Kanada Turist Vizesi .. Kanada vizesine başvurma adımları

Kanada’yı turizm veya iş, eğlence veya eğitim için ziyaret etmeye karar verenler de dahil olmak üzere yılda yaklaşık 35 milyon kişi Kanada’yı ziyaret ediyor ve vize almak, Kanada’nın doğasının, Avrupalı ​​karakterinin ve herkese uyan çeşitli kültürünün tadını çıkarmak isteyenlerin hayalidir ve bugün size detaylı olarak bahsedeceğiz. Kanada turist vizesi çevrimiçi olarak veya Kanada vize ofisi aracılığıyla nasıl alınır.

Bu konu içerir …

Kanada Turist Vizesi

Kanada’ya giriş vizesi başvurusu, herhangi bir başka ülkeye giriş için yapılan vize başvurusu ile aynıdır.Gerekli belgeleri sunup şartları yerine getirirseniz ve vize başvurusu için doğru adımları atarsanız, kolayca alacaksınız.

Ancak bu yöntemlerden birini ihlal ederseniz, hedefinize ulaşamayacaksınız ve vizeyi alacaksınız ve Kanada vizesi, kültürel olarak gelişmiş ve ekonomik açıdan müreffeh bir ülke olduğu için çok şeylere başvuracak, birçoğu iş için gidiyor, bazıları okuyor, bazıları yüksek ekonomik düzeyden orada yaşam ve büyüleyici bir doğaya sahip lüks bir yaşam gibi Ve Avrupa zevki, o ve ailesi oraya yerleşir.

Ancak Kanada yasalarına gelince, ikamet eden bir göçmen yoktur ve vize alan kişi mutlaka oraya yerleşecek veya orada uzun süre kalmayacaktır, daha ziyade tarzınız, yaşamınız ve gittiğiniz hedef, Kanada yetkililerinin mali gücünüzün yanı sıra size bakışını belirleyen şeydir, yani ya potansiyel bir göçmen olursunuz. Ya yerleşmişsinizdir ve belki de temelde oraya yerleşmek istemezsiniz ve sadece kısa bir süre, tıbbi bir gezi, bir iş gezisi veya başka bir şey için eğitim almak istersiniz.

Kanada Turist Vizesi almak için önemli bilgiler

Başvuruyu gönderirken iki tür dönem olduğunu ve bunlardan birinin seçilmesi gerektiğini unutmayın: Vizeniz uzun vadeli, yani 6 aydan fazla veya kısa süreli, yani 6 aydan az.

Çıkarılan vizenin geçerlilik süresi boyunca giriş ve çıkış sürelerinin sayısı, vizenin geçerlilik süresi boyunca tek seferlik giriş olduğu ve vizenin geçerlilik süresi boyunca serbestçe gelip gitme lüksü olduğu için seçiminize bağlıdır.

Ayrıca, bir iş veya turist gezisi için turist vizesi alma hedefini ve Kanada’yı ziyaret etmek, öğrenim için veya size sunulan diğer seçenekler için keyifli bir deneyim elde etme hedefini de belirtmelisiniz, bunun dışında çevrimiçi başvuru yapmak veya vize ofisine gitmek ve evraklarınızı sunmak arasında hiçbir fark olmadığını bilmelisiniz. Belgeyi Kanada vize bürosuna gönderirken paraya mal olacak.

Aile için başvuru, ailenin reisi olan bir kişi aracılığıyla yapılır ve formu doldururken, bireyin Kanada’ya giriş vizesinin 85 ABD Doları tutarında parmak izi ücretleri ve bir kişinin vizesinin yüz fiyatı dahil 185 Kanada Doları olduğunu bilerek aile üyelerinin sayısını yazarsınız ve gönderdikten sonra ödenir Doğrudan talep edin.

Başvuruyu gönderdikten hemen sonra vize ücretlerini ödeyebilmek için yanınızda yoksa bir kredi kartı sağlamayı unutmayınız.Gönderim için gerekli tüm belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.İngilizce ve Fransızca dışında hiçbir dilde yazılı bilgi kabul edilmemektedir.

Adımlar, Kanada turist vizesine nasıl başvurulur

Vize ofisinde Kanada turist vizesine başvurmak için belirli adımlar vardır, gerekli tüm evrakları, parmak izini ve fotoğrafı pasaportunuzun yanına getirmeniz ve ardından seyahat amacına, kişi sayısına ve süresine göre başvuru formunu doldurmanız ve işverenden maaşınızın bir beyanı ile diğer veriler ve gerekli diğer belgeleri aklınızda bulundurmanız gerekir. Tüm vize ücretlerini ödeyin ve çevrimiçi takip için başvuru makbuzunu alın.

Ve başvurunuzu posta ile vize ofisine göndermediğinizden emin olun, ancak kendiniz gitmelisiniz.Çevrimiçi başvuruda bulunmak isteyenler için – ki çoğu kişi bunu tercih ediyor – atmanız gereken adımlardan detaylı olarak bahsedeceğiz.

1- Kanada göçmenlik web sitesinde bir hesap oluşturun

Kanada göçmenlik web sitesinde bir hesabınız varsa, kolayca giriş yapabilirsiniz, ancak hesabınız yoksa, vize başvuru sayfasına girmek için önce bir hesabınızın olması gerekir, ancak başvuruyu takip etmek için başvuru dosyasına etkili bir e-posta yazdığınızdan emin olun. Bu sayede aşağıdaki konudan kolayca e-posta oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

İlgileniyor olabilirsiniz:

Dakikalar içinde adım adım bir e-posta nasıl oluşturulur

İlk olarak: Aşağıda gösterilen Kanada göçmenlik web sitesine girmelisiniz.

Kanada göçmenlik web sitesi hesabı oluşturun

İkinci olarak: Hesabı oluşturmaya başlamak için (GCKey’e Devam Et]’e tıklayın.

Üçüncüsü: ilk boş hücreye kullanıcı adını yazın (en fazla 8 karakter, en fazla 16 karakter ve 7 rakamdan fazla olmamalıdır), ardından şifreyi yazın (en az bir sayı – bir büyük harf – bir küçük harf – karakter sayısı içermelidir 8 ila 16 karakter arasında değişir – kullanıcı adını içermez).

Dördüncüsü: Hesabın kurtarılması sorusu yanıtlanmalı ve doğru olmalı ve asla unutmamalıdır; Hesabı cevaplamadan kurtaramayacağınız için Tamam’a basın ve burada hesabı başarıyla oluşturmuş olacaksınız.

Beşincisi: Tüm hüküm ve koşulları kabul etmek için bir onay işareti koymak.

İlgileniyor olabilirsiniz:

Singapur’da Turizm

Altıncı: Adınızı, soyadınızı ve e-postanızı yazmanızı isteyen başka bir sayfa göreceksiniz ve amacı Kanada Göçmenlik Bürosu dosyalarında kendi dosyanızı oluşturmaktır.

Yedinci: Dört soru ve cevaplarını yazmanız istenecek ve her girdiğinizde, kişisel olarak sizin için gizli giriş sürecini tamamlamanız için en az bir soruyu cevaplamanız istenecektir.

Sekizinci: E-postanızdaki istek güncelleme bildirimlerini bekleyin.

2- Kanada vize başvurusu için gerekli belgeler ve gerekli koşullar

 • Hesabınızı Kanada göçmenlik web sitesinde açın ve hesap arayüzünde ziyaretçi vizesi talebini ve türünü seçip üzerine tıklayın.
 • Hepsini% 100 doğru bilgilerle tamamlamanız gereken birkaç kişisel soru alacaksınız; Çünkü ona göre Kanada’ya seyahat etmeniz için gerekli şartlar ve belgeler belirlenecektir.
 • Soruları yanıtladıktan sonra, koşulların size ne ölçüde uyduğunu belirten ve getirmeniz gereken evrak ve belgeleri içeren kodunuzu alacaksınız.
 • Koşullara uyup uymadığınızı belirleyen başka kişisel sorular alacaksınız Aşağıdaki sayfayı açarsanız, Kanada’ya giriş koşullarına zaten uyuyorsunuz.
 • Sizden gerekli belgeleri temin etmek için karşınıza çıkacak soruları doğru cevaplayınız; Ortaya çıkarmak için verilerinizi ve yanıtlarınızı gözden geçirin.

3- Kanada Turist Vizesi başvuru formunu doldurun

Bu adım çok önemlidir ve artık Kanada’ya girmeye uygun olduğunuzu ve başvurunuzu tamamlamak için gerekli olan özel talimatlar ve belgelerle hemen önünüze çıkacak olan gerekli belgeleri getirmekten başka seçeneğiniz olmadığını biliyorsunuz.

