Güncel İçerikler

Kaş için karanfil kullanmanın faydaları nelerdir ve cilde zarar verir mi?

Pek çok kadın, kadının görünümünü gereğinden fazla çarpıcı hale getirdiği için kaş dövmesini tercih etmez, bu nedenle kaşları kalınlaştırmak için kimyasal ve sentetik preparatlara harika bir alternatif olan karanfil gibi bazı doğal malzemeler kullanılabilir. Cilde verdiği zarar için. Bu konu içerir … Kaşlarda karanfil kullanmanın faydaları Karanfil, içerdiği demir, kalsiyum ve potasyum içerdiği için estetik […]

Bu Haber 21 Aralık 2020 - 5:34 'de eklendi ve 1168 kez görüntülendi.

Kaş için karanfil kullanmanın faydaları nelerdir ve cilde zarar verir mi?

Pek çok kadın, kadının görünümünü gereğinden fazla çarpıcı hale getirdiği için kaş dövmesini tercih etmez, bu nedenle kaşları kalınlaştırmak için kimyasal ve sentetik preparatlara harika bir alternatif olan karanfil gibi bazı doğal malzemeler kullanılabilir. Cilde verdiği zarar için.

Kaşlar için karanfil

Bu konu içerir …

Kaşlarda karanfil kullanmanın faydaları

 • Karanfil, içerdiği demir, kalsiyum ve potasyum içerdiği için estetik özellikleriyle en ünlü ve faydalı bitkilerden biri olduğu için cilt ve saç sağlığı için güvenli, cilt için en faydalı bitkilerden biridir ve kaşlarda güvenle kullanılabilir.
 • Kaş için karanfil kullanımı, karanfillerin saçları besleyen ve hızlı uzama kabiliyeti sağlayan şaşırtıcı sonuçlardan sonra geldi.
 • Karanfil, kaşları siyah oluncaya kadar kavurarak kaşların yoğunluğunu arttırmak için kullanılır, bu durumda kaş şeklini çizmek için kullanılır.
 • Karanfil, cildi nemlendirmeye ve çatlamasını azaltmaya katkıda bulunur, bu da kaş kıllarının hızlı büyümesini destekler ve ayrıca saç köklerini güçlendirmek için çalışan cilt hücrelerini harekete geçirir ve bu da saçın filizlenme kabiliyetini artırır.
 • Kaş içindeki boş alanların doldurulmasına yardımcı olur, güzel ve çekici bir görünüm kazandırır, aynı zamanda kaşa sağlık ve parlaklık vererek daha uzun, parlak ve canlı olmasını sağlar.

Kaşlar için karanfil nasıl kullanılır

Kaşları kalınlaştırmak için karanfil çubukları tarifi

 • Bu tarif, kaş kalemi veya kaş kalemi kullanımının yerini alabilir. Kurutulmuş karanfilleri getirin ve ateşin üstündeki “çiçek yerinin” önünü bir dakikadan fazla olmamak üzere siyah olana kadar kavurun.
 • Biraz soğumasını bekleyin, bir kohl çubuğu haline geldiğini fark edeceğinizden, sonra kaşlarınızı çizip kavurma karanfilleri ekleyerek boşlukları doldurun, kaşların şekli daha güzel ve kalın olacağından farkı hemen fark edeceksiniz.
 • Bu tarifle ilgili en önemli şey, size çok doğal bir görünüm kazandıracağı için kaş kıllarınızı olumsuz etkilemeyecek olması ve bu tarifin sadece ihtiyaç duyulduğunda kullanılmasıdır.

Kaş kıllarının uzamasını teşvik etmek için karanfil tarifi

 • Bu tarif, yeterli miktarda karanfilin kavrulması, büyük, derin bir kaseye yerleştirilmesi, iyice öğütülmesi, ince tozlarının elde edilmesi ve bir çay kaşığı doğal hint yağı eklenmesiyle kullanılır.
 • Homojen bir boya karışımı elde etmek için bu tarifi yatmadan önce temiz ve eski bir rimel fırçası veya kaş fırçası kullanarak kaşlarınıza günlük olarak uygulayın ve bu karışımı tamamen kuruyana ve bundan yararlanana kadar en az yarım saat bekletin, ardından kaşları ılık suyla durulayın.
 • Bu tarif akşamları günlük olarak kullanılır ve bir haftadan daha kısa bir sürede kaş kıllarının belirgin bir şekilde uyarılmasına ve yoğunlaşmasına yardımcı olduğu için çıkarılmamalı, kaşları çizmeye ve yoğunlaştırmaya yönelik bu tarifin sadece siyah veya koyu renkli kaşlar için uygun olduğu unutulmamalıdır.

İnce ipuçları

 • Kullanılan karanfil içeren tarifler mutlaka incelenmeli, kaşlarda kullanılmadan önce herhangi bir yan etkiye yol açmaması için seyreltilmesi gerekmektedir.
 • Geniş kafalı uzun karanfillerin kavrulması tavsiye edilir ve karanfillerin büyük miktarlarda yapılması yerine taze ve günlük olarak kavrulması tercih edilir, bu da karanfillerin zamanla özelliklerini kaybetmesine neden olur.
 • Bu tarifi kullanırken, kirpikler ve kaşlar da dahil olmak üzere gözleri çok fazla ovalamaktan kaçının ve makyaj yapmadan önce her zaman bir parça buz geçirdiğinizden emin olun. Çünkü bu bölgede ve yüzün geri kalan kısmında makyajın sabitlenmesinin yanı sıra göz çevresi ve çevresinin sıkılaşması ve dokuların güçlendirilmesinin yanı sıra herhangi bir tıkanıklık veya şişliğin giderilmesinde büyük etkisi vardır.
 • Karanfil kaş tariflerinden yararlanabilmek için yüzü yıkarken aşırı sıcak su kullanmamalısınız; Bu da hızla bu bölgede özellikle kaş ve kirpiklerde doku hasarına yol açar. Daima ılık su kullanmayı seçin. Sizin için en iyisi ve en uygun olanıdır.
 • Kaşlarınıza yenisini uygulamadan önce eski yağ tabakasını ve karanfilleri çıkardığınızdan ve bu karışımı her zaman kullanmaya devam ettiğinizden emin olun, güvenilir ve güvenli makyaj ürünleri kullandığınızdan emin olun ve kaş kalemi yerine kavrulmuş karanfil yapın.
 • Kirpikleriniz için karanfil ve hint yağı karışımı da kullanabilir ve göze dokunmamaya dikkat edebilirsiniz, ancak bu karışımdaki doğal maddeler göze temas ettiğinde size zarar vermez, ancak biraz yanmaya neden olabilir.

Kaşlara karanfil hasarı

Karanfilin kaşlara verdiği faydalara rağmen diğer yandan ciltte sürekli kullanımı ciltte tahrişe neden olabileceğinden, bazı durumlarda kızarıklığa yol açabileceği için kullanırken dikkatli ve dikkatli olunmalıdır.

Genelde saçta defalarca kullanılan karanfil ve özellikle kaşlar cildi oluşturan hücrelere zarar verir, ister kafa derisinde ister yüzde olsun cilde uzun süre uygulanmamalıdır.

Özellikle tüketen kişi bileşenlerinden birine duyarlıysa anafilaksi ve şiddetli kaşıntıya neden olabilir, bu nedenle cilde uygulamaya başlamadan önce doktora başvurmalı ve kullanımında herhangi bir zarar olmadığından emin olmalısınız.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal