Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turistik Yerler” başlıklı yazımız sizin için çok faydalı olacak ve Katar Devleti’nde, özellikle Arapların ve Körfez halkının ve genel olarak dünya turistlerinin uğrak yeri olan sizler için bir turist rehberi olarak hizmet edecektir. Bu konu içerir … Katar’da turistik […]

07 Ocak 2021 - 2:56 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi. A+A-

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turistik Yerler” başlıklı yazımız sizin için çok faydalı olacak ve Katar Devleti’nde, özellikle Arapların ve Körfez halkının ve genel olarak dünya turistlerinin uğrak yeri olan sizler için bir turist rehberi olarak hizmet edecektir.

Bu konu içerir …

Katar’da turistik yerler

Katar Devleti, rekreasyon alanları, tarihi, dini ve pazarlama yerleri ve içindeki medikal turizm çeşitliliği nedeniyle Arap Körfezi’nin en ünlü turistik yerlerinden biridir.

Katar başkenti Doha ve şu anki nüfusu 2 milyonu aşıyor, bu yüzden yakın zamanda ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ya da bu yılın yaz aylarında ziyaret etmek istiyorsanız, bu turistik aktiviteleri yaptığınızdan ve buraları ziyaret ettiğinizden emin olun.

Aladdin Krallığı

Gerçekten bir krallık ve Katar Devleti’ndeyken ziyaret etmeyi kaçırmamalısınız, Aladdin Krallığı size hizmet veren ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan, bunun için belirlenen yerlerde eğlenebileceğiniz ve oyun oynayabileceğiniz bir köy veya lunapark olarak kabul ediliyor. Her iki cinsiyetten.

Ayrıca Aladdin Krallığı’nın içinde barındırdığı yapay göl, eğlence şehrini süsleyen ve dinlenip muhteşem manzaralar görmenize yardımcı olan bir çerçeve; Böylece gözleriniz büyüleyici ve güzel olan her şeyi görebilir.

Ayrıca, bir turist ya da bir ziyaretçi olarak, mekân size kelimenin tüm detaylarıyla hizmet verecek; Şehir otuzdan fazla farklı otel binası ile çevrili olduğundan, gününüzü sizi tatmin edecek şekilde tamamlamak için ister kahvaltı, öğle ister akşam yemeği olsun, günlük bir programdan veya açık büfeden otelin tüm içeriğinin tadını çıkarabilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Doha Corniche

Katar’a giderseniz mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri Doha Corniche rekreasyon, eğlence, antik çağ ve tarih olsun tüm aktiviteleri birleştirebileceğiniz bu Corniche.

Doha Kornişi, Doha Körfezi çevresinde 16 kilometreden fazla uzanır ve buradan Basra Körfezi’nin büyüleyici sularında ahşap tekne ile dolaşabilirsiniz ve Korniş, Basra Körfezi’ndeki Korniş boyunca en son tarzda inşa edilmiş Doha şehrinin birçok pitoresk ve büyülü manzarasına sahiptir.

Doha Corniche’de yürüyüş yapmak, kayak yapmak ya da koşmak mümkün ve bir geziye başlayabilirsiniz; Basra Körfezi’nin kollarında temiz su ve güneşin batışı arasında şehrin cazibesini ve cazibesini görmek.

İslam sanatı müzesi

Bu müze, birçok Arap ve İslam ülkesinde bulunan ve eski medeniyetleri ifade eden binlerce nadir İslam eserini içeren, dünyanın en önemli, en eski ve en modern müzelerinden biridir.

Ayrıca bu büyük müzede, her biri İslam devletinin medeniyetine ve büyüklüğüne tanıklık eden ondört asırlık eserler bulunmaktadır.Müze, müzede şahit olacağınız kültürel ve tarihi eğlencenin yanı sıra eğlenip oynayabileceğiniz geniş bir bahçe ve yeşil alanlarla çevrilidir.

İslam Eserleri Müzesi binasının dünyanın en büyük tasarımcısı IMB tarafından tasarlandığını bilerek, ünlü Louvre Müzesi için cam piramidi tasarlayan aynı tasarımcı.

Silah Müzesi ve Al Wakrah Müzesi’nin yanında, arkeolojik kazılarla keşfedilen antik tarihi içeren modern bir yapı olan Katar gezinizde ziyaret edebileceğiniz Al Khor Müzesi de bulunuyor.

İnci-Katar

Katar Devleti sakinlerinin ve turistlerinin çoğunu çeken ve Katar’ın başkenti Doha’nın kıyılarının bir tarafında yer alan İnci veya Arap Rivierası, Katar Devleti’ne ilk ziyaretiniz olsa bile ziyaretinden vazgeçmiyor.

