Kilo kaybı için Epsom tuzu Mısır mutfağı

Kilo kaybı için Epsom tuzu Kilo vermek için Epsom tuzu kullanma fikri, özellikle su ve diğer bazı bileşenlerle banyo olarak kullanılmışsa, gariptir, ancak bu kilo kaybında, yatıştırıcı ağrı, cilt problemlerini tedavi etme ve ölü deriden ve zararlı yağ hücrelerinden kurtulma ile birlikte etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Kilo kaybı için Epsom tuzu

Kilo vermek için Epsom tuzu nasıl kullanılır:

1- Suyun oturmaya uygun olması ve vücutta tercih edilmesi için ılık su banyosu hazırlanır.

2- Suya girmeden önce suya iki bardak Epsom tuzu ekleyin.

3- Tuz ve malzemelerin tamamen çözülmesini sağlamak için iki yemek kaşığı zencefil veya iki bardak karbonat veya iki yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilerek suyu iyice karıştırılması tercih edilir.

4- Yarım saatten az ve 40 dakikadan fazla olmamak üzere tamamen suya inmek ve bu istenilen sonuca ulaşmak içindir.

5- Bu banyoyu tamamladıktan sonra cilt bütünlüğünü korumak için herhangi bir temizlik malzemesi kullanılmadan akan su ile duş alınması tercih edilir.

6- Bu banyo haftada iki kez bu banyonun bileşenlerinden hiçbirinin başa, yüze ve saça yaklaşmadığı dikkate alınarak istenilen sonuca ulaşmak için yapılır.

Epsom tuzunun fazla kilo üzerindeki etkisi:

Epsom tuzunun yerleştirildiği ılık su banyosunda oturduktan sonra vücut, vücuttaki kan dolaşımını uyarırken vücuttaki bakteri ve yağlarla savaşarak Epsom tuzunda bulunan magnezyum ve kükürtün iki elementini emer ve bu da yağ yakımını artırır ve vücuda enerji verir.

Ancak kademeli olarak kullanılması tercih edilir, iki banyo suyu süspansiyonu ile başlayalım ve sonra kademeli olarak maksimum iki fincana ulaşana kadar artıralım, bundan daha fazla değil, böylece vücut yavaş yavaş kükürt ve magnezyum elementlerinin oranlarını yan etkisiz kabul eder, ancak diyabet, hipertansiyon veya kalp hastalığı olan hastalarda tamamen kullanılması yasaktır.

Uzmanlar hareket ve çalışmanın gerekliliğini vurguluyor ve bu banyodan yaklaşık yarım saat sonra spor yapmak en iyisidir, bu da İngiliz tuzunun yağ birikimi, obezite ve kilo alma üzerindeki etkisinin hızlı sonuçlarının gösterilmesine katkıda bulunur. .