Karın kaslarını sıkılaştırmak için 5 egzersiz


önceki
Sonraki

 • 123rf – langstrup

  Egzersiz, aşırı kilolardan, özellikle de göbek yağından kurtulmanın en güçlü ve doğal yollarından biri olarak kabul edilir.

  Karın bölgesi yağ ve gresin en çok biriktiği ve kilo alma özelliklerini gösteren alanlardan biri olduğu için. Bu nedenle aşırı kilo alımına neden olmamak için sürekli atılması gerekir ki bundan sonra kurtulmak zor olur. Bu nedenle karın kaslarının sarkmasını gidermek ve kasları sıkılaştırmak için en iyi çözüm, çok kısa sürede karın kaslarını sıkılaştırmak için bazı özel egzersizlerin yapılmasında yatmaktadır. Bu yüzden bugün sizin için sadece 30 dakikada karın kaslarını sıkılaştırmada çok etkili olan beş egzersizi seçtik canım. Gergin bir mideye gevşeklikten kurtulmak için bu egzersizleri bizimle birlikte takip edin.

 • 1 – Mide basıncı egzersizi

  123rf – elen1

  Mide basıncı egzersizi, sadece yarım saat içinde mide bölgesini sıkılaştırmaya ve yağ yakmaya yardımcı olan en popüler egzersizlerden biridir.

  Ve bu egzersiz, katta sırt üstü yatarak yapılır. Sonra dizlerinizi ve sağ ayağınızı bükün, ardından elleriniz uylukların üzerinde olacak şekilde sol bacağınızı düzeltin. Ardından omuzlarınız yerden hafifçe kalkana kadar dizlerinizi hareket ettirin. Sonra yavaşça ilk pozisyona dönün ve sağ bacağınızı düzeltirken sol dizlerinizi ve ayaklarınızı bükerek pozisyonu değiştirin. Bu hareketleri birkaç kez tekrarlayın ve egzersiz sırasında başınızı kaldırmamaya dikkat ederek mide kaslarınıza baskı uyguladığınızdan emin olun.

 • 2 – Yanal itme egzersizi

  123rf – langstrup

  Bu egzersiz, mide sarkıklığından kurtulmak ve kısa sürede kaslarını sıkılaştırmak için uygulayabileceğiniz etkili bir egzersizden alınan bir yan baskı egzersizidir.

  Bu egzersiz, bacaklar birbiri üzerine gelecek şekilde sol tarafa yatarak ve dirseklerden birine yaslanarak yapılır. Sonra başınızı uzatılmış haldeyken sol kolunuza yerleştirin. Uyluklarınızı yerde tutarken. Egzersiz sırasında derin nefes alın ve mide kaslarınıza doğrudan basınç uygulayarak nefes alıp verme sürecine devam edin. Ve bu egzersizi günde sekiz kez tekrarlarsanız sarkma ve yağlanma olmadan sıkı bir karın elde edersiniz.

 • 3 – Egzersiz bisikleti

  123rf – Alessandro Guerriero

  Bisiklet egzersizi, mide kaslarını otuz dakikada germek için harika bir egzersizdir.

  Bu egzersiz aynı zamanda uyluk ve kalça kaslarının gerilmesine yardımcı olur. Bu, evde pratik yapmanın yanı sıra. Bisiklet egzersizi, sırtüstü yere yumuşak bir şilte üzerine yatarak, ardından bacakları dizler ile yukarı kaldırarak ve bisiklet sürüyormuş gibi dairesel hareketlerle hareket ettirerek karın kaslarını sıkılaştırmak için yapılır. Bunu tam bir dakika yapın, ardından ara verin ve birkaç kez tekrarlayın. Bu egzersizin kolaylığına rağmen mide sarkmalarını sıkılaştırmada, biriken yağlardan kurtulmada ve yakılmasına yardımcı olmada oldukça etkilidir.

 • 4 – Ayak dokunuşu egzersizi

  123rf – undrey

  Ayakla dokunma egzersizi, spor salonlarında karın kaslarının etkili ve kısa sürede sıkılaştırılmasına katkı sağlayan en popüler egzersizlerden biridir.

  Ve ayak dokunma egzersizini evde çok kolay ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bacaklarınızı 90 derecelik dik açıyla kaldırarak yere yatabilirsiniz veya ayaklarınızı duvara dayayarak yere yatabilirsiniz. Aynı zamanda sağ elinizle sol ayağınıza dokunmaya çalışın. Sol elinizle sağ ayağınıza dokunurken. Bu egzersizi arada ara vererek üç kez tekrarlayın. Bu egzersiz üst ve yan karın kaslarını sıkılaştırmak için harikadır.

 • 5 – Sandalyede egzersiz yapın

  123rf – Pavel Ilyukhin

  Bu alıştırmada, mide sarkıklığından ve içinde biriken toksinlerden kurtulmak için evde pratik yapmak için canım bir sandalyeye ve bir yastığa ihtiyacınız olacak.

  Alt yarıda rahatlayabilmek için yastığı arkada olacak şekilde bir sandalyeye oturun. Daha sonra karın bölgesine baskı yaparak 20 ila 30 kez ayakta durabilir ve kasları sıkılaştırabilirsiniz. Bu, X şeklinde ileriye doğru birleştirilen ellerdir. Ve pelvis bölgesini sadece sandalyenin ucunda tutmaya güvenerek sırtınızın geriye eğildiğinden emin olun. Bu egzersizi günde birkaç kez yapın. Ve ayağa kalktığınızda, ellerinizin değil, karın ve sırtınızın kaslarının sıkı durduğundan emin olun.