Kışın hamile kadınlar için önemli yiyecekler


önceki
Sonraki

 • 123rf / dolgachov

  Kışın, vücudun yüksek kalorili gıdalardan aldığımız enerji ve aktiviteye ihtiyacı vardır.

  Gebe kadın ise özellikle kış mevsiminde gebeliğe ve yorucu belirtilerine dayanabilmesi için kendisi ve fetüs için daha fazla enerjiye ve çifte çabaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle hamile bir kadın, sıcak ve enerjik hissetmek, tembel ve tembel olmamak, grip ve soğuk algınlığı gibi virüslere maruz kalmamak için, özellikle bu kış mevsimi boyunca hamileliğine ve fetüsüne daha fazla özen ve özen göstermelidir.

  Bu yazımızda sizler için hanımefendi, hamile bir kadının kış mevsiminde yemesi gereken beş önemli besini derledik.

 • Sıcak çorba

  123rf / Amarita Petcharakul

  Hamile bir kadının kışın yemesi için en faydalı yiyeceklerden biri de sıcak çorbadır.

  Sıcak çorba, kışın bol miktarda bulunan grip gibi mevsimsel virüslerle savaşmak için hamile bir kadının bağışıklık sistemini güçlendiren en iyi sıcak yiyeceklerden biridir. Sıcak çorba veya çorba, vücuda fazla kilo almadan gerekli enerjiyi, enerjiyi ve canlılığı sağlar. Hamileler için en lezzetli ılık çorbalar arasında limonlu mercimek çorbası, karnabahar çorbası, kremalı kabak çorbası ve domates çorbası var. Hafta boyunca iki veya üç kez almalısınız.

 • Demir açısından zengin yiyecekler

  123rf / Oleksandr Prokopenko

  Hamile kadın, sağlığını korumak ve hamile kadını kış mevsiminde kendilerine daha duyarlı olan anemi ve şiddetli anemiden korumak için yüksek oranda demir içeren yiyeceklere güvenmelidir.

  Demir açısından zengin besinler, kemiklerin, eklemlerin ve dişlerin pek çok sağlık hastalığından korunmasına katkıda bulunur. Bu demir içeren yiyeceklerin en önemlileri arasında soğuğa dayanıklı ve vücut ısısını korumaya yardımcı olan yumurta, brokoli, balık, tavuk, ıspanak ve taze yeşil yapraklı sebzeler bulunur.

 • sebzeler

  123rf / monticello

  Hamile bir kadının kışı virüs kapmadan yaşayabilmesi için, sıcaklığını veren ve onu soğuk havanın etkisinden koruyan taze sebzeleri yemesi gerekir.

  Bu sebzelerin en önemlileri arasında indol ve izotiyosiyanat bileşikleri içerenler yer alır ve bu bileşikler, hücreleri havuç, turp, soğan ve sarımsak ile patates, patlıcan ve tatlı patates gibi vücuda nüfuz eden serbest radikallerin etkilerinden korur.Tüm bu sebzeler hamile vücuda enerji ve zor olan şiddetli kış soğuğuna dayanma yeteneği verir. Hamile taşı.

 • Vitamin içeren yiyecekler

  123rf / Olga Kriger

  Vitamin yönünden zengin besinler, özellikle C vitamini içerenler, kış mevsiminde hamile bir kadın için çok faydalıdır.

  C vitamini içeren yiyecekler arasında portakal, limon, çilek, kivi, çilek, ıspanak ve domates bulunur. Ayrıca badem, ceviz ve kuru meyveler gibi kuruyemişler de dahil olmak üzere E vitamini ve E vitamini içeren besinler hamile kadınlar ve fetüs için faydalıdır. Hamile bir kadın hindistan cevizi suyu, krem ​​su, kavun suyu ve karpuz suyu gibi doğal sıvılar ve meyve suları içebilir, çünkü bu sıvılar hamile kadının vücudunu nemlendirmeye yardımcı olur ve kışın soğuk hava ve kuru hava nedeniyle vücudunun susuz kalmasını önler.

 • Baharat

  123rf / Brian Jackson

  Baharatlar ve bitkisel baharatlar ise hamile bir kadının bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidanlar içerir.

  Doğal baharatlar ve baharatlar, hamile bir kadının vücudunu enerji ve aktivite ile genişletmeye yardımcı olur. Sadece bu da değil, baharat kan dolaşımını uyardığı için soğuk algınlığı ve grip vakalarına karşı bir silah olarak kabul edilir. Hamileler için bu bitkisel baharat ve baharatların en önemlileri arasında köri, zerdeçal, karabiber, kimyon, kırmızı biber ve hardal bulunuyor. Her ikisi de vücutta kan dolaşımını artıran büyük oranda doğal kimyasallar ve bileşikler içerir.