Kiwi Browser, Opera masaüstü uzantıları için deneysel destek ekler

Google Play Store’da çeşitli Chromium tabanlı tarayıcılar varken, XDA Kıdemli Üyesi arnaud42’nin Kiwi Tarayıcısı kendi başına bir ligde. Chrome uzantıları için destek sunan Android için ilk Chromium tabanlı tarayıcılardan biriydi ve diğer Chrome alternatiflerinde bulamayacağınız bir ton ek özellik barındırıyor. Ancak tarayıcının en iyi yanı, diğer Chromium tabanlı tarayıcıların bazı özelliklerini kullanıcılarına sunmasına izin veren tamamen açık kaynaklı olmasıdır.

Örneğin, yakın zamanda en az üç Chromium tabanlı tarayıcının Kiwi Browser sayesinde Chrome uzantıları için destek ekleyebileceğini öğrendik. Ancak diğer tarayıcılar, kullanıcılarına Chrome uzantısı desteği getirmek için çalışırken, arnaud42, en son güncellemesiyle birlikte Opera masaüstü uzantıları için Kiwi Browser’a deneysel destek ve birkaç başka yararlı iyileştirme ekledi.

Kiwi Browser için en son güncelleme (sürüm Git200930), Google Play Store üzerinden kullanıcılara sunulmaya başladı ve aşağıdaki değişiklikleri getiriyor:

  • (Genel) İki önemli kararlılık sorunu iyileştirildi (ekran döndürme ve GPU donmaları)
  • (Göz atma) Facebook Messenger web sürümüyle ilgili düzeltme
  • (Göz atma) Twitter pencerelerinin açılmamasıyla ilgili küçük bir sorun düzeltildi.
  • (Uzantılar) Opera deneysel Masaüstü uzantıları için kısmi destek eklendi.

Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Kiwi Browser’ın en son sürümü ile artık Android cihazınıza birkaç Opera masaüstü uzantısı yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcıdaki Opera eklentileri sayfasına gidebilir ve istediğiniz uzantıyı indirebilirsiniz.

Uzantıyı cihazınıza indirdikten sonra, tarayıcıda Uzantı ayarlarına gitmeniz, Geliştirici modunu açmanız ve ardından Yükle’ye dokunmanız gerekir. Aşağıdaki ekranda, yeni indirdiğiniz uzantı dosyasını seçmeniz gerekecek ve otomatik olarak tarayıcıya eklenecektir. Uzantıyı etkinleştirmek için, uzatma kartındaki geçişe dokunun, aşağıdaki açılır pencerede Tamam’a dokunun ve artık hazırsınız. Kiwi Browser’ın en son sürümünde Turn Off the Lights ve uBlock Origin uzantılarını test ettik ve tam olarak beklendiği gibi çalıştı. Ancak, Opera masaüstü uzantı desteği şu anda deneysel olduğundan, kilometreniz değişebilir.

Bir cevap yazın