Başvuruda yüklenmesine izin verilen dosya formatlarının: (PDF, JPG, TIFF, PNG, DOC, DOCX) olduğunu bilerek ve bir dosyanın alanının 4 MB’ı geçmesine izin verilmediğini, Kanada vize formu dahil tüm verileri doldurup yükleyin ve indirebilirsiniz. Web sitesinden form, formu kaydedin ve yükleyin.

Arap dünyasının tüm vatandaşları için gerekli belgeler ve Kanada’ya göç etmek için gerekli koşullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Kanada göçmenlik web sitesi Tüm vatandaşlar için Kanada vizesi için gerekli belgeler

Basra Körfezi halkından Kanada turist vizesi almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken koşullara gelince, bu bağlantıdan Kanada’ya göçmenlik için resmi web sitesine girerek bunu öğrenebilirsiniz.

Kanada göçmenlik web sitesi Körfez sakinleri için Kanada vizesi almak için gerekli belgeler

Bu hususlar belirlenmelidir ve ziyaret nedenine, vize türüne ve diğer kişisel yeteneklere göre kişiden kişiye farklılık gösterir:

 • Seyahat tarihi: Seyahat tarihinizin ve Kanada’da kalmak istediğiniz süre türünün belirlenmesi ile yurt dışında tutacağınız süre için çalışma veya öğrenim izinleriniz ile birlikte önceki vizelerinizi on yıl içinde yazmanız gerekmektedir.
 • Pasaport Fotoğrafı: Pasaportunuzun, adı, menşe ülkesi ve doğum tarihi gibi temel bilgilerin size açıkça görülebildiği bir fotoğrafını yazdırın.
 • Mali Destek Kanıtı: Bu kanıt, Kanada’da mali olarak yaşayabilmenizi ve kendinizden ve aile üyelerinizden sorumlu olduğunuzdan emin olmak içindir; Bu nedenle, teslim tarihinden itibaren son dört ay içinde bakiyeli bir banka ekstresi sunulmalıdır.

İlgileniyor olabilirsiniz:

Güney Afrika’daki turistik yerler

 • Kanada vize fotoğrafı: Kişisel fotoğrafınızın başvuru dosyasına yüklenmesini sağlamak için gerekli tüm boyutlara uymalısınız.
 • Kanada’ya seyahat etme nedeni: Bir çalışma, iş, tatil gezisi, tıbbi gezi veya başka bir şey olsun, Kanada’ya ziyaretinizin nedenini yazmalısınız.
 • Durumunuzu açıklayan kısa mesaj: Durumunuzu kısaca yazabilir veya beğendiğiniz bir şey ekleyebilirsiniz.

4- Başvuruyu gönderin ve ücretleri ödeyin

Tüm dosyaları gerekli bağlamda buraya yükledikten sonra, talebinizi tekrar gözden geçirmeden onaylamak ve kimliğinizi doğrulamak için talep tamamlama sayfası görünene kadar İleri’ye basın, daha önce girdiğiniz gizli sorulardan birini yanıtlamanız istenecektir.

Kredi kartınız ile ödemeniz gereken tam tutarın belirleneceği talebiniz üzerine dijital imza atılacak, OK tuşuna basıp kredi kartı bilgilerinizi girip bilgileri onaylayıp buradan takip olan son adıma geçiniz

5- Pasaportu ibraz etmek ve parmak izlerini taramak

Burada son adıma geliyoruz ve ona ulaşarak, doğru şekilde ilerlediğinizi ve prensip olarak nitelikli ve kabul edildiğinizi garanti ediyoruz, talebinizi ilettikten sonra talebinizi takip etmek için girebilir ve gönderilen talepler bölümündeki mesajları ve talebin durumunu teyit edebilir, talebin sonucunu doğrulamak için talebi de kontrol edebilirsiniz.

Kabul edilirseniz, Kanada vize ofisine gitmelisiniz. Pasaport teslim mektubunu yazdırmak ve parmak izlerini taramak için ve reddedilirseniz, başvurunuzu gönderdikten 30 gün sonra mesaj kutunuza tüm ret nedenlerini içeren resmi bir mektup alacaksınız.

Sonunda, yeni bir ülkeyi ziyaret etmek harika bir deneyimdir, eğer Kanada, Avrupa hareketi, gece hayatı ve büyüleyici doğası ile büyülü, güzel, uygarlık ve arkeolojik bir ülke ise, size her ne olursa olsun ve tek bir ülkede tüm zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı veren güzel ve harika bir kontrast içinde.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin