Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Kablosuz ağ türleri

Denir Kablosuz ağ bir saniyeyeiki veya daha fazla bilgisayar ekipmanı ve / veya cihaz arasında oluşabilecek bağlantılar dizisi. Bağlantıların amacı, ekipler arasında gerekli olan her türlü bilgiyi aktarmakbunların fiziksel bir cihazla yapılmaması özelliğiyle. Bilgi elektromanyetik dalgalarla aktarılır. Bu tür bir bağlantının sunduğu acil avantaj, kullanıcıların açıkça ekipmanlarına veya cihazlarına bir dizi kabloyla bağlanmasına gerek olmamasıdır. […]

28 Aralık 2020 - 9:35 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

Kablosuz ağ türleriDenir Kablosuz ağ bir saniyeyeiki veya daha fazla bilgisayar ekipmanı ve / veya cihaz arasında oluşabilecek bağlantılar dizisi. Bağlantıların amacı, ekipler arasında gerekli olan her türlü bilgiyi aktarmakbunların fiziksel bir cihazla yapılmaması özelliğiyle. Bilgi elektromanyetik dalgalarla aktarılır.

Bu tür bir bağlantının sunduğu acil avantaj, kullanıcıların açıkça ekipmanlarına veya cihazlarına bir dizi kabloyla bağlanmasına gerek olmamasıdır. Bu, farklı yerlerde hareket etmelerine ve bazı mesafe sınırlarına uyulduğu sürece birbirlerine bağlanabilmelerine izin verir. Bunun bir örneği, LAN tipi kablosuz ağdır.

Bugün var olan ve sundukları hizmet sayesinde en popüler ağlardan biri, tanınmış WIFFI’dır. Bunlar, kullanıcılara İnternet üzerinden birbirlerine bağlanma olanağı sunan bir tür kablosuz ağdır. Bunun mümkün olması için bir kısıtlama vardır ve WIFFI ve ekipmanla ilgili olarak en az 100 metre mesafeyi aşamayacakları gerçeğidir.Öte yandan, sözde WIRELES WAN var. Bu durumda, bu tür bir bağlantı, İnternet erişiminin başlangıç ​​noktası ve cihazla ilişkili olarak mobilitede daha büyük bir uzantı sunar. Ana hizmet üniversiteler, devlet kurumları ve benzeri kuruluşlar gibi stratejik yerlerde bilgisayar donanımı arasında dahili bağlantı sağlamaktır.

Özellikle telefon hatlarının kullanıldığı, “ölü hatlar” dedikleri şeyden bir tür bağlantıyı idare eden başka tür şebekeler de vardır. Temel işlevselliği, çeşitli ekipmanların bir uydu sistemi üzerinden bağlanmasına izin vermesidir. Bu nedenle oldukça ekonomiktirler ve ev kullanımı için idealdirler.

Kablosuz ağ türleri

Kırmızı Ad-hoc

Bu tür bir ağın özel işlevi, birkaç bilgisayar ve / veya aygıtın aynı anda birbirine bağlanmasına izin vermektir. Bu tür bir ağın diğerlerine göre sunduğu arabağlantıdaki fark, bu durumda bağlantıların geçmesi gereken bir noktada müdahale etmeye gerek olmaması, yani bunların doğrudan ekipman arasında gerçekleşmesidir.

Bluetooth

Bu tür bir bağlantı başlangıçta cep telefonu sistemlerinde geliştirildi. Yavaş yavaş, bu tür bir sistem yazıcılar, dijital kameralar, ses sistemleri, kulaklıklar ve diğer elektrikli cihazlar gibi diğer cihazlara kuruldu. Bu sistem temelde ses, metin veya video formatında veri aktarımına izin verir. Bu amaçla on metreden fazla olmamalıdır.

İletişim teknolojisi

WAP iletişimi

Bu tür bir bağlantının mümkün olacağı yol, yalnızca bir telefon hattı ve İnternet erişiminin kullanılmasına izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda çeşitli bilgisayarlar veya cihazlar arasında gerekli bağlantıların geliştirilebileceği bir telefon ağı sistemidir. Şu anda ağ, internete erişmek için veri sistemlerinin ve bir bluetooh sisteminin bulunduğu bir cep telefonu sistemine yükseltilmiştir.

Hareketli cihazlar

Kablosuz LAN Ağı

Teknik anlamda, belirli bir alanda nispeten yakın oldukları sürece, bir ağ sistemindeki bir dizi bilgisayarın kablosuz olarak bağlanmasına izin veren temel işlevi olan “Wireles” LAN olarak adlandırılırlar. . Ekipler arasında paylaşılabilecek bilgiler her tür dosyadan farklıdır.

Yazıcıların kablosuz olarak da çalışması mümkündür; bu, örneğin renkli veya siyah beyaz metin yazdırma gibi bir kullanıcının ekipmanında belirttiği talimatları algılayacaktır. Bu amaçla kurulan kartlar üzerinden cihazların bir dizi radyo tipi sinyal alması sayesinde ağ bağlantısı mümkündür.

Bu tür LAN tipi ağların geliştirebileceği bellek kapasitesi açısından, bunlar yaklaşık 11 mbps ile 54 mbps aralığındadır. Kamuya açık veya özel olsun, çeşitli yerlerde kullanılan bir ağ türüdür. Ev içi amaçlar için bile kullanılmaktadır. Ara bağlantı, iletişimde daha iyi bir ilerlemeye ve iş verimliliğine izin verdi.

Kablosuz ağlar için cihazlar

Kızılötesi Ağ

Bilgisayar ekipmanı arasındaki bağlantıların birbirine verilme yolu, belirlediği göstergeleri gerçekleştirmek için gerekli bilgileri iletmekle görevli bir kızılötesi dalga sisteminin çalışması için aktivasyonudur. kullanıcı sırayla. Bu sistemin etkinleştirilmesi için aktivasyonun doğrudan ekipmana yönlendirilmesi gerekir.

Kızılötesi

Kırmızı Wimax

İdeal olan ve şehirlerde metropol alanları olarak bilinen yerlerde verimli çalışmak için oluşturulmuş bir ağ türüdür. Ara bağlantı koşullarının oldukça etkili olması için, bu tür ağlarda bu amaçla bir geniş bant sistemi kullanılmaktadır. Genelde kapladıkları yarıçap ortalama 50 kilometreyi kapsıyor.

İnternet iletişimi

Red Wireless Kişisel Alan Ağı

Bu tür ağlar, diğerleri gibi, birkaç bilgisayar ve / veya cihaz arasında bir bağlantıya izin verir. Elbette her birinin kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır. Bu durumda, bu tür bir ağın bir sınırlama sunduğunu görüyoruz ve bu, doğru çalışması için ekipmanın çok yakın, birbirinden birkaç metre ve ağ cihazının kendisinin gerekli olmasıdır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 10. Kablosuz ağ türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-redes-inalambricas/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/