Kilo kaybı için detoks içecekleri


önceki
Sonraki

 • 123rf – monticello

  Detoks, vücutta biriken yağların ve gresin yok edilmesine katkıda bulunan en önemli diyet rejimlerinden biridir.

  Detoks, ekstra kilo vermek için pek çok faydası olan, karışım veya meyve suyu şeklinde lezzetli meyveler, doğal bitkiler veya taze sebzelerin bir karışımıdır. Bu içecekler düşük kalorili ve lif bakımından zengin oldukları için karakterize edilir. Mideye gün boyu tokluk hissi verir.

  Bu, detoksun vücudu toksinlerden arındırma ve onu çevreleyen ortama nüfuz eden mikroplardan ve mikroplardan temizlemedeki rolüne ilavedir. Canım, bugün sizlere yaz mevsimine uygun, sıvı eksikliğini gideren ve toksinlerden arındıran meyve ve sebzelerin bulunduğu dört çeşit lezzetli ve harika tada sahip detoks içeceği sunacağız.

 • 1- Kivi ve elmalı detoks içeceği

  123rf – Melek Luis Simon Martin

  Vücudu toksinlerden ve mikroplardan arındırmak için en önemli detoks içeceklerinden biri olan kivi ve elmayı içeren lezzetli bir meyve içeceği.

  Bu içeceğin göbek ve kalça yağlarını yakmaya yaradığı yer. Ayrıca ekstra kalorilerden kurtulmaya da çalışır. Çünkü hem kivi hem de elma, vücudun ihtiyaç duyduğu önemli besleyici vitamin ve mineraller bakımından oldukça yüksektir. Bu içecek aynı zamanda vücuda enerji, canlılık ve iyileşme sağlar. Bu yüzden sabahları iki kivi ve bir elmayı küçük parçalara bölerek bir kivi ve elma içeceği hazırlamanız, ardından bunları elektrikli bir miksere koyup yarım bardak su, bir çorba kaşığı bal ve biraz ezilmiş buz eklemeniz gerekir. Ve haftada iki kez kivi ve elma detoksu içtiğinizden emin olun.

 • 2- Detoks için salatalık ve limonlu içecek

  123rf – işlem

  Salatalık ve limonlu içecek, Deutex içecek listesindeki en iyi sabah içeceklerinden biridir.

  Bu sihirli içecek vücut nemini artırmaya yardımcı olduğu için salatalık ve limondan elde edilen çok büyük miktarda su içerir. Salatalık, kilo kaybını artıran, obeziteyi ortadan kaldıran, toksinleri vücuttan atmaya çalışan, kolon ve sindirim sistemine sıkışan atıkları ortadan kaldıran bir detoks sistemi için en önemli besin maddelerinden biridir. Limon mide ve bağırsakları arındırmaya yardımcı olurken, sindirimi destekler ve sindirim sistemini iltihaplanmaya ve rahatsız edici sağlık sorunlarına maruz kalmaktan korur. Ayrıca limon, antiseptik sitrik asit açısından zengin kaynaklardan biri olarak kabul edilir. Bu yüzden iki salatalığı soyun ve dilimler halinde kesin, ardından limon suyu ve birkaç nane yaprağı ekleyin. Ve ferahlatıcı ve harika bir tadın tadını çıkarın.

 • 3 – Detoks için karpuz ve çilek için

  123rf – işlem

  Çilek ve karpuz en ferahlatıcı meyvelerdendir ve sindirim sistemi sağlığına birçok faydası vardır ve vücudu obezite ve kilo alımından korur.

  Karpuz, mideyi yumuşatan ve nemlendiren ve büyük miktarda su içerdiği için onu ishal veya dehidrasyondan koruyan mükemmel bir diyet lifi yüzdesi içerdiğinde. Çilekler, vücuttaki fazla toksinleri ve tuzları temizleyen antioksidanlar açısından zengindir. C vitamini gibi bol miktarda vitamin içerdiği için midenin temizlenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden detoks için bir karpuz ve çilekli içecek hazırlamak için bir bardak dilimlenmiş çilek hazırlamalı ve birkaç biberiye yaprağı ile kısık ateşte bir kaseye koymalı, ardından bir bardak doğranmış karpuz ve iki bardak su ekleyip beş dakika beklettikten sonra iki saat buzdolabına koyup sonra yemelisiniz. .

 • 4- Detoks için ahududu ve nane içeceği

  123rf – karandaev

  Yazın bir başka harika detoks içeceği kırmızı meyveler ve nanedir.

  Vücuda enerji, canlılık ve aktivite sağlamaya çalışır ve çok aç hissetmeden uzun süre midede dolgunluk hissi uyandırır. Çünkü kırmızı meyveler vücudun ve özellikle midenin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller açısından zengindir. Ayrıca kırmızı meyvelerin içerdiği antioksidanların yanı sıra kilo almaya neden olmayan az kalori içerir ve bu da vücudu toksinlerden, mikroplardan ve zararlı yağlardan filtreler. Yeşil nane yaprakları ayrıca sindirim sistemini kabızlık ve ishal gibi birçok sağlık sorununa maruz kalmaktan korumaya da büyük katkı sağlar. Ayrıca antienflamatuarlar ve bakteriler açısından zengin olduğu için vücudu içeriden arındırır. Bu yüzden elektrikli miksere bir bardak kırmızı çilek, biraz yeşil nane yaprağı ve bir salatalık meyvesi koymalı, malzemeleri iyice karıştırmalı ve sonra yemelisiniz.