The Pearl, yatlar için en büyük buluşma yerlerinden biri olarak kabul edildiğinden lüks, zarif ve uluslararası bir tarzda tasarlanmış bir grup lüks yapay adadan oluşur ve birkaç büyüleyici pitoresk deniz limanı içermez.

Katara Kültür Köyü

Kendine özgü konumu ve çeşitli aktiviteleriyle öne çıkan kültür köyü veya kültür bölgesi Katara, Katar’daki en muhteşem iki yer olan Pearl Qatar ve mezar kuleleri arasında yer almaktadır; Bu nedenle Katara kültür köyünü ziyaretinizin Katar’ın en önemli ve ünlü üç arkeolojik ve turistik yerine üçlü bir ziyaret olacağı söylenebilir.

Kültürel aktivitelerden, yüzmekten veya yollarda yürümekten hoşlanıyorsanız veya plastik bir sanatçı veya heykeltıraşsanız veya lüks tiyatro gösterilerini veya miras ve sanatsal festivalleri seviyorsanız, gerçekten onun yerine Katara köyünü ziyaret etmeyi seçersiniz.

Köy, içinde sunulan tekliflerde veya varyasyonunda en lezzetli uluslararası yemekleri içeren restoranlarda veya şehrin sunduğu çeşitli ve nadir aktivitelerde, size sofistike ve lüks seviyesini hissettirecek çok sayıda aktivite içerir.

Souq Waqif ve Falcon Pazarı

Katar’ın en önemli ve en eski popüler pazarlarından biri Souq Waqif ve Souq Falcon’dur.Souf Waqif, dükkanların ve kültür mağazalarının yanında birçok tarihi mimari yapıyı barındıran bu çarşının kıvrımları ve sokakları arasında eski Katar’ı görebilmeniz nedeniyle turistler için en çekici yerlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Souq Waqif’in Doha Corniche yakınlarında bulunduğunu bilerek popüler yemekleri yiyebilir, tam tersine dünya mutfaklarından en lezzetli yemekleri yiyebilir, ayrıca Katar tarihinin antika koleksiyonlarını ve miras eserlerini hediye olarak satın alabilirsiniz.

Falcon Market, hem birlikte hem de içindeki şahinleri ve eğitmenlerini görebileceğiniz Falcon Market’i ziyaret etmenizi, popüler müzik ve kalabalığı dinleyip Katar Devletini ve mirasını ifade eden hediyeler satın almanızı kolaylaştıran Souq Waqif’in yanında yer alıyor ve bu gezinizin sonunda önemli bir şey.

Aspire Parkı

Aspire Park, tüm Körfez bölgesindeki en büyük parklardan biridir ve adını Aspire Park’ın içinde 300 metre uzunluğundaki Aspire Kulesi veya Alev Kulesi’nden almıştır.

Katar’da nefes kesici ve büyülü doğa manzaralarını barındıran park, kendine özgü çöl doğasıyla öne çıkan ve aile toplantısı için uygun bir yer olan park, içindeki yeşil alanlar sayesinde doğanın güzelliği ve sesleriyle karışmış eğlenceli bir atmosfer hissettiren pitoresk ses efektlerini işitirken yürüyüş pratiği yapabilirsiniz.

Doha’nın güzelliği, Bedevi aktivitelerini deniz aktiviteleri ve Aqua Park ile birleştiren çeşitli aktivitelerde yatmaktadır.

su parkı

Aqua Park veya su oyunları, suda oynamayı ve su içerisinde tüm rekreasyon aktivitelerinin tadını çıkarmayı seviyorsanız, o zaman sadece su oyunları severlerin bir numaralı yeri olan Aqua Park’a gitmeniz yeterli.

Ayrıca, birçok farklı su oyununa ve büyüleyici aktivitelere sahip yapay dalgalara sahip bir yüzme havuzunun yanı sıra, büyük olasılıkla Afrika ormanı dekorundan alınmış çekici süslemeler içerir.

Palmiye adası

Deniz mahsulleri ve her türlü deniz mahsulü hayranıysanız, sizi tatmin edecek şekilde en iyi ve en lezzetli uluslararası otel yemekleri ile deniz ürünlerini yeme hizmetini sunacak olan Palmiye Adası’na uğramanız gerekir.

Ayrıca Palmiye Adası’nda çocuklara eşlik etmek eğlenceli ve yorucu değil. Ada size çocuklara ayrılmış bir eğlence kulübü sağladığından, siz ve çocuklarınız burada eğlenebilirsiniz, bu yüzden gezi programınıza dahil etmeyi unutmayın.

Ayrıca bu ada, üzerinde seyahat edebileceğiniz ve içinde Katar tarihinin büyüklüğünü keşfedebileceğiniz antik deniz taşıyıcılarının varlığından dolayı eski Katar Devletini ifade eden tarihi bir bölüm içeriyor.

