Ketojenik diyet gerçek deneyimlerdir ve haftada ne kadar

Ketojenik diyet için sosyal medya ve forumlardan sizler için topladığım gerçek deneyimler; Bu sistemin avantajlarını ve dezavantajlarını ve kilo vermek için ona güvenip güvenemeyeceğinizi bilmeniz için.

Bu konu içerir …

Ketojenik diyet gerçek deneyimlerdir

Ketojenik diyet deneyleri

Ketojenik diyet, günlük tüketimi 50 gram sınırını geçmeyecek şekilde düşük karbonhidratlı diyet uygulayarak fazla vücut yağlarından kurtulmaya ve yüksek ve orta miktarda protein tüketmeye dayanır.

Keto diyeti denemelerine ilişkin görüşler şu şekildedir:

Deney 1: Keto diyetini bir buçuk ay takip ettim ve deneyimim başarılı keto diyeti deneyimlerinden biriydi, ancak rejimi takip ettiğim süre boyunca, doğam sakin olmasına rağmen gergin ve karamsar hissediyordum, ancak bu semptomlar keto diyeti bittikten sonra kısa sürede ortadan kayboldu.

Deney 2: Ketojenik diyet, gerekli talimatlara uymama rağmen odak noksanlığımın yanı sıra sık öğünler ve çok fazla protein bağımlılığı nedeniyle beni sıktı.

Deney 3: Yağ yüzdesinin stabilitesi uzun süre kilomun stabilitesine katkıda bulundu ve bu sistemi ayıran en önemli şey gıdalarının doymuş olması.Ben de keto yemeklerin nasıl pişirileceğini anlatan videoları takip ettim ve bana çok yardımcı oldular.

Deney 4: Keto diyeti sırasında yaşadığım ruh hali değişimleri, onu takip etmekten vazgeçmeme, halsiz ve halsiz hissetmeme neden oldu.

Deney 5: Keto diyetinde 8 kiloluk ilk iki hafta kilo verdim ama tekrar eden öğünlerden sıkıldım.

Keto diyeti ne kadar aşağı inilir?

Ketojenik diyetin ardından ilk hafta vücut 2 ile 5 kilo arasında verir ve hızlı kilo kaybı aşağıdaki nedenlerden kaynaklanır:

 • Depolanmış vücut glikojeninin tüketimi.
 • Vücutta depolanan büyük miktarda suyun alçalması.
 • Kalori açığını kapatmak için vücut yağını yakmak.

Keto diyetinde ikinci haftadan üçüncü haftaya kadar normal kilo verme oranına gelince, 1/2 kilogram ile bir kilogram arasında değişir ve 100 kg’dan fazla olan kişilerde artabilir.

Bir haftada keto diyeti

Keto diyeti, beyaz ve kırmızı et, balık, yumurta, çeşitli peynir çeşitleri, tereyağı, fındık, hindistancevizi yağı, zeytinyağı ve ayrıca sebzelerde bulunan enerji elde etmek ve sağlıklı yağları bolca tüketmek için metabolizmayı uyarmak ve vücutta depolanan fazla yağları yakmak için karbonhidrat bakımından zengin besinlerin alımını azaltmaya dayanır Düşük karbonhidrat içeriği ile keto diyeti aşağıdaki yiyeceklere bağlıdır:

İlk gün

 • Kahvaltı: 2 adet sahanda yumurta / her türlü “salatalık veya marul” sebze.
 • Öğle yemeği: bir dilim dana burger / peynir, mantar ve bir avokado.
 • Akşam yemeği: bir dilim et / kırmızı lahana salatası.

İkinci gün

 • Kahvaltı: Mantarlı / sebzeli omlet.
 • Öğle yemeği: kereviz, domates, salatalık ve havuçlu ton balıklı salata.
 • Akşam yemeği: 1/4 ızgara tavuk / brokoli.

