Güncel İçerikler

Karanfil yağının saça faydaları, nasıl kullanılacağı ve benim deneyimlerim

Karanfil, içeceklerle karıştırılabildiği ve saça karanfil yağı sürülebildiği için doğanın çok yönlü bitkilerinden biri olarak sınıflandırılır ve bu makaledeki ince bir dergi, karanfil yağının saçlar için faydalarını ve nasıl kullanılacağını size tanıtmaktadır. Bu konu içerir … Karanfil yağının saça faydaları Saç büyümesini teşvik edin Karanfil yağı, saç köklerinin büyümesini sağlayan çok sayıda vitamin ve mineral […]

Bu Haber 22 Aralık 2020 - 23:21 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Karanfil yağının saça faydaları, nasıl kullanılacağı ve benim deneyimlerim

Karanfil, içeceklerle karıştırılabildiği ve saça karanfil yağı sürülebildiği için doğanın çok yönlü bitkilerinden biri olarak sınıflandırılır ve bu makaledeki ince bir dergi, karanfil yağının saçlar için faydalarını ve nasıl kullanılacağını size tanıtmaktadır.

Saç için karanfil

Bu konu içerir …

Karanfil yağının saça faydaları

Saç büyümesini teşvik edin

Karanfil yağı, saç köklerinin büyümesini sağlayan çok sayıda vitamin ve mineral içerdiğinden doğal bir çare olarak kabul edildiğinden saç büyümesini desteklemeye yardımcı olur.

Saça seyreltilmiş karanfil yağıyla masaj yaparken, saç derisindeki kan dolaşımını teşvik ederek saç derinizin ve saç köklerinizin ihtiyaç duyduğu daha fazla besin ve oksijen sağlamanızı sağlar.

Üç ila beş damla karanfil yağını iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın ve saç derinize uygulayın ve beş dakika boyunca kafa derisine nazikçe masaj yapın, çünkü bu yöntem saç büyümesini hızlandırmaya yardımcı olur.

Kabuğu çıkarın

Karanfilin saça en önemli faydalarından biri kepekten kurtulmak için kullanılması ve ayrıca kuru veya kaşıntılı ise kafa derisini sakinleştirmesidir.

Başınızdaki kepeği karanfil kullanarak çıkarmak istiyorsanız, normal şampuanınıza yaklaşık 10 ila 12 damla karanfil yağı eklemeli ve ardından bu karışımla saçınızı yıkamalısınız, ayrıca daha iyi sonuçlar için kekik yağı ile birkaç damla karanfil de ekleyebilirsiniz. .

Saç dökülmesini azaltmak

Aşırı saç dökülmesi her zaman zayıf saç kökleri, sert hava koşulları ve kafa derisi rahatsızlıkları ile ilişkilendirilir ve aynı zamanda bu dökülme ciddi bir sağlık şikayetinin belirtisi olabilir.

İlk aşamalarda saç dökülmesini kafa derisinde karanfil yağı kullanarak tedavi edebilirsiniz, çünkü sadece kel bölgeleri kapatırken fayda durmakla kalmaz, aynı zamanda karanfil saçı güçlendirir ve saç dökülmesini önler ve bu tarif ideal ve diğer birçok tarif ve etkilemeyen ev ilaçlarından çok daha iyidir. Saç dökülmesinde.

Saç parlaklığını artırın

Nem kaybı buklelerin kuru, kırılgan ve cansız olmasına neden olur. Karanfil yağı, kaba bukleler üzerinde derin bir etki sağlar ve donuk tellere çok ihtiyaç duyulan bir parlaklık katar, çünkü bu yağ, saçın zarar görme olasılığını azaltır ve elektriklenmeyi ve uçların ayrılmasını azaltmaya yardımcı olur.

Erken grileşmenin önlenmesi

Saçın erken grileşmesi, sağlık bozuklukları, hormonal sorunlar veya sigara veya alkol tüketimi gibi sağlıkla hiçbir zaman uyumlu olmayan yaşam tarzı uygulamaları nedeniyle ortaya çıkar.

Karanfil yağında bulunan benzersiz elementler, gri saçları tamamen ortadan kaldırmanın yanı sıra doğal saç renginizden sorumlu pigment üretimini de iyileştirir.

Erken beyazlama sorunundan kurtulmak istiyorsanız gri saçların görünmesini engellemek için haftada iki kez karanfil yağı kullanabilirsiniz.

Saç derisine karanfil yağı sürün ve yirmi dakikaya kadar iyice masaj yapın ve ardından saçınızı durulayın ve ayrıca yarım bardak karanfili suyla kaynatın ve ardından karışımı otuz dakika kısık ateşte bırakın ve soğuduğunda üzerine bir çorba kaşığı başka bir yağ ekleyin. Hindistan cevizi yağı gibi saçınıza uygulayın ve durulamadan önce bir saat ila iki saat bekletin.

Saç için karanfil yağı nasıl yapılır

Karanfil yağı, önemli bir yağ olarak sınıflandırılır ve evde yapılması kolaydır.

içindekiler

 • İki çay kaşığı kuru karanfil tozu ve karanfil tozu olmadan beş ila on tane kurutulmuş karanfil de yiyebilirsiniz.
 • Koyu renkli cam kasa, tercihen küçük ve kapatması kolay.
 • zeytin yağı.

