Kendi elinizle bir ahşap çiçeklik standı nasıl yapılır.

Çiçek Yer Sehpaları. Kendi elinizle bir çiçek standı nasıl yapılır.

İç mekan çiçek severler, ahşap çiçeklik favorilerini rahat ve güzel bir şekilde yerleştirmek için hangi hileleri yapar: tuhaf menekşeler, canavarlar veya. ahsap ciceklik Konumda rahatsızlıktan kaçınmak için, bugün birkaç saat içinde atık malzemelerden kendi ellerimizle vazo yapmayı öğreneceğiz. ahşap saksilik İç mekan bitkilerinizi ahşap çiçeklik katlı standı modelleri 

Basit çiçek standları

İnanması zor olabilir, ancak pahalı malzemelere harcamadan iç mekan çiçek standları yapılabilir. En hafif ve en ekonomik tasarımlara dikkatinizi çekiyoruz.

Yakacak Odun Yığını Tutacağı

Orijinal bardak altlıkları basit rulo kağıt havlulardan yapılmıştır. Onları şaşırtın, PVA tutkalı ile kaplayın ve “yakacak odun yığınını” katlayın. Akrilik veya yağlı boya ile boyayın … Dilerseniz yapıyı “kütükleri” dolaştırıyor gibi görünen renkli ipliklerle süsleyin.

Bir pencereye kurulacak çiçek modeli.

Pencere kenarındaki bir çiçek standı sadece rahat değil, aynı zamanda hafif olmalıdır. Herhangi bir konfigürasyondaki aynı kontrplak parçalarını beğeninize göre kesebilir, matkapla delikler açabilir, bir boruyu dişleyebilir ve gerekli mesafede özel bağlantı elemanları ile güçlendirebilirsiniz. Bundan sonra, her şeyi pencereye koyun ve tasarımcı tencerelerinde güzel çiçeklerle süsleyin. Daha önce bunun hakkında yazdık.

Şık dövme

Sahte takılar her zaman uygun ve zarif görünüyor. Bir iç dekorasyon olarak dekore edebilir ve peyzaj tasarımının özelliklerini vurgulayabilirler. Tek sorun, herkesin kendi başına bu kadar güçlü ve dayanıklı braketler yapamamasıdır.

Bir ağaç gövdesinden çiçekler için zemin destekleri

Eko tarzı sevenler, olabildiğince doğal görünecek ve iç mekan veya peyzaj tasarımına mükemmel uyum sağlayacak ahşap seçenekleriyle ilgilenecekler. Örneğin, kesilen sağlam bir kütükten yapılmış ahşap bir zemin standı güzel görünecek. Bunun için:

 1. Yaklaşık 1-1,5 m uzunluğunda bir silindir yapmak için fazla dalları bir öğütücü ile kesin.
 2. Uçlardan 20-25 cm geri çekilin ve çapın yarısına kadar derin kesimler yapın.
 3. Küçük iç mekan bitkilerinin daha sonra kurulacağı bir yer oluşturmak için testereler arasındaki alanı oyuklayın.

İşin tamamlanmasından sonra, yapıya bakıldığında, etkileyici görünen çiçekli bir gövde hissi yaratılacaktır.

Ahşap şamdan

Bu başka bir ağaç gövdesi seçeneğidir, ancak bu durumda dallanmanın gerçekleştiği gövde bölümü alınır.

 1. Alt kısmı rahat ve stabil bir platform elde edilecek şekilde kesilir.
 2. Ayrıca dal sayısına göre gövdenin en kalın yerinden yaklaşık 3-4 cm kalınlığında diskler kesilir.
 3. Her kesim, zemine paralel olan dalında kendinden kılavuzlu bir vida ile sabitlenir.
 4. Bundan sonra yapı boyanabilir ve eko tarzın destekçisiyseniz, kütüğü orijinal haliyle bırakın.
 5. Sonuç olarak, büyük bir mumluğa benzeyen bir zemin çiçek standı elde edeceksiniz. Ahşap çiçeklik 2021 saksılık sehpa

Sandalye için çiçek standı

Eski sandalyeye yeni bir hayat solumak için harika bir fikir … Bu özgün tasarımı yapmak ve üzerine büyük çiçekler yerleştirmek için yapmanız gerekenler:

 • koltuk döşemesini çıkarın;
 • şekline göre bir kontrplak parçası kesin;
 • 4-6 cm genişliğinde bir kontur boyunca ahşap şeritler yapıştırarak küçük kenarlar yapın;
 • koltuk yerine bu kutuyu güçlendirin.

Böyle bir niş içine toprak dökebilir ve çiçek dikebilir veya bitkilerle hazır saksılar koyabilirsiniz. Sandalye ne kadar eski ve antika olursa, derme çatma kitaplığın o kadar ilginç olacağını unutmayın.

İlginç! Tencerenin üst kenarından 3-4 cm daha az olan yuvada bir delik açın. Tencereyi deliğe yerleştirin ve gerekirse poliüretan köpükle güçlendirin … Yüksek bir desteğe ihtiyacınız yoksa, yüksek bir sandalyeden veya bir tabureden eşit derecede ilginç bir düşük tasarım çıkacaktır.

İki veya üç tekerlekli bir bisikletin yaratıcı modeli.

