Karın yağ birikimi: nedenleri ve tedavisi

123rf – Dmitrii Kotin

Karın bölgesinde yağ birikmesi ve birikmesi ve obezite bazı kadın ve kızların yaşadığı ciddi sorunlardır, sağlık ve psikolojik krizlere neden olabilir.

Karın çevresinde yağ ve gres birikmesi, kolayca çıkarılması ve atılması zor olduğu için daha ağrılı ıstıraplar anlamına gelir. Bu nedenle karın bölgesinde biriken bu yağlardan kurtulmaya katkı sağlayan tedavi yöntemlerini tespit etmeye çalışırken, özellikle bu bölgede yağ birikiminin artmasına neden olan nedenlerle bolca araştırma yapılmaktadır. Bu nedenle, bugün karın bölgesindeki yağ birikimi sorununun nedenleri ve tedavisinin ayrıntılı bir açıklamasını yapmaya istekliydik, bu nedenle canım, aşağıdaki satırları takip ettik.

Karın bölgesinde yağ birikiminin nedenleri

1- Yaşlılık

Kadınların çoğu, yaşla birlikte metabolizmaları veya metabolizmalarıyla ilgili çeşitli problemlerle karşı karşıya kalır, bu da yağ yakma düzeylerini azaltır. Kadınlar da belirli bir yaşta ihtiyaç duydukları kalorilerin hesaplanmasında ve izlenmesinde bir sorunla karşı karşıyadır ve bu da karın çevresinde besin alımının artmasına ve birikmesine neden olur. Ayrıca kırk yaşından sonra kadınlarda menopoz, ilk dönemde hormon üretiminde değişikliğe yol açtığı için bekaretini olumsuz etkileyebilir. Bu değişiklik, kilonun azalması veya artmasından kaynaklanabilir ve bir kadının bu dönemde kilosunu koruması zordur.

2- Stres ve uykusuzluk

Biliyorsun canım, sürekli yorgunluk hissi, uykusuzluk ve sürekli uykusuzluk hissi, karın bölgesinde yağ birikimine yol açan ana nedenlerden biridir. Kadının yoğun yorgunluğa sürekli maruz kalması, adrenal bezinin vücutta, özellikle de karın bölgesinde yağ oluşumundan sorumlu hormonları üretmesi için uyarılmasına neden olur ki bunların en önemlileri adrenalin ve kortizoldür.

Uyku saatlerini kısaltmak ve yeterince uyuyamamak da kilo alımına neden olan bazı hormonal değişiklikler yapar. Uykusuzluk hissetmek ve uykusuzluk, leptin hormonunun seviyelerini düşürür, bu da kilo almaya neden olan grelin hormonu seviyelerini yükseltir.

3- Yetersiz beslenme

Bir kadının diyet lifi yönünden zengin yiyecekleri yememesi, karın çevresinde yağ birikmesine neden olur. Bu, yüksek oranda vitamin içeren ve yağ yakmaktan ve kilo almaya neden olan bazı zararlı yiyecekleri yemekten sorumlu olan yiyeceklerin eksikliğiyle birlikte, bunların en önemlileri yağlı yiyecekler ve şeker açısından zengin öğünlerdir. Bu, alkolsüz içecekler, kızarmış yiyecekler, işlenmiş yiyecekler ve bol miktarda tatlılara ek olarak.

Karın bölgesinde yağ birikim probleminin tedavisi

1- Egzersiz

Egzersiz, biriken yağların etkili bir şekilde yakılmasına yardımcı olur ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olan temel metabolik hızı yükseltir. Bu nedenle karın germeyi sıkılaştırmak ve karın çevresinde biriken yağlardan kurtulmak için yapılan egzersizleri ve spor hareketlerini unutmayınız.

2- Sıcak su için

İki ay boyunca her gün sıcak su içmek karın çevresinde biriken yağın erimesine yardımcı olur. Sıcak su, yüksek kalorilerin atılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, uykudan uyanır uyanmaz her gün bir bardak sıcak su içmelisiniz ve yanma sürecini hızlandırmak için ona limon suyu eklediğinizden emin olun.

3- Sebze ve meyve yiyin

Mide çevresinde yağ birikimi sorunundan kurtulmak için günlük olarak daha fazla sebze ve meyve yemelisiniz. Sebzeler ve meyveler, yanma sürecini iyileştirmek için yüksek oranda temel vitamin ve mineraller içerdiğinden, mide bölgesinde biriken fazla kiloların zayıflamasına ve kaybedilmesine yardımcı olur. Diyet lifi açısından zengin meyve ve sebzeler yağların, toksinlerin atılmasına ve vücut şekillendirmesine katkıda bulunur.