En iyi tatil köyleri

Katar Eyaleti’nde kısa süreli konaklamanız sırasında konaklama, eğlence, eğlence ve çekicilik istiyorsanız, sizi kesinlikle büyüleyecek ve belki de en önemlileri: Sealine Resort ve Al Ghariya Resort.

Celine Resort, denize baktığı ve aynı zamanda Katar’ın başkenti Doha’ya yakın olduğu için orada kalışınızı belirleyebileceğiniz en iyi tatil yerlerinden biri olduğu için çekici doğal manzaraları ile karakterizedir, çöl aktivitelerini ve çoklu su aktivitelerini birleştirir.

Sealine Resort, çeşitli dağ evleri ve muhteşem yüzme havuzlarının yanı sıra akla gelen tüm hizmet ve olanaklara sahip olduğu için, bunu yapmak isteyenler için eksiksiz bir turistik eğlence kentidir ve birçok deniz sporunun varlığıyla karakterize olması güzeldir, bu yüzden hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Adını ve ününü Al Ghariya bölgesinden alan Al Ghariya beldesine gelince, turistler için birden fazla yerde konaklama barındıran ve aynı zamanda deniz manzaralı olan Al Ghariya beldesi, birçok eğlence ve yürüyüş yeri, hizmeti ve kaliteli tesislere sahiptir.

En iyi plajlar

Katar Devleti, sizi kendine çeken pitoresk manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz ve bu plajların alanlarına yayılmış berrak ve farklı kaya oluşumları ve çizimlerinin yanı sıra güzel berrak su ile büyülenebileceğiniz en iyi iki plaj olan Al Khor ve Fuwairit ile ayırt edilir.

Bu plajlar çok eğlencelidir. Yüksek boyanmış ve oyulmuş kaya kümelerinin uzunluğu otuz metreyi geçebileceğini bilerek, huzuruyla sizi büyüleyen güzel ekranları sayesinde.

Ayrıca, SUV sürmeyi seven ve pratik yapanlardan biriyseniz, burası bu ilginç ve keyifli sporu yapmada size çok hizmet edecek.

Al Zubarah

UNESCO raporlarında şu anda Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Al Zubarah kalesinin bulunduğu Al Zubarah bölgesi, on sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda eski Katar tarihine tanıklık eden en önemli alanlardan biri olarak kabul ediliyor.

Al Zubarah bölgesi ve içindeki Al Zubarah kalesi, Katar tarihini somutlaştırdığı için ziyaret edebileceğiniz en eski ve antik yerler arasındadır.

En önemli tarihi kaleler

Küçük Katar Devleti’nin büyüklüğüne rağmen, büyük Katar Devleti’nin medeniyetini ifade eden modern tarihi tesisler olan birkaç eski tarihi kale içermez.

Katar’daki en önemli tarihi kaleler, Doha Kalesi ve Barzan Kulesi’nin yanındaki Al Zubarah Kalesi, Umm Salal Muhammed Kalesi ve aslında tarihi Katar Devletinin asaletini ve özgünlüğünü gösteren sivil ve askeri tesisleri temsil ediyor.

Katar Ulusal Müzesi

Katar Ulusal Müzesi, Doha’daki en büyük ikinci müzedir Katar Devleti, içeriği ve varlığı farklı olan, Katar’ın tarihini ve medeniyetini ifade eden birkaç İslam müzesi içermemektedir.

Bu müzelerin en önemlileri arasında, eski bir İslam müzesi olan ve bu müzenin Şeyh Abdullah bin Jassim Al Thani’nin gerçek sarayının etrafına inşa edildiğini bilerek, kendisiyle ünlü İslami anıtların varlığının yanı sıra, oluşturulduğunda Katar Devleti’nin eski şeklinin net bir yapısının varlığıyla da ayrılan Katar Ulusal Müzesi yer alıyor.

Al Jassasiya bölgesi

Milattan öncesine tarihlenen pek çok arkeolojik kaya oymacılığının bulunduğu kadim bir tarihi alan, Katar Devleti’nin tanınmış cephesi kaya yığınları olarak kabul edilen, ancak resme yaklaştığınızda en güzel nadir taş heykelleri ve çizimleri bulursunuz.

Daha önce okuduklarımız, Katar Devleti’nin, antik tarihi ve ziyaret ederken keyif aldığınız ve hayal gücünüzde tekrar tekrar deneyimlemek isteyeceğiniz bir anı olarak unutmadığınız önemli ve dev modern tesisleriyle karakterize edilen küresel bir Arap turizm merkezi olarak önemini bize doğrulamaktadır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/