Bisiklet şeklindeki bu çiçeklik, bahçeniz için gerçek bir dekorasyon olacak. Bunun için:

 1. Bisikletin üzerindeki çiçekler ön sepete veya arka rafa takılır.
 2. Kutuyu tel veya kablo bağlarıyla ön ve arka çamurluklara sabitleyin.
 3. Beyaz veya herhangi bir renk metal boyaya ihtiyacınız olacak. Tüm yapıyı boyayın ve kapları kutulara yerleştirin.

Böyle bir bisiklet, kazılmış borulara takılır veya kütüğe takılır ve vidalanır.

Plastik şişe tutucular

İnsanların her gün çöplüklere attığı çöplerden şık ürünler yapabilirsiniz. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, basit plastik şişelerden yağmurdan ve kardan korkmayan dış mekan elde edilebilir … Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

 • İskoç;
 • PVA tutkalı;
 • ince bükümlü dantel yumakları;
 • tuvalet kağıdı rulosu;
 • 1 paket kağıt peçete;
 • 13 plastik süt şişesi;
 • mercimek veya boncuklar, boncuklar;
 • kalın karton;
 • altınla boya.

Eylem algoritması:

 1. 6 çift yapmak için 12 şişeyi bantla çiftler halinde bağlayın.
 2. Aynı bandı kullanarak, 3 çift şişeden ürünün altını bir “çiçek” ile oluşturun ve ortada kalan 2 eşleşmemiş şişeden birini, boynu diğerlerinden 4-5 cm yukarı çıkacak şekilde güçlendirin.
 3. Benzer bir parça daha bağlayın, ancak ortada şişe yok. Bu kısım en üstte olacak.
 4. Çıkıntılı orta şişenin bir sap görevi görmesi için üst kısmı alt kısmın üzerinden “kaydırın”.
 5. Cihazı tutkalla kaplayarak tuvalet kağıdı ile sarın.
 6. 2-3 kat daha kumaş uygulayın, her kata yapıştırıcı sürün ve kurumasını bekleyin.
 7. İş parçasını bir gün oda sıcaklığında kurumaya bırakın .
 8. Yüzeye, örneğin çiçek gibi sevdiğiniz dekorasyonu uygulayın.
 9. Karton tabakaları kesin ve bunları standın yüzeyine yapıştırın.
 10. Boncuk ve boncuk çiçekleri takın ve çiçek dekorasyonunun sapları ve kesimleri bir kordon ile taklit edilebilir.
 11. Boya bitmiş yapıyı altın varak ile ve kurumaya bırakın.

Duvara monte modeller

Duvar montajları çok çeşitli olabilir. Bu yapılar metal, lastik, çubuk, cam vb.

 • Lastikten. Araba lastiğini lastikten çıkarın, yere dik olarak asın ve minyatür kaplar kıvırcık yeşillik yerleştirin.
 • Duvardaki metal ürünler en az 10-15 cm çapında boru parçalarından yapılmaktadır. Aynı uzunlukta 4-5 parçaya kesin. 3-4 cm kenardan uzaklaştıktan sonra, çiçeklerin zaten döşendiği ve hatta tohumların ekildiği bir besleyici gibi görünmek için üst kısmı kesin. Yapıyı asmak için, boruların uzunluğuna eşit bir metal ray alın, kenarlardan 2 cm’lik 2 ip bağlayın, böylece 2 uç hala her iki taraftan sarkıyor. Kesiklerden aynı mesafeyi geri çekerek borulara 2 delik açın. İpleri geçirin ve kolyeleri hareket etmeyecek şekilde sabitleyin. Metal yerine drenaj borusu alabilirsiniz (sağdaki fotoğraf).
 • Asma ahşap seçenekleri. Bir tahta alın, eşit büyüklükte 3 kare kesin. Her birinin ortasında, üstteki tencerenin çapından 4 cm daha az olacak bir daire kesin (çömlek koni ise) ve köşelerde ip için bir delik açın. Her biri braketin farklı bir köşesi için 4 özdeş ip parçası alın. İlk ipe bir düğüm atın, 10-15 cm kenarından geri dönün, alt “zemin” deliğinden aşağıdan geçirin. Tencerenin yüksekliğine eşit bir mesafede 2 ile çarpılarak başka bir düğüm atın. İpi alttan bir sonraki “zemin” üzerindeki deliğe yeniden geçirin ve manipülasyonu her seviyede tekrarlayın. Tüm dizelerle aynı şeyi tekrarlayın. Üstteki 4 noktayı bir düğüm halinde toplayın, kancaya sarın ve asın.

Önemli! Zeminlere kapılmamalısınız, çünkü yapı oldukça ağır çıkacaktır.

Çiçek standları için birçok seçenek var ama sizin özgün fikirleriniz var mı? Yorumlarda okuyucularınızla paylaşın.

Video: Eski bir kütükten DIY çiçek standı

Evinizi iç mekan bitkileri ile dekore etmek istiyorsanız, ancak boş alan sınırlıysa, kesinlikle çiçekleri temsil etmeniz gerekecek , kendiniz yapın . Ahşap tahtalarla yapabilirsiniz. Bazı yaratıcı fikirler, ek yapılar olmadan yalnızca kil veya plastik kaplarla orijinal raflar oluşturmak için kullanılabilir. Bunu zaten boncuklar, saten kurdeleler ve kağıtla yaptık, ancak yapay çiçekler odanızdaki havayı çiçekli bir bitkinin tazeliği ve kokusuyla dolduramaz.


DIY çiçek standı

Evin yeşil bir köşesi her ev hanımının hayalidir, çünkü bu sıcak ve rahat bir ev ortamı yaratmanın ana yollarından biridir, biz de bu amaçla yaratıyoruz. Birçok ev hanımı için tek şans, pencere pervazına saksı yerleştirmektir, ancak daha sonra çoğu zaman bir perdenin arkasına gizleneceklerdir, bu nedenle DIY ahşap çiçeklik kullanılabilir.… Saksıların satıldığı mağazalarda çeşitli standlar bulunabilir, ancak bazen gereksinimlerinizi hiç karşılamazlar ve sonra kendiniz yapmaya karar verirsiniz. Yaratıcı fikrinizi uygulamak için bazıları erkeksi kabul edilen yeni araçlarda ustalaşmanız gerekebilir. Örneğin, bir dekupaj testeresine, demir testeresine veya öğütücüye ihtiyacınız olabilir. Endişelenmeyin, bu araçlarla çalışmakta zorluk çekmeyeceksiniz, ancak sonuç tüm beklentilerinizi aşacak.

Ev için DIY çiçek standları , birkaç seviyede bile askıya alınabilir ve yere yerleştirilebilir. Bu durumda, evinizin içini süsleyecek çok seviyeli bir asma raf yapacağız. Ahşap raf, doğal dokuların hakim olduğu iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Eviniz için bir aksesuar yapmaya başlamadan önce, özel bir mağazaya gitmeniz ve ahşap tahtalar satın almanız gerekir , ancak ikinci bir hayat verilecek ve evinizin dekorasyonu olacak eski rafları alabilirsiniz.

Çok seviyeli bir asma raf oluşturmak için, doğal rengi iç mekana tam olarak uyan kalın bir ipe ihtiyacımız var ve asma yapıyı sabitlemek için metal bir halka hazırlanmalıdır. Aletlerden, büyük çaplı bir matkap, dekupaj testeresi veya dekupaj testeresi olan bir matkap kullanacağız. Ahşabı işlemek için kesinlikle bir fırça ve boyaya (veya cilaya) ihtiyacınız olacak. Tabii ki, ev bitkileri söz konusu olduğunda, dört seramik saksıya ihtiyacımız var, ancak tasarımınız için 2-5 saksı kullanabilirsiniz.

Hala bu kadar karmaşık araçlarla uğraşmakta tereddüt ediyorsanız, evinizi de süsleyeceklerini yaratabilirsiniz.


DIY ahşap çiçek standı

Sadece güzel bir asma rafı yapmakla kalmıyor, aynı zamanda yapımızın gücü ile sorunu da çözüyoruz. Bu nedenle, ana sınıfı, kendi elinizle nasıl çiçek yapacağınızı düşündüğünüzde, tencerenin kenarından tahta standın kenarına kadar en az iki santimetre olması gerektiğine dikkat edin, aksi takdirde ahşap tahta kırabilir.

Levhalardan, genişliği en geniş kısmındaki tencereden 4-6 cm daha büyük olacak kareler veya dikdörtgenler kesmeliyiz. Kareler hazır olduğunda, ortasına bir daire çizmek gerekir: tencerenin en geniş kısmından dolaşın, ancak en geniş kısmından değil, aksi takdirde, deliğe bir tencere soktuğumuzda, basitçe başarısız olacaktır. Delik, tencerenin ahşap rafa güvenli bir şekilde bağlanması için tencerenin tabanından biraz daha küçük olmalıdır. Ortadaki daireyi çizdikten sonra kareleri ölçebilirsiniz. Dairenin çapının, tencerenin en geniş noktasındaki çapından birkaç santimetre daha az olması gerektiğini bir kez daha unutmayın.

Bir sonraki aşama, kendi elinizle bir çiçek için nasıl stand yapılır, karmaşık aletlerin kullanılmasının iç deliği keseceği varsayılır. Önce kareyi sabitleyeceğiz ve önce ortasına bir delik açacağız. Sonraki testere için bir dekupaj testeresi ile dairenin merkezine “delebilmek” için bu matkaba ihtiyacımız olacak. Düz ve düzgün bir daire elde etmeniz istenirken, belirtilen sınırların ötesine geçmemek için bir yapbozla çok dikkatli çalışmanız gerekir. Bu nedenle, dört boşluğu hazırlamak gerekir. Sadece merkezde delikler kesildiğinde, çok seviyeli yapımızı sabitleyecek olan dizelerin geçirileceği kenarlar boyunca (dört köşede) delikler açmak gerekir. Unutulmamalıdır ki sadece asma gibi sarkan bitkiler, Diğer asma yapılarda olduğu gibi, bu tür raflara yerleştirilmelidirler. İlk önce tüm köşe karelerinde işaretler yapmak önemlidir, çünkü her tahtada kayma olmadan yerleştirilmelidirler.


Kendi elinizle bir çiçek standı nasıl yapılır.

Ek dekorasyon DIY çiçek standları, ana sınıfta gördüğünüz fotoğraf hayal gücünüze bağlıdır. Ağacın güzel bir doğal dokusu varsa, onu gizlemek gerekli değildir, ancak yalnızca ağacı vernikle kaplayarak vurgulamaya değer. Ancak ahşabı istediğiniz renge boyayabilirsiniz, böylece raflar ev dekorunuza uyum sağlayabilir. Ahşabı boyamak için akrilik boya kullanabilirsiniz , örneğin koyu mavi.

Boyaya antika bir etki vermek için genellikle iki boya tonu kullanılır: alt kısım daha koyu (kahverengi veya bordo), üst kısım açık (su, turkuaz, nane, mavi). İlk olarak yüzey koyu boya ile kaplanır, kuruması beklenir ve daha sonra üzeri şeffaf vernik ile kaplanır. Vernik kuruduktan sonra yüzeyi hafif boya ile kaplayın. Üst kat kuruduğunda, köşeleri “kazmak” için yumuşak bir zımpara kağıdı kullanın. Bu, yapay olarak eski mobilyaların görünümünü yaratacak ve iç mekana eski bir parlaklık kazandıracaktır. Tığ işi masa örtüleri ve oymalı fotoğraf çerçeveleri, böyle bir dekorasyona ideal olarak uyacaktır.

Sarkan dallı bitkiler alsanız bile, raflar arasındaki mesafenin ne olduğunu bilmek için bize doğru yükselen çalının yüksekliğini bir saksı ile ölçmelisiniz. Dört raf arasında aynı mesafeyi yapmanız tavsiye edilir, ardından tüm yapı düzgün ve zarif görünecektir.

Bir sonraki aşama DIY çiçeklik oluşturulacak : Aynı boyutta dört adet ip kesip parçaları metal bir halkaya tutturmak gerekiyor. Daha sonra ipler ilk karedeki deliklerden geçmelidir. Halatlarda, aynı seviyede olacak şekilde hizalamadan önce tabanın altına düğümler bağlamanız gerekir. Ayrıca, aşamalar halinde, diğer tüm kare panoları tutturmak, ana sabitleme olacak her birinin altındaki düğümleri tamamlamak gerekir. Düğümlerin ayarlanması kolaydır, böylece tahtalar birbirine paralel olur. Alttan fazla ip kesilebilir.

Bu asma yapılardan birinin, bir pencerenin yanına veya duvarın herhangi bir yerine asılabileceğinden, yer kaplamadan dört katı barındırabileceğini unutmayın. Bu çözüm, küçük bir daire için ideal olacaktır, eğer şanslı bir yazlık ev sahibi iseniz , o zaman yaz aylarında yapı terasa asılabilir.


DIY zemin standı

Farklı çaplarda saksılardan oluşan çiçekler için DIY zemin standı . Tabanda en büyük tencere olacak, onu dört orta boy tencere daha takip edecek ve küçük bir tencere yapıyı tamamlayacak. Tabanda, kalan kapların birer birer birleşerek bir piramit oluşturacağı bir demir takviye olacaktır. Demir çubuğun uzunluğu, gelecekteki zemin desteğinizin yüksekliğini belirleyecektir. Saksı takmayı planlıyorsanız, çubuğun çapı yeterince kalın olmalıdır , ancak minyatür saksılardan dekoratif bir stand da yapabilirsiniz. Dekorasyon için böyle bir destek kullanabilirsiniz, daha sonra her tencereye sisal yerleştirilmeli, içinde bir yuva ve dekoratif bir şekilde dekore edilmiş yumurta oluşturulmalıdır.

Saksılar dekoratif bir görünüm desteği sağlamak için sprey boya ile önceden kaplanabilir : Tek renk yapılabilir veya orijinal bir renk geçişi oluşturulabilir. Saksıları boyamadan önce, birkaç kat astar ile kaplanmalıdır. Boya, öncekiler kuruduktan sonra birden çok kat halinde de uygulanır.

Dört orta boy tencerede delikler açılı olarak yapılmalıdır: bu delik alttan ve duvardan geçmelidir, donatıyı bu deliğe vidaladığınızda tencere açılı olacaktır. En büyük tencere bizim tabanımız olacak, içinde aksesuarları dikey olarak sabitlemek ve ardından üç eğimli kabı ve sonuncusu en küçüğünü dizmek gerekiyor. Vazolar toprakla doldurulmalı ve ev çiçekleri ile dikilmelidir. DIY zemin standı, evinizin herhangi bir yerine yerleştirilebilir ve bu fikir, kişisel bir arsa üzerinde bir çiçeklik oluşturmak için kullanılabilir.


DIY çiçek standları: fotoğraf

Mağazada metal çiçekler için en orijinal rafları bulabilirsiniz, kendiniz yapın , bunları yerine getirmek oldukça zordur, çünkü metalle çalışırken, özel demir testereleri, kaynak makineleri ve özel beceriler gerektiren diğer aletler olmadan yapmak imkansızdır .

Güzel dövme raflar, popülerliklerine rağmen, tasarımcıların dediği gibi “iç mekanı daha ağır hale getirebilir”. Bu nedenle, iç mekan bitkileri için böyle bir raf almaya karar verirseniz , odanızın alanını değerlendirin, geniş odalara yerleştirilmesi arzu edilir ve küçük, dar dairelerde kullanılması kesinlikle yasaktır.

Dekoratif görünümünü çoktan yitirmiş eski bir dikiş makinesinden demir ayaklar veya metal sandalyeler gibi eski ve gereksiz görünen şeylere hayat verebilirsiniz .

Daireleri, yazlıkları ve bahçe arazilerini dekore etmenin farklı yolları vardır . En popüler olanlardan biri çiçek yetiştiriciliğidir. Çoğu kadın bitki fideleriyle uğraşır, çünkü bu, iç mekanı kökten değiştirmenize, daha renkli ve ilginç hale getirmenize izin verir. Ama bazen evde çok fazla tencere oluyor. O zaman çiçekleri daha rasyonel bir şekilde yerleştirmenize izin veren özel destekler olmadan yapamazsınız. Satışta bu tür ürünler için çeşitli seçenekler var . Ancak yapıyı kendiniz oluşturmak daha iyidir.

Çiçek sehpası, ev ortamını daha konforlu hale getiren bir tasarım öğesidir. Aynı zamanda, tasarım pratiktir, ağır tencerelere dayanabilir. Destekler sayesinde çiçekler yeterince güneş ışığı alır. Çok seviyeli örnekler kullanılırsa, evde daha fazla boş alan görünür. Avantajları arasında, ev yapımı bir standın farklı malzemelerden , hatta asistanlardan farklı şekillerde yapılabilmesi sayılabilir . İlginç seçenekler dairenin iç kısmına incelik katar.

Çiçek tutucu çeşitleri.

Mağazalar çok çeşitli çiçekleri temsil eder. Satın alabileceğiniz veya kendiniz yapabileceğiniz iyi bir model . Ana şey, en uygun seçeneği belirlemek için bu tür yapıların sınıflandırmasını bilmektir.

Zemin standları

Zemin standı saksılar ve zemindeki saksılar için tasarlanmıştır. Klasik versiyonda, bir saksı için tasarlanmıştır. Yüksekliği 10 ila 70 santimetre arasında değişmektedir. Yüksek kafes seçenekleri, uzun kıvırcık yapraklı bitki yetiştirmek için uygundur. Stand, çiçeğin çok fazla yer kaplamadan büyümesini sağlar.

Odanın görsel olarak imar edilmesi için çiçek standları, bölmeler ve destekler kullanılır. Geniş odalara kurulurlar. Çok katmanlı ekranlar az yer kaplar, ancak yeterli sayıda tencere yerleştirmenize izin verir. Evin birkaç tenceresi varsa, bir kule yapısı yapılması önerilir. Düz ve spiral desenler vardır. Her ikisinin de üretimi kolaydır ve ağır yükleri kaldırabilir.

Duvara montaj aparatları

Bir bitki ile bir saksı yerleştirmek için zeminde yeterli boş alan olmadığında çiçek duvar askıları en iyi çözümdür.

Bu tür tasarımlar çekici görünüyor ve küçük duvar kusurlarını gizlemenize izin veriyor. Dairenin iç kısmında böyle bir unsur yapmak zor değil. Bunun için genellikle metal kullanılır. Dövme modeller özellikle etkileyici görünüyor. Ürün düz ve açılı olarak yapılabilir. Zemin standı, birkaç orta boy tencerenin ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Asma yapılar

Saksılar bir tür duvar yapısı olarak kabul edilir. Bu saksı koymak için kullanılan örgülü bir destektir … Ürünler genellikle küçük boyutludur ve bir saksı için tasarlanmıştır. Asılı standlar, ayakta duranlardan daha az popülerdir. Kurulumu için duvara delik açmak gerektiğinden, braketleri takın. Genellikle saçaklara asılır, teras ve balkonlarda kullanılır.

Dekorasyon açısından menteşeli seçenekler iyi görünüyor, duvarları süsleyin. Ancak ürünü başka bir yere taşımanız gerekirse birçok dezavantajı vardır. Bu nedenle, menteşeli bir stand oluşturmaya karar vermeden önce, tüm olumlu ve olumsuzları tartmanız gerekir.

Çok seviyeli stantlar

Çok seviyeli modeller sabittir. Slaytlar, kitap rafları vb. ile temsil edilirler. Çok sayıda tencere yerleştirmenizi sağlar. Büyük, uzun sarkan yaprakları olan çiçekler ve bol bitkiler için şelalenin mükemmel bir versiyonu.

Çok katmanlı kendi kendine yapılan bardak altlıkları şu durumlarda yapılır:

 1. Bahçedeki çiçekler alçak ve çimden dolayı görülmesi zor.
 2. Bir çiçeklik yaratma imkanı yoktur. Örneğin, kişisel arsanın küçük alanı açısından.
 3. Bahçede küçük bir gölge oluşturmak gerekiyor.

Sıra dışı ve özgün tasarımlar

Birçok dekoratif bardak altlığı formu bilinmektedir. Kendiniz bir yapı oluşturarak benzersiz seçenekler elde edilir. Bir tezgah, araba, bisiklet, araba ve araba şeklinde çiçek standları ve hatta tekerlekler üzerinde özgünlükleri ile ayırt edilir. Modelleri ilginç buklelerle süsleyin. Bazen gümüş, beyaz veya altınla kaplanırlar.

Bu bardak altlıkları kadife çiçeği, aster, nasturtium ve obel için çok uygundur. Pahalı görünüm ve zarif dövme ürünler … Birçok kişi cam ve ahşap bardak altlığı yapıyor. Yerleştirmek için tencere köşe modelleri oluşturmak, odanın köşesinde. Bu tür seçenekler yerden tasarruf sağlar, ancak bir dezavantajı vardır – raflar arasındaki küçük mesafe.

Sokak, kabin ve bahçe için

Sokağa, bahçeye veya bahçeye yerleştirilmesi planlanan çiçekliklerin belli gereksinimleri vardır. Üretimi için malzeme, olumsuz etkilere dayanabilecek, güçlü ve dayanıklı seçilmelidir. dış ortam … Aynı zamanda sokak yapıları özgün görünmelidir. Avluda genellikle demir veya plastik yapılar kullanılmaktadır.

Bir araba veya bisiklet şeklinde banliyö bölgesi dövme ürünler için uygundur , bir merdiveni taklit eden destekler. Birden fazla saksı rafı, yetiştiriciye asılı bir çiçek bahçesi oluşturma yeteneği verir. Bu durumda tasarım, bahçenin üslup yönüne uygun olmalıdır. Örneğin, çardak tasarımında dövme bir asma varsa, bir bitki standı oluştururken benzer bir eleman kullanmak daha iyidir.

Ev ve daire için

Dairelerde ve özel evlerde iç mekan çiçekleri için özel stantlar kullanılmaktadır. Genellikle yapılar pencerenin dışından veya içinden asılır, balkon korkuluğu. Çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyan iç mekan bitkileri yetiştirirken bu tür modelleri seçmeniz önerilir. Örneğin, sardunya, sardunya ve petunya için. Küçük saksılar için tasarımlar oluşturulur.

Tavana, pencere pervazına veya zemine yerleştirilen ara parça seçenekleri vardır. Odanın herhangi bir yerinde bulunmalarına izin verilir. Genel bir kural olarak, ara parçalar kendi eksenleri etrafında döner. Balkon, pencere veya duvar destekleri oluştururken bağlantı elemanlarının güvenilirliğine özellikle dikkat etmelisiniz . Aksi takdirde yapı yere düşebilir ve yaralanmalara neden olabilir.

DIY çiçek standı fikirleri

Piyasada malzeme, şekil ve tasarım bakımından farklılık gösteren hazır stantlar var, ancak el yapımı bir ürün her zaman daha pahalı ve orijinal görünüyor.

Sonuçta, bu tasarım benzersiz bir tasarım çözümüdür. Çizimler internette bulunabilir.

Olumlu puanlar tek başına öne geçer :

 • Piyasada kendi başınıza bir stand yapmaya uygun birçok malzeme var.
 • Yapılara, genel iç mekana en uygun istenen görünümü vermek kolaydır.

Metal yapılar

Güzel tasarım için birçok yetiştirici Bitkiler kendi elleriyle kaynaklı metal yapılar oluşturur. Nasıl yapılır? Krom ayaklı her türlü demir sehpa tasarımı yapılabilmektedir. Her şey metal ve hayal gücü ile çalışma yeteneğine bağlıdır. Bu tür malzemeden yapılan ürünler kırılgan ve büyük olabilir. Seçim, dairenin konumuna ve iç kısmına bağlıdır.

DIY dev gövde duvar braketleri, farklı kalınlıktaki çubuklardan yapılmıştır ve ince sac elemanlarla süslenmiştir. Bir çerçeve şeklinde kavisli takviyeden yapılmış bardak altlıkları, sundurma yetiştiricilerinde iyi görünüyor. Bu modelin üzerine dilediğiniz şekilde saksı koyabilirsiniz. Tencere tabanları genellikle halka şeklinde yapılır. Tırmanan bir gül için nasıl yay yaparsın?

Önce ürünün boyutunu belirlerler, bir eskiz oluştururlar. Bacaklar genellikle dalgalıdır. Bunları yapmak için 4 metal çubuk bükülür ve iki dalga kaynaklanır. Daha sonra kulplar yapılır. Normal bir raf yapacak. Bir taban oluşturmanın en basit seçeneği , düz metal plakaların kaynağı olarak kabul edilir. Çerçevenin bacakları takviye ile bağlanır. Pot tutucular üste kaynaklanmıştır. Ürünü altın veya gümüş boya ile kaplar ve dekoratif unsurlarla süslerler.

Ahşap çözümler

Bitkiler için kendi elleriyle ahşap stantlar ve destekler yapmak için genellikle kontrplak, sunta, tahta kullanırlar. Bu malzemelerin işlenmesi kolaydır ve çevre dostudur. Bir pencerenin yanına veya yere sığan bir standın nasıl yapılacağına bir göz atalım.

İhtiyacınız olacak: çam tahtası, şablon, şablon, kurşun kalem, çıtalar, vidalar, zımpara kağıdı, vernik, boyalar, fırça. El sanatları için üç tezgah (yaklaşık 16-20 santimetre çapında) ve iki duvar (yaklaşık bir metre uzunluğunda) gerekir. Şablon kalemle tablolara aktarılır. Ayrıntıları bir yapbozla kesin. Kenarlar bir frez ile işlenir. İki duvarı çıtalarla bağlayın. İş parçası bir sprey ile işlenir. Tezgah arkadan vidalanmıştır. Vernik ile kaplayın. Kuruduktan sonra ürün kullanıma hazırdır.

Daha ilginç bir tip vermek için , bazıları yapıyı yapay güllerle süslüyor. Bunları oluşturmak için ihtiyacınız olacak: yapay yapraklar, tel, taze üvez dalları, boya ve mum. Dallar yuvarlak talaş elde etmek için bilenir (bu pembe bir taç olacaktır). Telin bir ucu bükülür ve deliğe bir çırpma teli sokulur. Bir mum yak ve boş bir çiçeği erimiş balmumuna batır. Sonra gül boyanır. Yapay yapraklar tel üzerine sabitlenir. Çıtalara küçük delikler açılır ve üzerlerine güller konur.

Boru desteği

Ve pvc borulardan nasıl bir yapı yapabilirsiniz ? Bahçe bitkilerini kuvvetli rüzgar ve yağmurdan korumak için boru destekleri kullanılır. Minimum ayrıntı kullanarak kendi ellerinizle böyle bir yapı oluşturmak kolaydır. İhtiyacınız olacak: metal plastik su borusu , astarın trimi, iki adet bahçe hortumu, kendinden kılavuzlu vidalar ve bir tornavida.

Çalışma algoritması aşağıdaki gibidir:

Estante de palet

Çeşitli malzemelerin taşınması ve depolanması için ahşap paletler (paletler) kullanılmaktadır. Ürün işlenmediği için pürüzlü görünüyor. Ancak yüksek kaliteli ahşaptan yapılmıştır, bu nedenle dayanıklıdır. Depolama sahasına birçok palet atılıyor. Ancak dış tasarım planınızı değiştirebilecek ilginç bir bitki yaparlar . Özel bir şemaya göre yapılmış DIY ahşap paletler orijinal görünüyor.

Bazıları balkona kürek koyar. Bu durumda, ilginç bir bahçe standı oluşturabilirsiniz. Bu, iç mekan çiçekleri için bir palet, iki torba toprak ve plastik kutular gerektirecektir. Paletleri dikey olarak yerleştirin. Bu sayede tek bir yapıya çok sayıda saksı yerleştirilebilir. Bu durumda paletlerin doğru bir şekilde monte edilmesi ve belirli bir pozisyonda sabitlenmesi önemlidir.

Kendi elinizle buzlu şeker yapmadan önce, onları özel bir şekilde hazırlamanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 • Derz. Bir zımpara veya zımpara kağıdı kullanın.
 • Macun. Küçük kusurları, talaşları ve çatlakları ortadan kaldırın. Ürün hazır.
 • Vernikleme veya boyama.

Tel yapımı

Kendin yap duvar kaide modelleri genellikle kalın telden yapılır. Böyle bir ürün sofistike ve şık görünüyor. Farklı tarzların, desenlerin kompozisyonları dekorasyon ve benzersizlik katar. İç mekan çiçekleri için merdiven ilginç görünüyor. El sanatları üretimi için metal çubuklara ve kaynak makinesine ihtiyacınız olacak … Merdivenlerin tabanı için kalın ve dayanıklı metal kullanılmalı ve ince çubuklar basamakların tasarımına uygundur.

Çalışma algoritması aşağıda gösterilmiştir:

 1. Braketin yüksekliğine eşit uzunlukta bir metal çubuk alın. 6 inçlik bir kenar boşluğu ekleyin.
 2. Bir bacağınızı halka şeklinde bükerek yapın.
 3. Tabana dik bir çubuk yerleştirin.
 4. İkinci raf için prosedürü tekrarlayın.
 5. İki bacak daha takın.
 6. İlk adımı süslemek için ince çubuklar kullanın.
 7. Merdivenleri şekillendirmek için ikinci basamağı daha az geniş yapın.
 8. Son üçüncü aşamayı oluşturun.

Çubuklardan bisiklet gibi şık bir stant yapmak da mümkün. Ayrıntılı açıklamalar içeren birçok ilginç seçenek ve diyagram vardır.

Hesap desteği

El yapımı boncuk altlıkları orijinal görünüyor. Ancak bu tür işler özenlidir, bu tür malzemelerle çalışmak için ciddi bir yaklaşım, beceri ve yetenek gerektirir. Bir saksı için basit bir destek örmek zor değildir. Ayrıntılı ana sınıflar, İnternet’teki fotoğraf ve videolardan görüntülenebilir. Telin üzerine birkaç inç boncuk gerilir. Bu boşluklardan dördü yapılır ve kare şeklinde birbirine kenetlenir. Sonra çok renkli boncuklar alırlar, dizerler ve bir kare şeklinde sırayla dikkatlice sararlar. Çok iyi tutmak gereklidir. Stand bir halı koşucusu gibi görünecek.

Hasır ürünler oluşturmak için birçok şema vardır. Yuvarlak boncuklu peçeteler için internette seçenekler var. Biraz zaman ve çaba harcayarak, çiçeklerin pencere pervazına rahatça oturmasını sağlayacak benzersiz, güzel ve işlevsel bir şey elde edeceksiniz.

Yukarıdaki bilgilerle ilgili sonuçlar

Gelecekteki zengin koleksiyonunuzun birinci katını evinize ilk getirdiğiniz o mutlu gün sona erdi. Ve şimdi onlarca dekoratif ve çiçekli yaprak döken bitki pencere pervazlarına, raflara, masalara, sundurmaların nişlerine veya balkon duvarlarının yanına yerleştirildi. Bu “yeşil krallık” açıkçası estetik açıdan hoş görünmüyor ve birbirine yakın bitkiler arasında her türlü hastalık ve zararlı anında yayılıyor.

Tüm bu gür büyüyen ve çiçek açan yeşillikleri nasıl organize edeceğinizi, odadaki sınırlı alanı aşırı yüklemeden nasıl rahat bir yeşil köşe yapacağınızı düşünüyorsanız , bu sayfadaki faydalı ipuçlarına ve malzemelere göz atmayı unutmayın. Burada ilginç stant modelleri, zemin rafları, iç mekan bitkileri için asma raflar içeren fotoğraflar bulacaksınız. Ve video dersleri ve yedi adım adım ustalık sınıfı (her çalışma aşamasının bir fotoğrafı ile), zarif çiçek standları ve olmayanlarla zemin standları yapmanıza yardımcı olacaktır .

İç mekan bitkileri koleksiyonunuz sürekli büyüyorsa, çeşitli malzemelerden kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz pratik çiçekliklere dikkat etmelisiniz . Çiçekler için çok sayıda zemin standı modeli, dikey bahçecilik için uygun nişlere sahip asma kat askıları, alanı hem geniş bir odada hem de küçük bir odada (hatta balkonda) düzenleyebileceğiniz asma raflar vardır.

Yeşil bir köşe oluşturmak için alan ayırdıktan sonra, tüm kapları kompakt bir şekilde yerleştirmek için her metrekareyi kullanacağız . Standlar, farklı seviyelerde çiçekler için geniş raflarla sağlam metal standların tamamlandığı zemine yerleştirilebilir. Duvarda ahşaptan yapılmış uzun raflarla asılı raflar, zemin desteklerinin yanında uyumlu görünecek ve kavşakta, menteşelere yerleştirilebilen veya çiçekler için köşe raflı desteklerle yerleştirilebilen ahşap köşe rafları var.

pencere kenarında
Ayrıca, kendi ellerinizle hafif, kompakt raflar yaparsanız, pencere pervazının genişliği boyunca Pleksiglas rafları ince (ancak dayanıklı) metal raflarda güçlendirirseniz, birkaç minyatür bitki de yerleştirebilirsiniz. Pencerenin yanına, rafların dikey olarak aynı seviyede yerleştirileceği veya ilerleyeceği zarif bir merdiven şeklinde ahşap çiçekler için güzel bir zemin standı koyabilirsiniz.

Raf , çok katlı bir raf, ayrı bir niş farklı yüksekliklerde yerleştirilebilen ve raflar kendilerini uzunluk ve genişlik bakımından farklı yapılabilir. Alt raflarda, büyük ve öne eğimli, büyük bitkilerle (Benjamin ficus, Dracaena Marginata, açelya veya ağaç şeklinde fuşya) saksılar, orta ve hafif ileri raflarda, düşen yapraklı bitkileri (klorofit) yerleştirebilirsiniz. , zigokaktüs, kuşkonmaz, minyatür eğrelti otu) ve küçük çiçekler üst raflarda (uzambara menekşeleri, saksı sümbülleri, phalaenopsis veya dendrobium orkideleri) uzun sürgünlerde (kardelen, ev petunyaları, hoya sarmaşık) güzel çiçeklerle bol formlarda ilginç görünecek . Bu tür zemin destekleri çiçekler için kolayca kendiniz yapabilirsiniz (eski bir merdivenden, ahşap bir merdivenden, bir alet rafından, paletlerden bile).


– fotoğrafta: zemin standları, metal ve ahşap raflar, pencere kenarında raflı raflar

Ayrıca ev eşyaları, mutfak rafları ve eski kitap rafları için metal raflar kendi ellerinizle biraz modernize edilebilir ve çiçekleriniz için mükemmel tutucular haline getirilebilir. Zemin stantlarının kırılgan, gevşek olmaması ve rafları güvenli bir şekilde tutması gerektiğini lütfen unutmayın. Ve duvara asılacak bir raf için güvenilir bağlantı elemanları ve geniş ahşap raflar takmanız gerekir.

ÇİÇEKLER İÇİN STAND VE ASMA YAPI YAPMAK İÇİN 7 ANA SINIF:

İç mekan bitkileri evi daha güzel ve konforlu hale getirir, karbondioksiti temizler ve oksijenle doyurur. İç mekan çiçeklerinin evin içine uyumlu bir şekilde uyması için onları doğru yerleştirmek önemlidir.

Sorun şu ki, bazen tüm çiçekler için yeterli pencere eşiği yok, ayrıca yeşil dikimler pencere pervazlarında her zaman rahat değil, çünkü güneşli havalarda çok sıcak olabilir ve cama yansıyan agresif güneş, yapraklara zarar verebilir ve penceredeki donda üşürler.