Güncel İçerikler

Kişniş ve maydanoz basit notalar arasındaki farkı nasıl anlarsınız?

Yemek pişirmek için alışverişe giderken bazılarımız kişniş ve maydanoz arasındaki farkı çoğu kez söyleyemiyoruz ve bunlar, Arap mutfağında birçok lezzetli tarif hazırlamak için vazgeçilmez olan yapraklı bitkilerden ikisidir, öyleyse kişniş ve maydanoz arasındaki fark nedir ve yemeklerde nasıl kullanılırlar? ? Şimdi öğreneceğiniz şey bu. Bu konu içerir … Kişniş ve maydanoz arasındaki fark Kişniş maydanozla […]

Bu Haber 18 Aralık 2020 - 6:28 'de eklendi ve 278 kez görüntülendi.

Kişniş ve maydanoz basit notalar arasındaki farkı nasıl anlarsınız?

Yemek pişirmek için alışverişe giderken bazılarımız kişniş ve maydanoz arasındaki farkı çoğu kez söyleyemiyoruz ve bunlar, Arap mutfağında birçok lezzetli tarif hazırlamak için vazgeçilmez olan yapraklı bitkilerden ikisidir, öyleyse kişniş ve maydanoz arasındaki fark nedir ve yemeklerde nasıl kullanılırlar? ? Şimdi öğreneceğiniz şey bu.

Bu konu içerir …

Kişniş ve maydanoz arasındaki fark

Kişniş maydanozla çok benzer ve bu nedenle pek çok kişi aralarında ayrım yapamaz, özellikle ev sebzeleri alışverişinde yeniyseniz, ancak aralarında ayrım yapmanıza yardımcı olacak bazı farklılıklar vardır, bu farklılıklar aşağıdaki gibidir: –

Yemek çubukları

Maydanoz çubukları kişnişten daha geniş ve yuvarlaktır, çünkü saplarının tepelerinde yaprak yoktur, ancak dalların tepelerinde bazı yapraklar ve kişniş çubukları bulunur.

Kağıtlar

Kişniş yaprakları küçüktür ve büyük maydanoz yapraklarından daha fazla uç ve sivriltilmiş köşeler vardır.

Doku

Maydanoz yapraklarının dokusu yumuşak ve biraz yumuşaktır, ancak kişniş yaprakları biraz kabadır.

renk

Maydanoz bitkisinin yaprakları açık yeşil renkleriyle ayırt edilirken, kişniş koyu yeşil rengiyle karakterizedir.

Çeşni

Kişnişin tadı maydanoz yaprağına göre berrak ve güçlüdür, kişnişin tadı taze iken kabul edilemez bırakırken lezzetlidir.

Koku

Her birinin kendine özgü bir nektarı vardır, çünkü kişniş yaprakları havada net bir şekilde yayılan güçlü aromatik nektarlarıyla ayırt edilirken, maydanoz yaprakları hafif ve daha az güçlüdür.

Kişniş ve maydanoz arasındaki fark

Yemek tariflerinin hazırlanmasında maydanoz ve kişniş nasıl kullanılır?

  • Taze maydanoz yaprakları pişirilmeden kullanılır ve genellikle süslemede veya salatalarda veya ızgara köfte yapımında veya dolma karışımların hazırlanmasında kullanılırken, kişniş yaprakları ise farklı türde doldurma ve taro çorbası gibi sadece pişirilerek yenildiği için birçok yemek tarifinin hazırlanmasında kullanılır.
  • Kişniş bitkisinin yaprakları kurutulup ezilerek baharat olarak kullanılır ve lezzet ve tada sahip olduğu için mutfak alanında yaygın olarak kullanıldığını, maydanozun ise sadece taze olarak tüketildiğini belirtmekte fayda var.
  • Maydanoz bitkisi, sindirim bozuklukları ve menstrüasyon tedavisinde sap ve yapraklarla birlikte kullanılırken, kişniş bitkisi ise anksiyete ve gerginliği gidermek ve sinirleri yatıştırmanın yanı sıra eklem ağrısı, astım ve mide şişkinliği tedavisinde kullanılmaktadır.

Böylece bu yazıda kişniş ile maydanoz arasındaki farkı kolaylıkla öğrendiniz ve artık onları ayırt edemezsiniz.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal