriler, belirli gözlemler ve verilerle ilgilidir

Bu tür bir dosyanın taşıması gereken veriler şunlardır: Araştırmacının adı, araştırma konusu, kurum, yer, saat, tarih, kaynak veriler, metin içerik dosyası.

Görüldüğü gibi, bu tür dosyalar danıştıkları yazarın yazdığı şekliyle transkribe edilen, araştırmacının kendisinin yazdığı fikirlere göre uygun zamanda alıntı yapılması gerekecek olan sadık metinsel alıntılardan oluşur.

Şimdi, bir metin dosyasının doğası, başvurulan metnin bir kısmının alıntılanmasının kendisinin net bir fikre sahip olması gerektiği ve konu ile ilgili olması gibi belirli özellikleri karşılamalıdır. araştırılıyor. Bu fikirler aynen alıntı olarak aslına uygun olarak kopyalanmalıdır.

Kalem ile defter

Kaynaklar sekmesi

Bu tür kart, yazılmış bir metinde alıntı yazma ve atama sürecinde belirli ve değerli bir işlevi yerine getirir. Araştırmacının, bir kaynağın veya alıntının hatalı bir şekilde ortaya atıldığı gözlemini yaptığında, araştırmacının belirli metodolojik hatalarını değiştirmesine izin verir.

Blok üzerine not alan kişi

İnceleme sayfası

Bu durumda, araştırmacının belirli bir konuya göre topladığı ve söz konusu konuya karşı veya lehine kesin olarak bir görüş talep edilen bir dizi görüşe dayanan bir dizi bilgi derlemesi yapılır.

Koyu renkli okuma gözlükleri

Özet sekmesi

Bu durumda, kart didaktik amaçlar için kullanılır, yani bunların kullanılması, sınıfta görülenlerden fikirlerin ezberlenmesine veya geliştirilmesine yardımcı olur veya bir sergi veya konferans içinde bir dizi gerçekleştirmeye yardımcı olacak şekilde kullanılabilir. yaklaşımların ve fikirlerin tutarlı bir şekilde geliştirilmesi.

Sınıfta öğrenci ve dikte etme

Kısa metin sayfası

Bir belgeye atandığında kısa bir alıntı olarak kabul edilmesi için 40 kelimeden fazla geçmemesi gereken bilgilerin toplanmasına yardımcı olan bir kartı ifade eder.

Bunun için metinsel bir alıntı yapıldığında, en azından alıntıların başına ve sonuna, sayfanın sonuna veya metnin sonuna tırnak işareti koyarak okuyucuyu uyarmak gerekir. Alıntı yapılan yerin atıf, ne olduğunu söylemektir. bilginin geldiği kaynak.

Yapışkan not defteri

Uzun metin kaydı

Aksi takdirde, burada kelimelerin uzunluğu 40’tan fazladır ve kullanımıyla ilgili başka özelliklere sahiptir. Metne eklendiğinde, metinde kullanılan normal kenar boşluğuna göre beş boşluk girintilidir. Bunun için randevuya devam etmek için bir başlık uygulanması ve sonunda bilgilerin toplandığı kaynağın referansı atanması gerekir.

Medya yazma çeşitliliği

Sentez Sayfası

Ortalama 250 ile 500 kelime arasında değişen bilgilerin toplanması amacıyla kullanılmaktadır. Bu dosyada yazar, baskı, tarih, başlıklar, araştırma hedefleri, geliştirilen bazı fikirlerin analizi ve araştırmacının metodolojik yaklaşımlara bulduğu bazı cevaplar gibi ilgili veriler atanır.

Bir anlaşma imzalayan kişi

Bibliyografik dosya

Bu dosyalar, daha sonraki revizyonlarda gerektiğinde kaynağı hızlı bir şekilde bulabilmek için, incelenen konulara ek olarak, danışılan kaynaklarla ilgili kesin veriler içerir.

Bibliyografik raf

Biyografik dosya

Araştırılan konuyla ilgili bir yazar veya ilgilenilen karakterle ilgili biyografik bilgi araştırılırken ve toplanırken uygulanır. Bu sebeple bu dosyalara doğum ve / veya ölüm tarihi, yapılan çalışmalar ve yapılan yayınlar gibi veriler eklenmektedir.

Tarihsel düşünce heykeli

Hemerografik dosya

Bu durumda, özellikle dergiler, gazeteler veya kitaplarla ilgisi olmayan diğer basılı medyalarda da olsa, danışılan kaynaklarla doğrudan ilgili veriler toplanır.

Çeşitli dillerde çeşitli gazeteler

Elektronik kart

Dosyalarda toplanması için tahsis edilecek veriler, söz konusu soruşturma sürecinde yardımcı olan internette danışılan kaynaklarla ilgilidir.

Profesyonel iş aletini kullanıyor

Katalog sayfası

Özellikle kütüphanelerde, belirli bir kaynağın daha hızlı aranması ve konumu için kurulumdaki yayınlarla doğrudan ilgili tüm verileri toplamak, arşivlemek ve yönetmek için kullanılırlar.

Kartografik levha diyagramı

Veri Sayfası

Merkezi fikirlerin ve özelliklerinin bir liste, belirli bir çalışma nesnesi veya araştırma sürecinin herhangi bir başka öğesi aracılığıyla yansıtıldığı bir araştırmadan elde edilen bir özettir.

Verilen bilgiler metnin kendi özelliklerine ve geliştirdiği konuya bağlıdır, içinde başlık, fiziksel özellikler ve atamaya uygun görülen diğer özellikler gibi veriler atanır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. Jeton türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-fichas/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/