Kimyasal diyetle ilgili bilgiler | Mısır mutfağı

Kimyasal diyetle ilgili bilgiler Günümüzde kimyasal diyet, rekor dönemlerde kilo vermeye yardımcı olan etkili bir diyet türü olarak yaygın bir şekilde yayılmıştır ve bu, pek çok kişinin, özellikle de kadınların, aşırı kilolardan ve birikmiş yağlardan kurtulmak için aradıkları, rahatsızlık, anksiyete, utanç ve bunlara bağlı olarak meydana gelen sağlık zararlarıdır. Fazla kilolu ve birçok kişi bunun sağlıklı olup olmadığını merak ediyor.

Kimyasal diyetle ilgili bilgiler

Burada, sonraki satırlarımızda, “kimyasal diyet” olarak bilinen şey hakkında bir dizi önemli ve faydalı bilgi yer almaktadır: –

  1. Kimyasal diyet, çok hızlı kilo vermek için kullanılan diyetlerden biridir ve sınırlı bir süre için tek bir gıda türüne bağlıdır, çünkü önemli ölçüde proteinlere, orta miktarda yağlara ve az miktarda karbonhidratlara dayanır.Bu isim, bir değişiklik sonucunda vücutta bir beslenme metabolizmasının meydana gelmesi nedeniyle adlandırılmıştır. Vücuda enerji sağlayan ve protein ile değiştirilen besinlerin yüzdesi.
  2. Kimyasal diyetin hedefleri arasında, belirli bir gıda türü arasında belirli bir dönemde kilo kaybına neden olan bir reaksiyon vardır ve bu diyet türü, kısa süreli olması ve 3 ila 7 gün arasında değişmesi ve bir kişinin aldığı kalorilerin günde 850 ila 1000 kalori arasında değişmesi ve Az miktarda kalori olduğu için uzun sürerse kişinin sağlığını etkileyebilir.

Kimyasal diyetin faydaları

1- Kişinin iki hafta içinde yaklaşık 8 kilo vermesi nedeniyle kilo vermeye yardımcı olur, diyet sonrası dönemde büyük miktarlarda proteinin yağa dönüşememesinden dolayı kilo alımını engeller.

2- Kimyasal diyet çok miktarda protein içerdiğinden uzun süre tok ve tok hissetmeye yardımcı olur.

3- Vücutta çok yüksek oranda kalorilerden kurtulmaya yardımcı olur, vücutta oluşan tüm yaşamsal süreçleri hızlı yağ yakma amacı ile yönlendirerek kas ağırlığını dengeler.

4- Kimyasal diyet vücut dokularında yağ birikmesini önlemeye yardımcı olur.

Kimyasal diyetin zararları

1- Böbrek fonksiyonlarında yetersizliğe neden olur, bu da içlerinde taş oluşumuna yol açar ve böylelikle böbrekleri önemli ölçüde etkiler.

2- Karaciğer yetmezliğine neden olarak karaciğeri önemli ölçüde etkiler.

3- Saç derisini etkilediği için saçı zayıflatır ve dökülme, kuruluk ve pürüzlenme oranını artırır.

4- Keton cisimcikleri vücutta, kimyasal diyetin proteine ​​bağımlılığı nedeniyle yaşamsal süreçleri yürütmek için gerekli enerjiyi üretmek için tamamen yanmamış ara bileşikler olan ve böylece ağızda kötü kokulara neden olan keton cisimleri üretilir.

5- Takip etmeyi bıraktığınızda kilonun tekrar ve daha büyük oranda geri gelmesine neden olur ve kimyasal diyet depresyon, üzüntü, gerginlik, yorgunluk, stres ve dolayısıyla genel halsizliklere neden olur.

6- Kandaki ürik asit konsantrasyonunun artmasına neden olur, vücuda belirli türden besinleri sağladığından kalp kasını büyütmeye çalışır, süt ve süt ürünleri gibi pek çok temel besin maddesinden yoksundur.

7 – Kimyasal diyet, cildin sarkmasına, kurumasına ve çatlak görünümüne neden olduğu için vücuttaki kolesterol seviyesini yükseltir ve kardiyovasküler hastalık olasılığını artırır.

8- Kimyasal diyet, hayvansal protein yemeye bağlı meme kanseri riskini önemli ölçüde artırır.Doğru sayım günde dört ile altı öğün arasında olduğu için uygun bir sayımdan yoksundur ve ayrıca vücuttaki su ve tuz dengesinde bozulmaya neden olur ve ani ölümlere neden olabilir. Bozulmuş potasyum metabolizması ve sodyum eksikliğine bağlı hipotansiyon.