üçüncü gün

 • Kahvaltı: 5 yemek kaşığı fasulye / her türlü sebze.
 • Öğle yemeği: 2 haşlanmış yumurta / hindi bifteği / avokado.
 • Akşam yemeği: ızgara somon / ıspanak, ızgara veya hindistan cevizi yağında kızartılmış.

dördüncü gün

 • Kahvaltı: 1 su bardağı tam yağlı yoğurt.
 • Öğle yemeği: 2 biftek / karnabahar ve avokado ile peynir.
 • Akşam yemeği: ızgara biftek / brokoli tabağı.

Beşinci gün

 • Kahvaltı: 2 adet haşlanmış yumurta / 1 avokado.
 • Öğle yemeği: 1/4 haşlanmış tavuk ve karışık sebze sos / salata.
 • Akşam yemeği: biftek / sebze.

altıncı gün

 • Kahvaltı: Peynirli / avokadolu karnabahar.
 • Öğle yemeği: somon veya dana burger.
 • Akşam yemeği: biberli rosto / buharda pişmiş brokoli.

yedinci Gün

 • Kahvaltı: 2 adet haşlanmış yumurta / sebze.
 • Öğle yemeği: Salatalık ve peynirli 1/4 derisiz tavuk / sebze tabağı.
 • Akşam yemeği: Tereyağlı ızgara somon.

Keto diyetinin dezavantajları

1. Keto gribi enfeksiyonu

Diyetin başlangıcında, vücut düşük karbonhidrat seviyelerine uyum sağlamaya başladığında ve grip semptomları baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı şeklinde ortaya çıkmaya başladığında, bazı insanlar keto gribinin ortaya çıkması ve yorgunluk hissinden muzdariptir.

Enerji üretmek için şeker yerine yağların parçalanması sürecinde vücut keton üretmeye başlar ve idrara çıkma yoluyla onlardan kurtulur, bu da vücudun çok fazla su kaybetmesine ve böylece dehidrasyona ve grip semptomlarının ortaya çıkmasına neden olur.

2. İshal var

Ketojenik diyet yapanların çoğu, karbonhidrat eksikliğinin sebzeler gibi yüksek lifli gıdalarla değiştirilmesinden veya gıdalardaki yağları parçalayan safra kesesinin aşırı çalışmasından dolayı ishalden muzdariptir.

3

Tip 1 veya 2 diyabet hastaları, vücut yağ yakımından kaynaklanan ketonları depoladığından ve böylelikle kan çok akıcı hale geldiğinden böbrek ve karaciğer hasarına neden olduğu için “ketoasidoz” olarak bilinen durumdan muzdariptir ve bu nedenle bu durumdan kaçınmak için şeker hastalarının ketojenik diyete uymaları önerilmemektedir.

4. Tekrar kilo alma

Ketojenik diyet vücuda iyi gelse de uzun süreler için uygun değildir çünkü onu takip edenlerin çoğu yemeyi bırakıp karbonhidrat yemeye başladıktan sonra kaybettikleri kiloları yeniden kazanır.

5. Azalan kas kütlesi ve metabolizma

Keto diyetindeki kilo değişiklikleri, özellikle proteinden daha fazla yağ tüketilmesi durumunda kas kütlesini kaybetmenin bir sonucu olarak ortaya çıkar ve kas, yağdan daha fazla kalori yakar, bu da metabolizma sürecini olumsuz etkiler.

6. Böbrek ve kalp hastalığına yakalanma olasılığını artırmak

Ketojenik diyette sık idrara çıkma, vücudun sıvı, sodyum, potasyum ve magnezyum kaybetmesine neden olarak ciddi böbrek yetmezliği gelişme şansını artırır ve düşük miktarda karbonhidrat yiyen kişilerin kardiyovasküler hastalık geliştirme şansı daha yüksektir.

Sonunda umarım sizlere keto gymnasium’un başarılı ve olumsuz deneyimlerini göstermişimdir, daha önce bu sistemi takip ettiyseniz, deneyimlerinizi yorumlarla bizimle paylaşın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından