Kışlık kıyafet ve ayakkabı saklama yöntemleri

123rf – düşünme

Kadınlar, kış mevsiminin bitmesinin ardından kışlık kıyafet ve ayakkabılarını saklama sorunuyla karşı karşıya kalıyor, bu da onları nem veya hasardan korumak için özel yerlere ihtiyaç duyuyor.

Bu giysiler deri veya kürkten yapılmışsa, depolama sırasında zarar görmemesi için saklanmasında çok büyük özen gösterilmesi gerekir ve kışlık kıyafet ve ayakkabıların saklanması için birçok özel fikir vardır. Evinizin iç tasarımında çamaşır odası olması mümkündür; Yani bu odayı depolama için de kullanabilirsiniz. Evinizde bu oda yoksa kıyafet ve ayakkabı için gardırop satın alabilirsiniz. Bu yazıda size kışlık kıyafet ve ayakkabıların nasıl saklanacağını anlatacağız. Öyleyse bizi takip edin hanımefendi ve kışlık kıyafetleri, ayakkabıları ve botları saklamanın doğru yollarını bulun.

Yün ve trikoların saklanması

Yün ve triko en önemli kışlık kıyafet çeşitleri arasındadır ve onları saklamanın ve hasar veya hasardan korumanın bazı yolları vardır. Önce yün ve trikoları soğuk suda yıkayın ve sıkma programını kullanmaktan kaçının. Bundan sonra, giysilerinizi yerleştirmek için yatak örtüsü ile doldurulmuş bir yüzeyde tamamen kurumasını bekleyin. Ütülemeyin ve dolaba koymayın ki parlaklığını kaybetmesin veya genişlemesin. Bununla birlikte, havanın giysilere nüfuz etmesine izin veren delikleri olduğu için onları bez çantalara koyun ve bu, kışlık giysilerin saklanması için çok gerekli olan en önemli şeylerden biridir. Yün ve trikoları çürümemeleri için nemliyken saklamaktan kaçının. Bu bez çantalara lavanta yapraklarını da koyup kıyafetlere güzel bir koku verebilirsiniz. Ayrıca, çantadaki küçük bir delikten havayı süpürdüğünüzden emin olun, böylece pislik ve böcek birikimine maruz kalmayacaksınız.

Deri giysi saklama

Deriden yapılan kışlık giysilerde ise cildin bütünlüğünü soyulmadan veya zarar görmekten korumak için diğer saklama yöntemlerinden farklı özel bir yöntemi vardır. Deri giysileri saklamadan önce su ve özel temizleme tozu ile nemlendirilmiş bir bez parçasıyla silebilirsiniz. Deri giysileri iyice kurulayın ve çatlamasını önlemek için cilde nemlendirici bir krem ​​sürün. Deri kıyafetleri bundan sonra plastik veya bez torbalarla saklayın ve havanın girmesi ve derinin nefes alması için küçük delikler açılması tercih edilir. En önemli şey deri kıyafetleri güçlü kokulardan uzak bir yerde saklamaktır; Bunun nedeni, cildin doğası gereği etrafındaki kokuları emmesidir. Son olarak, poşetlerin içine biraz rendelenmiş misk serpebilirsiniz.

Kürk giyim mağazası

Kürk giyim, şıklığını ve güzelliğini kaybetmemesi için saklamada bizden büyük özen gerektiren kışlık kıyafetlerden biri olduğu için nasıl saklanacağında seçtiğimiz en değerli ve değerli kıyafetlerden biridir. Bu nedenle, kürklü giysilerinizi saklamadan önce yumuşak bir fırça ile iyice fırçalayın. Bundan sonra, havanın girmesi için birkaç küçük delikle delinmiş saklama poşetlerine koyun. Bunları kapalı bir çantada veya gardıropta saklamaktan kaçının, ancak yerin iyi havalandırıldığından emin olun, böylece değerli kürk parçaları küften zarar görmez. Ayrıca, kürklü kıyafetleri doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının çünkü solmayacaktır. Son olarak, kürklü giysi saklama poşetlerinin içine kafur yapraklarını veya kokulu karanfilleri dağıtabileceğiniz için bunları kapalı veya sıcak bir yerde saklamaktan kaçının.

Deri ve süet ayakkabı saklama

Her kadın, kışlık ayakkabılar, özellikle deri ve süet ayakkabılar stoklamaya isteklidir, çünkü bunlar, çabuk zarar gören ve çatlayan ayakkabı türleri arasındadır. Bu nedenle, iyi havalandırılan bir yerde deri ve süet ayakkabı giymelisiniz. Görünüşünü ve verdiği hissi korumak için içine gazete koyduğunuzdan emin olun. Aromatik kokusunu korumak için ayakkabının içine biraz naftalin konması da tercih edilir, ancak bunları saklamadan ve saklamadan önce tamamen temiz ve kuru olması gerekir. Nemsiz kuru bir yer seçin, böylece ayakkabılarınız zarar görmez ve küflenmez. Güderi ayakkabılar temiz değilse su ve ayakkabı temizleme sıvısı ile nemlendirilmiş yumuşak bir bezle lekeleri temizleyebilirsiniz. Ardından saklamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.