Nasıl hazırlanır

 • Karanfilleri, bu kutuya 355 ml’den fazla yağ eklemeyecek şekilde cam kaba koyun.
 • Tepsiyi sıkıca kapatın, ardından iyice sallayın.
 • Karanfil yağını 10-14 gün bekletin.
 • Bu süre zarfında kutuyu serin ve karanlık bir yerde saklayın.
 • Karanfillerin üzerindeki yağı süzüp tekrar teneke kutuya koyarak karanfil yağı kullanıma hazır olsun, karanfilleri istediğiniz gibi yağda bırakabilirsiniz.

Saç için karanfil yağı nasıl kullanılır

Birçok uzman saç için karanfil uçucu yağ kullanılmasını önermektedir ve başlangıçta kullanılmasının saç derisinde karıncalanmaya neden olabileceği unutulmamalıdır ve kullanım yöntemi aşağıdaki yöntemdir:

 • İki ila dört damla karanfil yağını dört çay kaşığı hindistancevizi yağıyla karıştırın.
 • Bu karışımı kafa derinize iyice sürün.
 • Karışımı en az bir saat başınızda bırakın.
 • Saç derinizi size uygun bir saç şampuanı ile yıkayın.
 • Bu yöntemi haftada bir veya iki kez kullanın, ancak yöntemin günlük olarak kullanılması asla tavsiye edilmez.

Saçlar için karanfil tarifleri

Karanfil su karışımı

Uygun miktarda su kaynatın ve üzerine karanfil ekleyin ve su koyulaşana kadar birkaç dakika iyice karıştırın ve ardından suyu ocaktan alıp soğuyana kadar bırakın, karanfillerin ertesi sabaha kadar suda bekletilmesi tercih edilir.

Yüzünü temiz bir şişeye doldurarak karanfilleri iyice süzün ve saçınıza güzel bir koku vermenin yanı sıra saça daha güçlü bir parlaklık ve daha yoğun bir yoğunluk kazandırmak için saçınızı ince suyla durulayın.

Saçlar için karanfil ve sidr karışımı

Sidr, Güney Asya, Batı Asya ve Kuzey Afrika’da bulunan yaprak dökmeyen ağaçlardan biri olan Ziziphus spina-christi ve Christ’s Thorn Jujube’den türetilmiştir ve bu karışım, özellikle her iki bileşen de saç için iyi olduğu için saça kalınlık ve koruma katmaya çalışır.

Karanfil ve kına karışımı

Kına, Lawson’ın saç şaftı moleküllerini renklendirmek için verir ve saçta bulunan keratin ile ilgilidir, yani saç ne kadar uzun olursa, içeri giren parçacık o kadar fazladır ve kınayı karanfille karıştırdığınızda, karışım özellikle gri saçları ve öjenol varlığından dolayı saç büyümesini tedavi etmeye yardımcı olur. Karanfillerde.

Karanfilin gül suyu, zeytinyağı ve hint ile karışımı

Bu karışım, iki yemek kaşığı öğütülmüş karanfilin yarım bardak gül suyuyla karıştırılması, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir başka hint yağı ile uygulanması kolaydır.

Bu malzemeleri iyice karıştırın ve ardından karışımı nazikçe masaj yapmak için saçınıza uygulayın ve yarım saate kadar bekletin, ardından daha parlak ve canlı saçlar için daha hızlı sonuç almak için saç kremi ve suyla durulayın.

Saç için karanfil deneyimim

Saç için karanfil deneyimim

Madam Hoda diyor ki:

“Yaklaşık bir yıl önce yoğun saç dökülmesi yaşadım, bu yüzden farklı tipte yağlar kullandım ama anlamsızdı ve sosyal medya gruplarında sorular sormaya başladım ama maalesef herhangi bir çözüme ulaşamadım.

Kendi kendime, önce vücudumu doğal bitkilerle detoksifiye ederek önce kafa derimi tedavi etmem gerektiğini söyledim ve aslında karanfil yağı tarifi gibi öjenol içeren tüm tarifleri kullandım.

Çoğu topikal uygulama için karanfil yağını hindistancevizi yağı veya diğer yumuşak yağlar gibi bir taşıyıcı yağla karıştırdım ve haftada bir veya iki kez kullandım ve iki ay boyunca devam ettim ve aslında bu tarifin olumlu sonuçlarını fark ettim çünkü saç büyümesini teşvik etmenin yanı sıra saç dökülmesini önlemeye de katkıda bulundu. Ve parlaklığını artırın. “

Bu yazımızın sonunda karanfilin saç için en öne çıkan tarifleri ve karanfil yağı kullanan bir kadının gerçekçi bir tecrübesi ile saça faydalarını gözden geçirdik ve karanfilin saç derisini tahriş etmemesi için saça aşırı sürülmemesi gerektiği unutulmamalıdır, umarız size fayda sağlamış oluruz. Hak ediyorsun ve biz her zaman sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal